sterke tactiek Tim Pleijte hobbeldebobbel naar de zege i ié Waarom zou je in de crossen geen extra hindernissen mogen leggen? Dat zie je overal. SPORT 43 Tatsjana van den Eynde bezorgt de hockeysters van Rapide de overwinning. Tegen Udenhout scoort ze vijfmaal. Vrouwen. Derde klasse. Uden- hout-Rapide 0-7 (0-3): Het krachtsverschil tussen het nog puntloze Udenhout en koploper Rapide was groot. Er was dan ook sprake van éénrichtingsverkeer. Het was de wedstrijd van aanval- ster Tatsjana van den Eynde. In de eerste helft produceerde zij een puntgave hattrick. Na de doelwis- seling was haar honger nog niet gestild en nam ze eveneens de 0-4 en 0-5 voor haar rekening. Daarna bouwde een superieur Ra pide de eindcijfers uit naar 0-7, door treffers van Stephanie van Haperen en Lauren Zaman. Vierde klasse. Don Quishoot- Olympia 2-1 (2-1): In de eerste mi nuut scoorde Don Quishoot de 1-0 en zeven minuten later maak te het zelfs 2-0. Eindelijk was Olympia wakker geschud en bood daarna meer tegenstand. Dat resulteerde na een half uur in 2-1. Sophie Verbraeken werd ge vloerd en Kirsten van der Peijl ver zilverde de toegekende strafbal. In de tweede helft was Don Quis hoot over het algemeen de boven liggende partij, al kreeg Olympia toch kansjes op de gelijkmaker. Mannen. Derde klasse. Olym- pia-Dordrecht 1-2 (0-0): Na de ne derlaag tegen Souburgh heeft een goed gesprek de teamgeest weer aangescherpt bij Olympia. „Er stond nu weer een collectief op het veld", aldus aanvoerder Arjen de Vries. Olympia was in de eer ste helft tot vier keer toe dicht bij de openingstreffer. In de tweede helft trok de thuisploeg die posi tieve lijn door. Zelfs in de vijf mi nuten dat Arjen de Vries de zijlijn op moest zoeken voor verzorging van een gescheurde wenkbrauw. Hij stond koud terug in het veld toen Sander Vermeeren actie be kwaam 1-0 scoorde. Vijf minuten later was de stand weer in even wicht. Daarna had Olympia pech dat Sander Vermeeren de paal trof. Uit een counter scoorde Dor drecht tegen de verhouding in 1-2. Vierde klasse. HOCO-Rapide 4-0 (0-0): Rapide-coach Ab Klaeij- sen sprak van een geflatteerde ne derlaag, omdat de arbitrage met strafcorners strooide in het voor deel van de thuisploeg. Daarnaast kreeg Rapide in dit opvallend sportieve duel twee keer geel voor commentaar. Dertien minu ten na rust opende HOCO met een tip-in de score. Mede door twee verzilverde strafcorners stond binnen tien minuten de 4-0-eindstand op het scorebord. halve minuut. Dat was op zijn landgenoot Yves de Poorter. Van Nevel liep 40.05 en zijn opponent kwam tot 40.32. „Doordat het verschil nooit groot werd, bleef ik hem steeds in het vizier houden. Halverwege dacht ik dat ik hem terug zou kunnen pakken, maar hij was vandaag erg sterk. Hoewel ik wel aangezet heb, bleef hij wel vooruit", zei De Poorter kort na zijn finish. De bes te Nederlander was uiteindelijk een Zeeuw. Dante de Ruysscher uit Oostburg eindigde op de vier de plaats. Hij bleef ternauwer nood de eerste vrouw, Frederique Versluijs voor. Versluijs is tegen woordig voorzitter van de organi serende atletiekvereniging de Wielingen. De debuterende Myrthe Faro uit Breskens won de wedstrijd over 4300 meter bij de vrouwen en Louise le Coq uit Breskens deed dat op de korte afstand. dB Pleijte verbeterde zaterdag het par koersrecord uit 2002 van Robert Planting van 42.39 naar 42.03. An- jolie Engels (Middelburg) won bij de vrouwen in 51.28. Dat was de snelste tijd ooit bij de vrouwen, omdat de tijd van Terèse van Lare uit 2002 (50.34) op een korter par koers werd gelopen. Na de start liet Pleijte er geen gras over groeien en nam hij richting Westkapelle meteen een flinke voorsprong. Bij de eerste door komst in Zoutelande kon hij rus tig de lange trap af en verder solo zijn parkoers afleggen. „lammer dat er niet veel tegenstand was", liet hij na zijn finish weten. Zijn achtervolgers stormden met een flinke vaart omlaag, waardoor er diverse lopers door het afzet- lint gingen. In die achtervolging zaten Willem de Vos, Maarten Harthoorn, Tjitte van den Buijs, Ruud Hoosemans en Eric Wol- fert. Pleijte liet hen de hielen"zien en nam de zeventien hellingen, dankzij zijn geringe lichaamsge wicht, gemakkelijk. „In het laatste deel van de wedstrijd kreeg ik door dat het parkoersrecord van Robert Planting er misschien in zat." Drie minuten na hem kwam Van den Buijs als tweede binnen, die met zijn sterke wielerbenen goed presteert