Goes dankt de twee C's IJzendijke maakt titelaspiraties waar Randy Lauret wijst Philippine de weg in duel met Rood Wit 36 SPORT DERDE KLASSE A Hulster ploeg verliest in confrontatie met Unitas'30 ongeslagen thuisstatus. De twee Terneuzenaren stonden aan de basis van een knappe 3-0-zege op de ploeg uit Haarlem, die de minst gepasseerde verdedi ging van de hoofdklasse A had. Constansia leverde drie perfecte voorzetten af, Coban promoveer de er twee tot doelpunt. Tom de Bonte, die halverwege de tweede helft inviel voor Coban, nam num mer drie voor zijn rekening. Door de tweede zege op rij ziet de toekomst van Goes er plotse ling anders uit. De ploeg werkte zich op richting middenmoot en mag zich opeens koploper in de strijd om de tweede-periodetitel noemen. En dat terwijl Goes de komende weken vooral tegenstan ders uit het rechterrijtje treft. Die gegevens zorgden bij trainer Gérard de Nooijer voor een hoge dosis enthousiasme. „We groeien als groep enorm naar elkaar toe", constateerde hij de afgelopen we ken. „Daardoor speelden we van- KARAKTERIST1EK daag misschien wel onze beste wedstrijd van het seizoen." Om te beginnen zorgde Sinan Co ban daarvoor. De spits maakt het voetballen voor Goes wel erg ge makkelijk. Combineren hoeft niet meer met de Terneuzenaar in de ze vorm. De bal werd tegen EDO vanuit de verdediging linea recta richting Coban gedirigeerd, die hem niet alleen meteen onder controle had, maar er daarna steeds ook iets goeds mee 'deed. „Het is heerlijk voetballen met Si nan", gaf Constansia na afloop aan. „Ik ken hem natuurlijk heel erg goed. Toen ik zeven was, voet balden we al samen op straat en vanaf m'n negentiende spelen we samen in één elftal." Constansia was na Coban uitblinker nummer twee. Met name na rust draaide hij zijn tegenstander Tatchary Langguth, toch geen slechte voet baller, helemaal dol. Daarna gaf hij zijn acties vaak een goed ver volg met fraaie voorzetten. Dat de twee C's elkaar van haver tot gort kennen, bleek al in de eer ste helft, waarin Coban eerst een strafschop versierde. Thijs van den Dries zag zijn inzet gestopt, maar niet veel later lag de 1-0 er toch in, toen Constansia de bal on derschepte en hem panklaar neer legde voor de instormende Co ban: 1-0. Kort na rust legde Constansia de bal na een oogstrelende actie pre cies op het hoofd van dezelfde Co ban, die hem bij de tweede paal maar voor het inknikken had: 2-0. De 3-0 bereidde Constansia vanaf de andere kant voor, vanaf de lin kervleugel. Daar legde hij twee te genstanders in de luren en plant te de bal op het hoofd van Tom de Bonte, net ingevallen voor de licht geblesseerde Coban: 3-0. Sinan Coban heeft inmiddels acht keer gescoord en denkt dat aantal nog flink op te kunnen voeren als Goes op de ingeslagen weg voort gaat. „We spelen de laatste weken agessiever dan daarvoor", gaf hij aan. „Vandaag kwamen we voor de allereerste keer deze competi tie op een i-o-voorsprong." Tweede klasse B. IJzendij- ke-RCL 2 6-0: De Zeeuws-Vla mingen kwamen na rust op stoom. Marjolein de Munck zette haar ploeg met een kopbal uit een voorzet van Kelly van leeuwe op een i-o-voorsprong. In de tweede helft had de thuisclub het even moeilijk, maar na tien minuten bediende Lisa van Iwaarden