IJzendijke is nog altijd niet af te stoppen I Zaamslag stunt in duel met KVK I I 40 SPORT VOLLEYBAL Volleybalploeg uit Zuiddorpe heeft na acht wedstrijden al elf punten voorsprong op de concurrentie. Scheldesport geeft voordelige marge uit handen Hoofdplaat-IJzendijke 0-5: Hoe wel IJzendijke qua veldspel beter was, kreeg Hoofdplaat voor de rust een aantal alleraardigste kan sen. Rond de twintigste minuut opende Bas Wiersum echter de score en op slag van rust werd het ook nog eens 0-2 toen )an Me ijer een moment van onachtzaam heid in de verdediging van thuisclub afstrafte. De achterstand brak het verzet van Hoofdplaat, dat in de tweede helft hard werkte maar niet meer aan voetballen toekwam. Spelen derwijs liep IJzendijke weg naar 0-5. Dwight van Hulle scoorde twee keer (0-3 en 0-5), Job Wier sum nam de 0-4 voor zijn reke ning. Hansweertse Boys-Hulsterloo 2-3: Hulsterloo leidde na amper tien minuten al met 0-2 door treffers van Christof Praet en doelman Jelle van Damme (uit een strafschop). Daarna ver zuimde de ploeg om verder af stand te nemen. Gaandeweg kwam Hansweertse Boys beter in de wedstrijd en nog voor de rust zorgde Alex Veljanovksi voor de In de tweede helft werd het eerst 1-3 door Alexander Praet, voordat opnieuw Veljanovski de marge weer op één doelpunt bracht. Hansweertse Boys drong daarna sterk aan, maar Hulsterloo gaf geen krimp meer. SDO'63-Graauw x-2: SDO'63 had lange tijd het beste van het spel, maar was aanvallend niet daad krachtig genoeg om de zege voor zich op te eisen. Nadat Ruud van Driessche de kruising had ge raakt, opende Mo Sampil in de 25e minuut nog wel de score voor SDO'63. Maar uiteindelijk ging de ploeg toch onderuit. Het slotkwartier bracht het elftal uit Lamswaarde alleen maar rampspoed. In de 75e minuut vloerde doelman Dennis Boon man een doorgebroken speler, met een rode kaart en een straf schop tegen als gevolg. Björn Ver- meirssen benutte dat buitenkans je: 1-1. Vijf minuten voor tijd werd Arne Kindt de matchwin naar. Corn Boys-Sluis 3-1: De wed strijd was van beide kanten ma tig en werd gekenmerkt door veel balverlies. Corn Boys was nog de minst slechte ploeg van de twee en mocht daarom de meeste aanspraak op de overwin ning maken. Door Toon van Part ijs werd het na een kwartier 0-1, waarna Sebastian de Meijer de ruststand op 1-1 bepaalde. In de tweede helft zorgde De Meijer met nog twee treffers voor de 3-1-eindstand. Vivoo-Volharding 3-0: Vivoo had voor rust al het beste van het spel, maar-moest tot de 47e mi nuut wachten voordat het Volhar ding op een achterstand kon zet ten. Sjef Bogers maakte het doel punt. Daarmee bleek de ban ge broken. Uit een stafschop ver grootte Dave de Crom in de 63e minuut de marge tot twee doel punten, waarna het door Dimitri Ceuppens in de 72e minuut ook nog eens 3-0 werd. Kwadendamme-Terhole 4-1: Kwadendamme had weinig te vrezen van-Terhole, dat in de 2-2 van vorige week tegen Vivoo geen inspiratie voor een succes vol vervolg had kunnen vinden. Nog voor de rust liep de thuisclub weg naar 2-0 door doel punten van Adrie de Kort en Eelco Raas. Bas de Winter verdub belde de voorsprong na de rust met twee treffers, voordat Onno Hoek de eer voor Terhole kon red den. TERNEUZEN - De volleybalsters van De Sterre sloegen in een recht streekse confrontatie met num mer twee Triade/VCT een aanval op de koppositie af. De formatie van trainer Cor Hamelink won met 4-0 en voert na acht wedstrij den met elf punten voorsprong de eerste klasse aan. Savok won in deze klasse met 3-1 van De Burgst. Ook de mannen van De Sterre hielden de winst in eigen huis. De volleyballers van Voor waarts verloren twee duels. Vrouwen. De Sterre-Triade/VCT 4-0 (25-15 25-10 25-11 25-21): Toen na een ge- lijkopgaande beginfase de spelver- deelster van Triade/VCT gebles seerd uitviel, waren de bezoekers geruime tijd van slag. De Sterre stelde in de slotfase van de eerste set de winst veilig en gaf in de tweede en derde set plankgas. Het resulteerde in een sterke fase van de koploper, die de Tilburgse vrouwen volleyballes gaf en pro bleemloos uitliep naar 3-0. In de laatste set maakte De Sterre het zich onnodig moeilijk, maar werd wel de vierde zege op rij geboekt. De Burgst-Savok 1-3 (15-25 23-25 25-23 20-25): De Sasse vrouwen- ploeg trok de goede lijn door. Savok speelde sterk en had in Eve lien Bakker de absolute uitblin ker. De stille kracht van de Sasse formatie speelde een perfecte wedstrijd, was niet te stuiten en trok de kar. Met een goede opslag als sterk wa pen nam Savok in de eerste set het initiatief. Het leidde tot een ruime setzege. De marge werd na een spannende slotfase in de tweede set verdubbeld. De Burgst kwam door winst in het derde be drijf terug in de wedstrijd. Savok pakte de draad echter weer op. De thuisploeg werd opnieuw met een prima