L Kloetinge komt amper van zijn eigen helft af Vlissingen ergert zich aan de scheidsrechter Zaamslag doet zichzelf tekort SPORT 35 «L zon V r- et op bi- lat ijk ad ve r- beeldfuncties gezien. De kaarten die ik vandaag heb gegeven, wa ren noodzakelijk." Daar was niet iedereen het mee eens. Over de aanleiding van de eerste rode kaart en strafschop bestond daarentegen geen twijfel. „Het was mijn fout", zei Hoek-aanvoer- der Giovanni Siereveld. „Daar hoefik niet omheen te draaien." Zijn trainer zei: „Gio speelt een sterk seizoen. Het is jammer dat dit hem overkomt." Kenny Ver- hoene was wel te spreken over de instelling van zijn ploeg. „De 0-2 viel te snel, maar daarna pakten we het goed op. Het kostte wel veel kracht, dat zag je vooral in de tweede helft." De trainer bekende daarna dat hij nu eigenlijk opnieuw moet begin nen met zijn selectie. „Zaterdag zijn we vrij en dat komt ons niet slecht uit. We hebben nu wat bles sures en dat is geen toeval. Veel jongens hebben er alles aan ge daan de wedstrijd tegen Feye- noord te halen. Als je toen niet honderd procent fit was, krijg je nu een tik." Verhoene maakt zich geen zor gen, ook al verloor zijn ploeg de afgelopen twee duels vijf punten. „De koploper is nog steeds bin nen bereik." Na de bekerwed strijd tegen Zundert (dinsdag 26 november) volgen drie zware duels. Hoek speelt tegen achter eenvolgens Jodan Boys (thuis), RVVH (uit) en lijstaanvoerder Zwaluwen (thuis). „Daarna we ten we waar we staan." GOUDA - Een plaats in de midden moot is na de 2-0-nederlaag bij Jo dan Boys ver weg voor Kloetinge. Dat is een fikse tegenvaller voor de Bevelandse hoofdklasser. Trainer Diederik Hiensch wilde het er zater dag echter niet over hebben. „La ten we het over de wedstrijd heb ben", ontweek hij licht geïrriteerd. Maar die wedstrijd bood niet heel veel stof tot napraten. Dat vond Hiensch zelf ook. „Jodan Boys heeft verdiend gewonnen." Kloetinge speelde met een verde digend blok van zeven (keeper en zes veldspelers) en een aanval lend blok met vier spelers. Die vier moesten het. voorin onder ling uitvogelen. Diepste man Tom Blomaard had echter totaal zijn dag niet, de snelheid van Jason Tjien Fooh werd nauwelijks inge zet, de dribbels van Mark Schuit strandden in schoonheid en Daan Esser kwam niet verder dan een paar kopballetjes op het doel. „Voorin waren we te onmachtig", aldus Hiensch. „Vooral in de twee de helft." Het bleef echter heel lang 0-0. „En dan ga je toch denken dat dit misschien één van die wedstrij den is waarin je met één moment toch nog kan winnen." Zo ver kwam het niet. Een dubbele wis sel bij Jodan Boys maakte het ver schil. Die ene wissel (Gino Mul der) verdiende de corner waaruit het eerste doelpunt kwam, de tweede wissel (Jan-Willem Schep) legde de 2-0 panklaar. Bij die momenten moest de ze venmansdefensie van Kloetinge zich gewonnen geven. In de eer ste zeventig minuten had (odan - afkorting voor Jongelingenvereni- ging Daniel - Boys de grootst mo gelijke moeite om de muur te slechten. Hoewel Kloetinge in fa ses in de touwen hing en soms ge- truukt werd door het listige en be weeglijke positiespel van de Gou wenaren, bleven joekels van kan sen vrijwel uit. In de eerste helft ruimde Aart Veldhof vlak voor de lijn een lob op, ging een schot voorlangs en de rebound van een vrije trap werd in kansrijke positie over het doel van Niels van de Linde ge schoten. Na de rust kwam Kloe tinge nauwelijks meer van de ei gen helft af, maar )odan Boys kon maar geen paadjes vinden naar de zwaar gebarricadeerde zestien van Kloetinge. Tot de dubbele wis sel in de 67e minuut. Vijf minuten daarna zette invaller Gino Mulder vanaf de rechterkant aan voor een dribbel langs vier Kloetinge-spelers. Zijn schot werd door Van de Linde stijlvol uit de hoek getikt. De corner die volgde, viel in het vijfmeterge- bied voor de schietgrage voeten van Leroy Brank, de enige derti ger op het veld, en het was 1-0. Aan alles voelde je dat Kloetinge verslagen was. Het slotoffensief mocht die naam niet eens dragen. Eerder in de wedstrijd had Kloe tinge wel een aantal kansjes. In het eerste kwartier