Thea de Blaeij, die 2-0 maakte. Daarna ging het snel. Van Leeuwe scoor de via de binnenkant van de paal de derde treffer, waarna Rosanne Lammers, nogmaals De Blaeij en invalster Dafne van Waterschoot HULST - HW'24 verloor op eigen veld zijn ongeslagen status in de derde klasse A van het zondag voetbal. De Hulster formatie leg de het in een rechtstreekse con frontatie met medekoploper Uni tas'30 af (0-1) en likte na afloop zijn wonden, omdat de gelijkma ker maar niet wilde vallen. Steven van de Vreede, die zich afgelopen zomer aanbood bij HW'24, werd matchwinnaar. KARAKTERISTIEK Veel viel de gewezen Zeeuws- Vlaamse medekoploper niet te verwijten. De formatie van Luc Audenaerdt werkte zich na de vroeg in de tweede helft gevallen beslissende goal uit de naad en drong fel aan. Het resulteerde te gen de fysiek sterke Brabanders in een aantal hoekschoppen, vrije trappen die vanaf de zijkant voor doel werden gebracht, kleine mo gelijkheden en een terecht (bui tenspel) afgekeurde treffer van Ja ri Vyaene. „Een gelijkspel zou verdiend ge weest zijn", vond Evert van den Berg, die belangrijk was in de aan voer naar de voorwaartsen. „We hadden misschien in het eerste kwartier op 1-0 moeten komen, maar daarna was Unitas'30 voor rust de betere ploeg. Ze gaven wei nig ruimte weg, zaten er heel kort op en stonden gewoon goed. Dit was de beste ploeg tot nu toe, maar ik heb 11a de 0-1 wel steeds het gevoel gehad dat de 1-1 zou vallen. Nadat ze op voorsprong waren gekomen, trokken ze zich terug en ontstond er ruimte om ballen erdoor te steken." Trainer Luc Audenaerdt vond dat zijn ploeg zich in de tweede helft goed had herpakt. „We speelden in het eerste gedeelte van de wedstrijd te ver van de man. Zij waren bang van ons, wij waren bang van hen. Uiteindelijk scoorden ze uit een standaardsi tuatie." De 0-1 ontstond uit een hoek schop, via het hoofd van de lange Steven van de Vreede. Opmerke lijk detail: Van de Vreede bood zich samen met de eveneens sterk spelende Rachid Moesant als Cios-student in Goes aan om Zondag: Derde klasse. TSW Mer- lijn-Terneuzen 1-1: De thuisclub kwam na een messcherpe counter in de 20e minuut op 1-0, maar via Nina Pierar werd het na zeventig minuten 1-1. In de slotfase liet Mandy Kloonen nog een dot van een kans liggen. Philippine-Rood Wit W 4-1: An ders dan de stand doet vermoe den was Rood Wit W eigenlijk de gehele wedstrijd de betere ploeg. In de twintigste minuut kwamen de bezoekers op 0-1 door Angelo Kense. Na rust bewees Kevin de long van Rood Wit W zijn ploeg geen goede dienst. Wegens com mentaar op de leiding kreeg hij zijn tweede gele kaart en moest hij het veld verlaten. Uit een strafschop van Randy Lau ret kwam Philippine onverdiend langszij. Toch bleven de bezoe kers het initiatief houden. Rood Wit W kreeg een aantal mogelijk heden, maar benutte deze niet. En wie de kansen niet benut, krijgt later de rekening gepresen teerd. Dat was ook nu het geval. Randy Lauret zorgde met zijn tweede treffer van de middag voor de 2-1. In de laatste tien mi nuten tekenden Ruben van der Meulen en nogmaals Lauret voor het slotakkoord. Internos-Hontenisse 2-1: In een matige wedstrijd zette Thomas de Waal zijn ploeg op een o-i-voor- sprong. Nog voor rust zorgde Jean Asukaniam voor de gelijkmaker. In de tweede helft waren er kan sen over en weer. