Spui geeft de winst in slotfase nog uit handen tl Miroslav Peric maakt het verschil bij Terneuzense Boys 3 34 SPORT HOOFDKLASSE B Hoek-Achilles Veen kent een bizar verloop. Scheidsrechter Harold van de Ketterij is de gebeten hond. De Noormannen-Spui 1-1: Een waar degradatieduel, waarin scheidsrechter Van Wijk uit Hen- drik-Ido-Ambacht de beste man van het veld was. Na een doel puntloze eerste helft kwam Spui na een uitval via Kevin Schot op 0-i. In de 88e minuut kopte Er- win Pouwelse De Noormannen naar de 1-1. FC Axel-MZC'n 2-4: Marco Plas- schaert kopte de 1-0 binnen en binnen vijf minuten stond het via Ramon Fanson al 1-1. Plasschaert zette FC Axel opnieuw op voor sprong maar in de 22e minuut te kende Comé Schilperoort voor de 2-2. MZC-doelman Ruud van der Linde stopte daarna een straf schop van Bart Rijckaert. HOEK - Dat alles en iedereen die Hoek een warm hart toedraagt zijn of haar pijlen zaterdagmid dag op Harold van de Ketterij richtte, viel in zekere zin best te begrijpen. De scheidsrechter uit Goes drukte een zwaar stempel op het thuisduel met Achilles Veen (1-3), onder meer door twee maal rood en acht keer geel te trekken. Maar eigenlijk had het helemaal niet over Harold van de Ketterij moeten gaan. Een misser van Giovanni Siere- veld zorgde er indirect voor dat het publiek op het hobbeldebob- belveld in Hoek een duel met een bizar verloop kreeg voorgescho teld. Na één minuut en dertig se conden ging Siereveld onder een diepe bal door, tikte Veen-spits Jasper Campfens de bal over Jordi KARAKTERISTIEK de Jonghe en zocht daarna slim het lichaam van de doelman op. Na de botsing bleven De Jonghe en Campfens geblesseerd liggen, greep Van de Ketterij naar zijn boekje, om pas twee minuten la ter nadat de doelman was opge lapt rood te trekken. Middenvel der Thomas van Renterghem moest met vijf minuten en tien seconden op de klok plaatsmaken voor invaller-doelman Davy Ver sprille, die vervolgens kansloos was bij de strafschop van Sezer Sulun (0-1). Terwijl het Hoek-publiek zich in de minuten die volgden verbaal tegen Van de Ketterij keerde, knal de Kees Schellekens de 0-2 bin nen. Hoek leek aan een kansloze missie bezig, tot Kyle Doesburg na een half uur wel wat zag in een te harde dieptepass. De spits was-net iets eerder bij de bal dan Achilles Veen-keeper Guido van Sant en ging op twintig meter van het doel neer. Rood, oordeel de Van de Ketterij opnieuw, waar door het na een half uur tien te gen tien was. De twee 'rode' doelmannen ke ken na afloop terug. De Jonghe, over zijn uitsluiting: „Ik maakte me groot, sprong recht omhoog en die spitsr liep tegen mij aan. Dat hij een strafschop gaf, kon ik begrijpen. Maar de rode kaart vond ik zwaar .overdreven. Dat hij hun keeper na een half uur ook wegstuurde, was pure compensa tie." Van Sant: „Bij mij ljep er nog een verdediger naast of achter. Maar toen ik die aanvaller neer zag gaan, wist ik eigenlijk al ge noeg. De eerste rode kaart kostte mij ook rood." Van de Ketterij keek er anders te genaan. Over de eerste situatie, na amper twee minuten spelen, zei hij: „Het was een abc'tje. De spits van Achilles Veen wordt een scoringskans ontnomen. Je hebt drie criteria, waarbij opzet of A. geen opzet geen rol spelen. Het gaat om onvoorzichtig spel, onbe suisd inkomen of een buitenspori ge inzet. Bij de overtreding van de Hoek-doelman was sprake van het laatste." Maar waarom gaf hij na twee mi nuten - naast de strafschop - niet enkel een gele kaart. Dan had vrij wel niemand geklaagd. „Jawel", antwoordde Van de Ketterij. „Dan had ik iedereen van Achilles Veen over me heen gehad." En de twee de rode kaart? „Dat was eveneens het ontnemen van een scorings kans." Maar er liep toch nog een verdediger naast? Doesburg was toch geen doorgebroken speler. Van de Ketterij: „Dat had hij wel kunnen worden als de keeper hem niet had neergelegd." Wat zijn gevoel was na het bizar re duel wilde Van de Ketterij niet kwijt. „Ik geef alleen antwoord op vragen over spelsituaties." De arbi ter wilde echter nog wel kwijt dat hij zich vanaf de eerste minuut verbaal voelde aangevallen door supporters. Die wisten natuurlijk ook dat hij een week eerder de derby Rijsoord-Heerjansdam had gestaakt. „Iedereen, ook in het veld, bleef maar commentaar leve ren. Ik heb vandaag weinig voor- De Fendert:Terneuzense Boys 0-2: „Een verdiende overwinning, maar De Fendert is een goede ploeg", concludeerde Alexander van Keulen. De trainer zag dat Mi roslav Peric tien minuten voor rust vanaf links de bal in de lange hoek schoot. In de tweede helft nam Peric een voorzet van Ruben de Haas in één keer op zijn slof. Het leidde tot een wonderschone én bevrijdende tweede treffer. SSV'65-Serooskerke 2-2: Alex van Dongen zette SSV'65 op voor sprong en uit een vrije trap kopte Bas Rooze na een kwartier spelen de 1-1 binnen. SSV'65 ging» door dat Thomas Mattheijer in de 38e minuut een vrije trap in de krui sing schoot, met een 2-1-voor- sprong de rust in. In de tweede helft keurde scheidsrechter Jo-An- nes de Bat van beide ploegen een goal af. Nicky Holmes zette in de 80e minuut de 2-2 op het score bord. Dauwendaele-Dinteloord 0-1: „Een onterechte nederlaag. Heel zuur", baalde Dauwendaele-trai- ner Marcel Lourens na het verlies. In de eerste helft vonden Mart de Kroo en Jair Tomasoa doelman Ariën Pietersma op hun weg. In de 78e minuut besliste Jorik Mijn- hijmer namens Dinteloord met een kopbal het duel. WC'68-Bruse Boys 2-0: Bruse Boys kwam in Halsteren al bin nen tien minuten op achterstand toen Dennis Luijks uit een voor zet van Nestor Zimmerman scoor de. Daarna brak er een fase aan mmii mr waarin Bruse Boys beter was. De Bruse middenmoter kreeg een aantal kansen op de gelijkmaker, maar liep zo'n tien minuten voor tijd tegen de beslissende treffer van Joeri Malinka op. Duiveland-Zwaluwe 3-1: Gijs van de Made zorgde voor de 0-1 en daarna verzuimde Zwaluwe om door te drukken. In de 58e mi nuut bezorgde Leen IJzelenberg Duiveland de 1-1. De thuisploeg kwam via een bekeken schot van Robbert de Bruine aan de 2-1. In de 72e minuut stelde Barry Steen- poorte Duivelands tweede sei zoenszege veilig. MZVC-GPC Vlissingen 1-2: MZVC had meer verdiend. Na een overtreding op Ferhan Topal schoot Patrick Joossens MZVC vanaf de strafschopstip binnen: 1-0. Dylan Schallier scoorde tien minuten voor rust de 1-1 en tegen de verhouding in schoot Ricardo de Nooijer, via de onderkant van de lat, GPC vlak voor rust naar de 1-2. Na rust zocht MZVC de aan val, maar de bal wilde er mede door goed keeperswerk van Max Leijer maar niet in. MZVC-speler Jaimy Tims kreeg in de 87e mi nuut zijn tweede gele kaart. Tholense Boys-De Meeuwen 1-1: Na ruim een kwartier opende Tholense Boys-speler Matthijs van Stee vanaf elf meter de score. Daarna kreeg de thuisploeg een enorme kans op de 2-0, maar een kopbal ging rakelings naast. In de 76e minuut kwam De Meeuwen langszij door Delano Langezaal. door Klaas Verspoor Het regent kaarten na MIDDELBURG - Spui schoot in de derde klasse A van het zaterdag voetbal weinig op met het 1-1-ge lijkspel bij concurrent De Noor mannen. FC Axel ging in eigen huis onderuit tegen MZC'11 (2-4). Nieuwdorp is nog altijd koploper, ook al kwam de Bevelandse forma tie bij Domburg niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Arnemuiden heeft twee punten minder dan Nieuwdorp en staat tweede. Na rust was FC Axel de bovenlig gende partij. Het was echter MZC'11 dat via Ramon Janson - met een solo vanaf eigen helft en een treffer in blessuretijd - nog twee keer toesloeg. Walcheren-Veere 3-4 (0-2). Steve Schalkwijk 1-0 en 2-0, Robin de Rijke 2-1, Juan Perez 2-2 en 3-4, Ruben de Looff 2-3, Mark van der Eijk 3-3. Rode kaart (2x geel): Steve Schalkwijk (Wal cheren). DFS-Arnemuiden 0-2 (0-2). Yannick Schaier (strafschop) 0-1, Jesper Poort vliet 0-2. Rode kaart (2x geel): Nuno Andrade Varela (DFS). VCK-Nieuwland 4-1 (2-0). Stefan Wielemaker 1-0, Erik Goudt 2-0, Cor- né van Belzen 2-1, Luc Martens 3-1, Redmar de Jonge 4-1. Domburg-Nieuwdorp 1-1 (0-1). Ruud la Grand 0-1, Besar Xhoxhaj 1-1. Oostkapelle-Heinkenszand 3-2 (1-0). Arjen Pattenier 1-0, Rens Baas 1-1 en 2-2, Wouter Verduijn 2-1, San- der de Kam 3-2. door Barry van der Hooft Hoek-Achilles Veen 1-3 (1-2). 6. Sezer Sulun 0-1 (strafschop), 10. Kees Schellekens 0-2,45+4. Tho mas van den Houten 1-2 (straf schop), 77. Jasper Campfens 1-3. Scheidsrechter: A.L. van de Kette rij (Goes). Rode kaart: 4. Jordi de Jonghe (Hoek), 31. Guido van Sant (Achilles Veen). Gele kaart Tho mas van den Houten, Birgen Mar tens, Kyle Doesburg (allen Hoek), Bas van Loon, Thijs van den Berg, Kees Schellekens, Sezer Sulun, Ay- den Kuipers (allen Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld (78. Rustem Sen), Tho mas van den Houten; Birgen Mar tens, Hakim Boucheta (67. Ibra him Eryürük), Thomas van Rent- erghem (5. Davy Versprille); Nick de Groote, Regilio Pinas en Kyle Doesburg. ■Aül-OSrC door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Miroslav Peric was met twee doelpunten de gevierde man bij Terneuzense Boys. De ploeg versloeg in Fijnaart De Fen- dert met 2-0. In de stand van de tweede klasse E van het zaterdag voetbal staat Terneuzense Boys, met twee wedstrijden minder ge speeld, nu elf punten achter koplo per Dinteloord. Terneuzense Boys heeft in acht duels in de tweede klasse E slechts drie tegentref fers geïncasseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66