op zware parkoersen. Oud-Zeeuw Willem de Vos pakte de derde plaats, voor Hoosemans, Harthoorn en Wolfert. Die laatste had wat bezwaren om in de cros sen extra hindernissen aan te brengen. „Waarom zou je in de crossen geen extra hindernissen mogen leggen?", vroeg Pleijte zich af. „Wanneer je foto's van oude crossen bekijkt, zie niet an ders." Voor Pleijte is de trail een nieuwe uitdaging. „Op de tien kilometer op de weg kan ik niet veel winst meer maken en ik vind lopen in de natuur gewoon leuk." Volgende week staat Pleijte aan de start van de halve marathon van Nisse, die nu al meer dan 450 inschrijvingen heeft. Vorig jaar liet de winnares van de laatste Kustmarathon, Anjolie En gels, de Hobbeldebobbelloop schieten om op zondag in de Ze- venheuvelenloop in Nijmegen een goed resultaat te kunnen be halen. In Zoutelande pakte ze haar zoveelste zege, op de 29e plaats overall. De Vlissingse Isabel Lous gaf bijna acht minuten toe, waarbij de Middelburgse Deborah van de Ketterij net onder het uur de derde plaats veroverde. De meeste deelnemers hadden het zwaar, maar de echte trailers vonden de 'Hobbel' een makkie. Er stonden liefst 325 inschrijvers op de startlijst, van wie er een aantal verstek moest laten gaan vanwege een file bij Hoogerheide. Ook de wandelaars kwamen zater dag aan hun trekken. Met ruim tweehonderd wandelaars was dit de best bezette Hobbeldebobbel loop ooit. Groene Ster 2 klopt reserves Prinsland De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 wonnen met 7-6 van Prinsland 2Halverwe ge het duel leidde de thuis ploeg nog ruim met 6-2. Via 6-3 werd het na de hervat ting eerst 7-3, voordat Prins land 2 met drie treffers voor een spannende slotfase zorg de. Saïd Bouzambou (2x), André Siereveld (2x), Khalid Saiboua, Imad Azzanagui en Menancio Weeda scoorden voor de reserves van de Vlis singse club. 's Lands Welvaren wint weer eens Na twee nederlagen en een gelijkspel won het eerste ka derteam van 's Lands Welva ren in eigen huis met 6-2 van De Posthoorn/RBS 1 uit Maasdam. Alleen Danny Walhout had een offday bij de thuisspelers, al kreeg hij ook wel weinig kansen op herstel (vijf beurten). Ro bert van Stevendaal, Jan Goudzwaard en Sjaak Wal hout zorgden dat de punten in Zeeland bleven. Ttoeede winstpartij voor Sportpub Goes De poolbiljarters van Sport pub Goes hebben zaterdag voor de tweede keer op rij gewonnen. Daarvoor werden vijf duels verloren. De Romein uit Tilburg werd met 5-1 verslagen. Alleen Henk Diepstraten verloor in het 9-ball. Vincent Peemen en Gino de Ruyter wonnen twee partijen en Ruud Schil der voegde daar in het straight pool één zege aan toe. Smit Sportprijzen blijft koploper Ook op de achtste speeldag in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen bleef Smit Sportprijzen zonder puntenverlies. De koploper won met 8-3 van Tenceza- man.nl 2. De Bokx/Kya be- tonboringen handhaafde zich op de tweede plaats door Energetica Natura met 5-2 te verslaan. Onderin was HKC/Topvorm met 6-2 te sterk voor De Treffers. Mulan en DiDi: zege zonder te spelen In de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolleybalcom- petitie in Hulst naderde Mu lan koploper Notaris Stolker tot op twee punten. Veel moest de nummer twee daar niet voor doen: Van Wa terschoot kon geen team op de been brengen, zodat Mu lan reglementair met 3-0 won. In de tweede klasse won DiDi van Saman Finan ciële Diensten: ook daar werd het reglementair 3-0. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 Rapide is veelvraat door Peter Snelders TERNEUZEN - In de derde klasse van de hockeycompeytitie voor vrouwen walste Rapide over thuis ploeg Udenhout(7-0) heen. Een klasse lager moest een niet com pleet Olympia met een nipte neder laag genoegen nemen bij het thuis- pelende Don Quishoot. Bij de man nen kwam Rapide tekort tegen HOCO. Een weer strijdlust uitstra lend Olympia verloor onverdiend met 1-2 van Dordrecht. Na een goed gesprek staan de neuzen weer dezelfde kant op bij Olympia. Toch is Dordrecht nét te sterk: 2-1. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Met een ruime zege in de dertiende editie van de Hob- beldebobbelloop in Zoutelande nam Tim Pleijte in zijn woonplaats revanche op zichzelf, na het verlies vorige week in de Mosselloop. Daar liet hij de overwinning aan de tien jaar jongere Tommy Staal. Tim Pleijte VLISSINGEN KWADENDAMME GOES TERNEUZEN HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75