I word je vriendinnen van elkaar it Opnieuw verzet tegen fietspad Serooskerke maaskant m Z4 WALCHEREN 21 'x~- >- - ..X -"..x'-X Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Financieel Advies reizen Maakt er meer vakantie van. „Je hebt een indicatie nodig om mee te mogen doen. Het vervoer is inbegrepen." Mevrouw Dingemanse werkt aan een rollatortas. De zoveelste. Ze borduurt kleurig garen op specia le stof. „Deze is op bestelling", ver telt ze. „Ik heb al kleden gemaakt en schorten, en heel veel van die tassen." De mevrouw naast haar komt uit Uruguay, ze spreekt al leen Spaans. Mevrouw Dingeman se werkt samen met haar aan haar borduurwerk. „Ze noemt me ma ma. Dat vind ik niet erg, dat doet ze al vanaf het begin." De Urugua- yaanse lacht. „Va bien, mama." Het is nog onzeker hoe het straks met de dagverzorging moet: de ac tiviteiten worden vanaf 2015 door de gemeente betaald. „We moe ten veel meer aan reclame gaan doen, we moeten echt de boer op om klanten te werven", zegt Baas. Vanwege de onzekerheid heeft het Rode Kruis de aanschaf van een tweede nieuwe bus uitge steld. „Het gaat om tachtigdui zend euro", zegt voorzitter Dick Bosscher. „Toevallig staat de aan schaf van de nieuwe bus donder dag op de agenda." Mensen kunnen vijf dagen in de week terecht bij de dagverzor ging, maar de meesten komen één of hooguit twee keer. 's Mor gens doet iedereen iets voor zich zelf: handwerken, puzzelen of le zen en 's middags doen mensen samen iets. „De ouderen die hier komen, kunnen vast een beetje wennen", zegt Baas. „De overstap naar het verzorgings-of verpleeg huis is niet meer zo groot als ze gewend zijn om hier te zijn." FF SEROOSKERKE - In Serooskerke blijft verzet bestaan tegen de aan leg van een fietspad door het his torisch park Welgelegen. Nadat in het dorp 250 handtekeningen te gen het plan waren verzameld, kwam de gemeente met aanpas singen. Maar een groep bewoners vindt dat een wassen neus. In een brief die eind deze week huis-aan-huis in het dorp wordt verspreidt, roepen twee omwo nenden (Johanna de Buck en Bram Louws) op officieel bezwaar aan te tekenen bij de gemeente door een zienswijze in te dienen tegen de vergunning die de ge meente aan zichzelf wil verlenen voor de aanleg van het pad. De Rijksdienst Monumenten, die eerder ook dwars lag, kan zich wel vinden in het aangepaste plan, op voorwaarde dat de ge meente het park beter onder houdt en nog nadrukkelijker laat aansluiten bij de oorspronkelijke Engelse landschapsstijl uit 1894. De tegenstanders snappen niet dat de gemeente in deze tijd van bezuinigingen 30.000 euro steekt in een onnodig fietspad dat af breuk doet aan de flora, de fauna, de rust, de wandelfunctie en de structuur van het park. Lezing Groei en Bloei over borderplanten Hub Driessen geeft vanavond voor de afdeling Walcheren van Groei en Bloei een lezing over borderplantn die tevens goede snijbloemen leveren. De lezing wordt gehouden in De Zandput in Serooskerke en be gint om 19.30 uur. Leden Groei Bloei hebben gratis toegang, niet-leden betalen vijf euro. Schilders van de Veerse Kaai Joost Bakker houdt woensdag op uitnodiging van de Heem kundige Kring Walcheren een lezing over de schilders van de Veerse Kaai. In een periode van 75 jaar woonden en werkten zestien kunstenaars aan de Veerse Kaai. De lezing in de Zeeuwse Bibbliotheek begint om 20.00 uur; toegang gratis. Botsing op lantaarn op Schroeweg Een bestelbusje is gisteren op de Schroeweg in Middelburg net voor de afslag Dauwendae- le tegen een lantaarnpaal ge botst. Mogelijk is de bestuur der onwel geworden. Een am bulance heeft het slachtoffer voor controle naar het zieken huis vervoerd. Omdat er stoom uit de auto kwam, is ook de brandweer ter plaatse geweest Het voertuig is weggesleept. A Coeur Ouvert in Cinema Middelburg Cinema Middelburg houdt woensdag de Avond van de Franse film. Om 20.00 uur draait de film A Coeur Ouvert (2012) van regisseur Marion Lai- ne met Juliette Binoche en Ed gar Ramirez, over een echtpaar dat te maken krijgt met een on geplande zwangerschap die hun relatie in gevaar brengt. Bijeenkomst over speeltoestellen In de openwijkschool De Com binatie aan het Pablo Picassop- lein in Vlissingen is woensdag avond een bijeenkomst over nieuwe speeltoestellen in de Bloemenlaan. Er worden twee plannen gepresenteerd, bewo ners kunnen meepraten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Acitiviteiten bij Odensehuis Het Odensehuis te Vlissingen houdt activiteiten voor men sen met dementie en hun fami lie of vrienden: op 4 en 11 de cember in de ochtend Koken met 'Chocolate Lovers', in de middag Sinterklaas (4 dec) en het Philharmonisch Orkest (11 dec). Op 18 december kerststuk jes maken. Aanmelden vóór 1 december: 06-81092418 of info @odensehuiszeeland.nl. - - S Overwinteren in Zuid-Spanje Overwinteren in de Algarve Kerst in Karinthië Kerst in Rome maaskantreizen.nl rp DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 Sa- -- --ia-Ti», Us.''N» 1:- -"a Bram Kamerling (rechts) werkt al een kwart eeuw op de bus van het Rode Kruis, foto Ruben Oreel RISICOBEHEER door Henk Postma Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl SEROOSKERKE MIDDELBUGRG MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN 2t dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half-pension In ""aparthotel Vistamar in Benalmadena U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december, 12 januari, 2,23 februari, 16 maart e.a. 21 dagen vanaf €999 21-daagse reis per Comtort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colina in Albufeira U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december, 12 januari 7 dagen voor 399 7 daagse excursiereis per ComfQrt-Class touringcar met o.a. Lienz. Salzburg. Weissensee en Heiligenblut Verbli|f in hotel Fraganterwirt in Flattach op basis van half pension U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december 8 dagen vanaf 499 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met aa een bezoek aan Florence. Vaticaanstad. Forum Romanum kerstviering in de Friezenkerk Verblijf in het 4-sterrenhotel Selene in Pomeziai U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december Maaskant Reizen organiseert al biirta 50jaar verzorgde busvakantles. excursteieizen en rondreizen dooi heel Europa Bi| biina alle reizen ziin excursies en halt pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21