Keert subsidie voor Petruskerk terug? Eis: tien maanden cel voor mishandeling li 1 Vijf generaties Moens Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9 hollands nieuwe. Hoek straks weer geld pinnen a* 22 WALCHEREN Middelburg en Vlissingen gaan samen de vernielingen van auto's langs de Nieuwe Vlissingseweg aanpakken. MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Vlissingen binden sa1 men de strijd aan met het vanda lisme langs de doorgaande weg tussen beide steden. Zij gaan over leggen over maatregelen tegen de vernielingen van auto's die langs de Nieuwe Vlissingseweg staan geparkeerd. De burgemeesters Harald Berg- mann en Letty Demmers hebben hierover maandag contact gehad. Aanleiding was de vernieling van enkele tientallen auto's langs die weg in de nacht van zaterdag op zondag. Bij de politie kwamen dertien aangiftes binnen; twaalf van de bekrassing van auto's in Vlissingen en één uit Middelburg. Volgens de gemeente Middelburg zijn in totaal dertig gevallen van vernieling bekend: 29 uit Vlissin gen en 1 uit Middelburg. Vernielingen aan auto's langs de Nieuwe Vlissingseweg is een al ja ren bestaand probleem. Jongeren die na het uitgaan in Middelburg terug fietsen richting Souburg en ACHTERACHTERKLEINKIND VLISSINGEN - Nu de Petruskerk is verkocht, vragen Vlissingse raads leden zich af of de gemeentelijke subsidie die Marsaki kreeg om de kerk op te knappen, terugkeert in de gemeentekas. De Goese projectontwikkelaar heeft de vervallen kerk in de Paul Krugerstraat immers niet zelf op geknapt. Dat gaat Bram Maljaars doen. Die heeft de kerk met kos terswoning en zalencentrum voor 320.000 euro gekocht, met het idee er een woonhotel of medisch centrum van te maken. Marsaki legde zelf elf jaar geleden Vlissingen rijden langs de auto's en trappen er spiegels af of halen een scherp voorwerp langs de au to's waardoor er diepe krassen in de lak ontstaan. De schade is voor de autobezitters niet te verhalen omdat de daders vrijwel nooit op heterdaad worden betrapt. De gemeente Middelburg voerde anderhalf jaar geleden na overleg met buurtbewoners drie maatre gelen in: schuin parkeren, extra toezicht in de weekeinden door een beveiligingsbedrijf en camera toezicht. Dankzij dit pakket nam het aantal vernielingen flink af. Nadat vrijdag via Omroep Zee land en zaterdag via de PZC be kend werd dat het cameratoezicht wordt beëindigd, werden prompt tientallen auto's vernield. Aangezien slechts één geval plaatsvond in Middelburg is die gemeente niet van plan het af schaffen van het cameratoezicht en de extra controles te herover wegen. Wel zal Middelburg scherp letten op nieuwe vernielin gen en aangiftes daarvan, om later alsnog te kunnen praten over nieuwe maatregelen. Volgens MIDDELBURG - Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg heeft giste ren tegen een 26-jarige Vlissinger een celstraf van tien maanden plus drie maanden voorwaarde lijk geëist. De man wordt ervan verdacht vo rig jaar december zijn vriendin ernstig te hebben mishandeld. Volgens de vrouw zou haar vriend haar op 5 december vorig jaar met een pistool tegen haar hoofd hebben geslagen. Buren hoorden een fikse ruzie in de woning van het stel en schakel den de politie in. De agenten troffen - door een bloedspoor in het trappenhuis van de flat te volgen - in een slaap kamer de gewonde vrouw aan. In de eis had de officier van justi tie tevens bezit van drugs en (ui teraard) verboden wapenbezit in begrepen. De rechtbank doet uitspraak over twee weken. Voordeel voor lezers van de PZC ruim een ton meer neer voor de kerk en kreeg subsidie van de ge meente om het op te knappen. Hoeveel ook alweer, wil de fractie van GroenLinks van het Vlissing se college weten. En onder welke voorwaarden? Rond de Dert-panden aan de Nieuwendijk, die Marsaki doorver kocht aan ME Vastgoed, speelde een tegenovergestelde kwestie. Daar is de gemeente er onlangs op gewezen dat ze nog achterstal lige subsidie moest betalen. ME wilde ook de Petruskerk kopen, maar ketste de koop af toen de ge meente weigerde subsidie te ge ven. Dat had ze immers al gedaan. LG optimus Lo Voor maar per maand - LG Optimus L9 _ieii EPfj Bergmann wil de gemeente even tueel ondersteunen dat buurtbe woners zelf een buurtwacht in stellen die 's nachts controles houdt. Ook Vlissingen is even tueel bereid een buurtwacht te ondersteunen, aldus Demmers. Volgens beide burgemeesters past een buurtwacht bij de grotere ver antwoordelijkheid die overheden tegenwoordig van burgers ver wachten. „De politie kan niet al tijd overal zelf aanwezig zijn. We moeten dan alleen wel zorgen dat als burgers controles houden, de politie meteen aanwezig is als er vernielingen worden geconsta teerd", stelt Demmers. In Vlissingen is schuin parkeren niet mogelijk omdat de weg daar te smal is, zegt Demmers. Of Vlis singen camera's gaat inzetten, kon zij nog niet zeggen. HOEK - De pinautomaat in Hoek die in de nacht van 31 oktober op 1 november bij een plofkraak ern stig beschadigd raakte, is naar ver wachting de tweede week van de cember weer beschikbaar. De Ra bobank Terneuzen-Sas van Gent heeft dit meegedeeld. Een aannemer is maandag in op dracht van de Rabobank begon nen met het herstel van de scha de die aan het pand met de pinau tomaat is aangebracht. De auto maat zit in een bijgebouw van de protestantse kerk. Gezamenlijke aanpak vandalisme door Maurits Sep MIDDELBURG - Met de geboorte van Joa-Lynn, het eerste kind van Jan Moens en Emma Moens-Nijsse uit Sint Laurens, kwam de vijfde generatie Moens ter wereld. De kleine Joa-Lynn ligt in de armen van haar 24-jarige vader. Vooraan zit betovergrootvader Paul (94 jaar) en achter hem staan grootvader Paul (45) en overgrootvader Jan (65). foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers 30 meldingen zijn gedaan van vernielin gen aan auto's langs de Nieuwe Vlis singseweg in de nacht van zaterdag op zondag; 29 uit Vlissingen en 1 uit Middelburg. en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Bezorgkosten eenmalig €30.- Beste -,u hollandsnieuwe.nl/pzc Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22