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing. Een hoekschop van Internos werd door Wesley Leys ongelukkig in eigen doel gewerkt. Cluzona-Aardenburg 4-1: Aar denburg kon ook nu geen vuist maken. De Zeeuws-Vlamingen hadden het geluk dat de thuis ploeg niet goed omging met de kansen, waardoor de schade voor rust binnen de perken bleef. Ru ben Maas zorgde na een kwartier voor 1-0. Daarna raakte diezelfde Maas een keer de paal en trof ploeggenoot Erik Koopman nog voor rust de lat. Vlak na de pauze schoot Maas de 2-0 binnen. Uit een strafschop maakte Maas in de 65e minuut een valse hattrick en daarmee de 3-0. Twintig minuten voor tijd leverde een spaarzame aanval van Aardenburg een straf schop op. Deze werd benut door Steven de Croock. Het slotak koord was echter voor Cluzona. Ruben Maas maakte eén kwartier voor tijd zijn vierde. Luctor'88-Virtus 2-2: Jeroen van Zee 1 -0, Rutger van Rossum 2-0, Jeffrey Schouten 2-1, Toby Slager 2-2. door Koen de Vries GOES - Het kan de laatste tijd vrie zen en dooien met Goes en dat geldt ook voor de twee C's van de club. Gisteren speelde de zondag hoofdklasser tegen koploper EDO een geweldige wedstrijd, mede dankzij die twee C's: Jonathan Con- stansia en Sinan Coban. Goes-EDO 3-0 (1-0). 23. Sinan Co ban 1-0, 60. Sinan Coban 2-0, 72. Tom de Bonte 3-0. Scheidsrechter C.J.T. van Daal (Heeswijk-Dinther). Gele kaart: Wim van Zalinge, Jeff Kemper en Barry Tjeertes (allen EDO). Aantal toeschouwers: 450. Goes: Matthew Lentink; Sherief Tawfik, Shannon Braafhart jr, Me- nancio Weeda, Rick de Punder; Thijs van den Dries (82. Umut Er- tem), Raymond Wolff, Mahboeb Rahimi; Jonathan Constansia (76. Claudio Wende), Sinan Coban (64. Tom de Bonte) en Dangelo Mar- tien. TERNEUZEN - Het vrouwenteam van IJzendijke zit op schema voor het kampioenschap in de tweede klas se B van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Ronny van Poucke won met overtuigende cij fers van RCL 2: 6-0. HW'24 likt zij n wonden door Peter van Kouteren HW'24-Unitas'30 0-1 (0-0). 54. Steven van de Vreede 0-1Scheids rechter: T. Akturan (Den Bosch). Gele kaart: Jari Vyaene, Sam de Theije (HW'24), Frank Hiemstra (Unitas'30). Aantal toeschouwers: 350. HW24: Tim Siersema; Tim Me- chelink, Robin Mc Taggart, Job Ing- hels, Sam de Theije (66. Frans Rok- ven); Collin van Goethem (84. Niek Luime), Tim de Feijter, Evert van den Berg Michal Szcawinski; Joost Boogaert, Jari Vyaene. het halve dozijn vol maakten. Vijfde klasse. Koewacht-Zaamslag 6-0: Elyse van Regenmortel 1 -0, Beau Bouwens 2-0, Samantha van der Kevie 3-0, Jorina Mulder 4-0, Iris Kint 5-0 en 6-0. Vierde klasse: FC Axel-Ailiance 2-4: Alicia Huisman 1-2, Lies Ganse 2-2 Roosendaal-Hontenisse 3-1: Fanny Kools 3-1. Vijfde klasse: Hulsterloo-Devo 1-0: Marianne de Cocq 1 -0. Meto-Vogelwaarde 0-3: Francis Col- let 0-1, Endri van Dorsselaer 0-2, Fran cis Collet 0-3. MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal had Philippi ne de taak om Rood Wit W achter zich te houden. In een onderling duel slaagden de Zeeuws-Vlamin gen daarin, maar gemakkelijk ging het zeker niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68