service bestookt, waar door de aanval van De Burgst aan banden kwam te liggen. Omdat de Sasse aanval wel tot scoren kwam, zegevierde Savok weder om. Mannen. Voorwaarts-Sliedrecht sport 3 2-3 (20-25 20-25 25-20 26-24 13-15): Met Erik Bakker (spelverde ler) Lennard Arends (midden) en Tommy van Övermeeren (pass) in een hoofdrol moest Voor waarts in de eerste twee sets nog het initiatief aan Sliedrecht Sport laten. Na twee setnederlagen met 20-25 kreeg Voorwaarts vat op de bezoekers. Het resulteerde in winst met 25-20 en 26-24. In een vijfde set moest de beslissing val len. Hierin leken de Axelaars bij een io-6-voorsprong af te wikke len naar winst. Sliedrecht verzet te in de slotfase de bakens en trok met 13-15 aan het langste eind. Voorwaarts-City Bril/Krimpen 0-4 (19-25 22-25 18-2516-25): Hoe wel de uitslag anders doet ver moeden speelden de Axelaars sterk. Voorwaarts kampte op nieuw met personele problemen en moest weer improviseren. Een gebrek aan vastigheid en ervaring brak de thuisploeg op. Bovendien was Voorwaarts aan het net niet opgewassen tegen het overschot aan lengte dat de koploper bin nen de lijnen brachten. In de tweede set waren de Zeeuws-Vla mingen nog wel dicht bij winst. De Sterre-Zuvo 3-1 (25-20 24-26 25-19 25-14): Het was een romme lige wedstrijd waarin De Sterre het op de tweede plaats geklas seerde Zuvo de tweede nederlaag bezorgde. De thuisploeg begon goed, maar verloor de tweede set na met 23-20 te hebben geleid. Daarna hoefde De Sterre niet eens tot grote hoogte te stijgen om de winst veilig te stellen. Jo nas Franssen blonk uit en nam De Sterre op sleeptouw. Daardoor bleef de schade beperkt tot één keer setverlies. TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport leden zaterdag in de eerste klasse rayon zuid tegen Vlijmscherp een 52-50-nederlaag. In Vlijmen speelde de ploeg van coach Martin van Ham een goede eerste helft. Bij de rust leidde Scheldesport met 37-26. In de der de periode beperkten de Terneu- zense vrouwen de schade. Totdat in de laatste minuut een techni sche fout van Paulien van den Heu vel de Brabantse vrouwen, die vier vrije worpen mochten nemen, te rug in de wedstrijd bracht. Van den Heuvel kreeg ook nog een tweede technische fout, waardoor ze naar de kant moest. Scheldesport verdedigde in de laat ste periode een 47-45-voorsprong, maar moest in de slotfase de winst aan de thuisclub laten. Julia Fuertes Cabello (15), Paulien van den Heuvel (13) en Danielle van den Heuvel (11) waren de topsco rers. Zaamslag sloeg in het laatste kwar tier toe. Favoriet KVK, een week eerder nog goed voor 26 treffers te gen Oranje Zwart, had het zo las tig met de tactische benadering van Zaamslag, dat het heel moeilij ker tot scoren kwam. De winnen de coach, Carlo de Waele, was over de naleving van afspraken zeer te spreken. „We hebben heel de wedstrijd druk gegeven op alle ballen en dat heeft uiteindelijk ge loond." De Waele realiseerde zich dat KVK winstkansen had laten lig gen. Het team uit Kapelle kwam namelijk met twee punten voor te staan en vergat verder uit te lopen. Na de stand van 7-9, met nog een kwartier te spelen, kwam het nog allemaal goed voor de equipe uit Zaamslag. Met stand-in Richard Verolme vooj Pjotr Hamelink slaagde het tactisch plan wonder wel. Zo goed zelfs, dat in het laat ste kwartier de onzekerheid van KVK het geloof in een goed resul taat Zaamslag voedde. Bij de eer ste voorsprong (11-10) van de thuisploeg voelde KVK al nattig heid. De latere 12-11 was bepalend. Zaamslag kreeg daarmee veel meer dan waarop was gerekend. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Marnix de Bat 3, Erwin Verhelst 2, Marjan Verhage 1 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Op IJzendijke staat dit seizoen in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal geen maat. De koploper won gistermiddag alweer voor de tiende opeenvolgende keer. In de uitwedstrijd tegen Hoofdplaat, de nummer drie van de ranglijst, werd het 0-5. De enige ploeg die IJzendijke nog enigszins naar de kroon kan steken is Hul- sterloo, dat met 3-2 van Hans- weertse Boys won en zodoende nog steeds op een achterstand van drie punten staat. 1-2. De Sterre leidt soeverein door Peter van Kouteren 4 De Sterre won overtuigend van Triade/VCT (4-0). De opponent bleef alleen in de laatste set dicht bij de thuisploeg. Het verschil was in die set slechts vier punten: 25-21. door Jaapjan Ritsema TERNEUZEN - In de strijd tussen de verwachte nummers één en twee in de vierde klasse zorgden de korf ballers van Zaamslag voor een ver rassing. Ze versloegen KVK met één punt verschil. Het thuisduel eindigde in 12-11. hariaar «w»*1 I Zaamslag-korfbalster Marjolijn Verpoorte zoekt een afspeelmogelijkheid. foto Mark Neelemans v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72