stichtte Ru ben Hollemans gevaar met een vrije trap en bood Björn Quartel (terug in de basis na een blessure) een schietkans aan Bert den Ha mer (over). Na de pauze bediende Quartel ook Tjien Fooh nog bij de eerste paal, maar dat bleek de eni ge Kloetingse kans na de pauze. Nadat Remco van Tiggele, de eni ge tiener op het veld, de enige ge le kaart van de wedstrijd incas seerde, besliste Mohammed Bel- lahcen de wedstrijd op aangeven van de andere invaller, Jan-Wil lem Schep. KARAKTERISTIEK len: :ien gen rdo van de an- ede dax eler mi- 1-1: nde hijs ore. een een 1 de «ven 1. Aan Vlissingse kant ging het na de wedstrijd vooral over scheids rechter Van den Hurk. Nadat Joost de Kubber vlak na de pauze voor een o-i-voorsprong zorgde, dacht Hoessein Bouzambou de wedstrijd in het slot te gooien. Na een solo over de linkerkant ver schalkte hij de Brabantse doel man. De grensrechter meende echter dat de bal de achterlijn was gepasseerd. De arbiter ging daarin mee. „Die vlagger moest door twee netten heen kijken, zoiets kan hij natuurlijk nooit goed zien", vond trainer Ruud Pen- nings. Ook op de twee gele kaar ten van keeper Joan van Belzen had hij veel aan te merken. „Joan werd nagetrapt en zei daar iets van. Daar kreeg hij geel voor. Daarna zou hij hands buiten de zestien gemaakt hebben. Onzin." Wesley van Zundert zorgde in de 87e minuut voor de 1-1. Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel kon het na afloop nog steeds niet geloven. „We hadden na tien minuten met 3-0 voor moeten staan", keek hij terug op de gemiste strafschop in de vijfde minuut door Peter Dieleman, een droomkans voor Ivo Vëfstraeten en een afgekeurd doelpunt van Mario de Fouw. Van den Hemel: „Nu gingen we met 0-0 de rust in. De spelers waren aangeslagen. Ik heb toen gezegd dat we een nieuwe start moesten maken." Die droom was snel vervlogen. De ploeg uit Kinderdijk legde met drie doelpunten de zwakte van Zaamslag bloot. Bij de eerste treffer stopte Zaamslag-doelman Mitchell Braafhart de inzet, maar in tweede instantie was hij kans loos op het schot van Wesley Kassels. Bij het tweede doelpunt kreeg uit blinker Alex Barnhoorn alle ruim te van verdediger Koen Post om Kassels te bedienen en bij de der de treffer kopte centrumverdedi ger Meivin Rijckaert te zacht te rug op Braafhart. Redouan El-Ak- chaoui profiteerde (0-3). De thuisclub kwam hierna ook nog met tien man te staan, omdat Rijckaert zijn tweede gele kaart kreeg. Michiel Leijte schoot de tweede strafschop voor Zaamslag wel raak, maar Jesper van de Adel had het laatste woord: 1-4. Zaamslag-De Zwerver 1-4 (0-0). 49. en 51. Wesley Kassels 0-1 en 0-2, 59. Redouan El-Akchaoui 0-3, 66. Michiel Leijte 1-3 (strafschop), 79..Jesper van de Adel 1 -4. Scheidsrechter: D. de Gans (Zijderveld). Rode kaart (2x geel): Meivin Rijckaert (Zaamslag). Ge le kaart: Van de Adel, Hanst, El-Ak chaoui, Papa (De Zwerver). Aantal toe schouwers: 200. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 "1 dure misser 'OBi-C Scheidsrechter Harold van de Ketterij wordt omringd door spelers van Achilles Veen, nadat hij doelman Guido van Sant de rode kaart heeft gegeven, foto Mark Neelemans door Rudy Boogert Jodan Boys-Kloetinge 2-0 (0-0). 73. Leroy Brank 1-0, 90+1. Mo hammed Bellahcen 2-0. Scheids rechter BAF. Grilis (Roosendaal). Gele kaart: Remco van Tiggele (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Niels van de Linde; Aart Veldhof, Jaap Esser, Ruben Holle mans, Björn Quartel (88. Timo Jan sen); Remco van Tiggele, Bert den Hamer; Daan Esser; Mark Schuit, Tom Blomaard (59. Bart Deprez), Jason Tjien Fooh. door Aector Doorns door Bob Maes ROOSENDAAL - VC Vlissingen liet gisteren in Roosendaal de kans op de zevende seizoenszege glippen. De koploper in de eerste klasse van het zondagvoetbal stond lange tijd op voorsprong, maar Roosen daal kwam in de 87e minuut langs zij: 1-1. ZAAMSLAG - De gemiste kansen in de beginfase en een dramatisch eerste kwartier na rust deden zater dag-eersteklasser Zaamslag zater dagmiddag de das om tegen De Zwerver: 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67