KEUKEN OUTLET WINKEL Na Cadzand-Bad ook badstatus Domburg Zonnebloemconcert valt in de smaak Geld van Oranje Fonds voor de Buurt Stuurt Meezingen met oude krakers 16 ZEEUWS-VLAANDEREN AANKOMST SINTERKLAAS krijgt 'Eten bij José' steun. José de Loos kookt er twee keer per week een driegangendiner voor een twintigtal ouderen. In De Luifel in Lamswaarde start in januari voorlopig wekelijks een bijeenkomst voor ouderen, met verschillende activiteiten zoals een koffieochtend of samen eten. In Graauw begint in februari het project Graauw Leeft. De invul ling van dat initiatief staat nog niet helemaal vast, maar er komt in elk geval een leestafel waar ouderen elkaar kunnen ontmoe ten. In het kader van de Buurt Stuurt komen ook de andere ker nen nog aan de beurt. Als opmaat voor de uitreiking van het keurmerk neemt gedeputeer de Carla Schönknecht (WD, re creatie en toerisme) maandag 2 de cember een geneeskundige goed keuringsverklaring van de Europe se Unie voor badplaats Domburg in ontvangst. Ondernemersvoor zitter Anne Mast verwacht dat de badstatus Domburg op de kaart zet als weiness- en vitaliteitsbe- stemming van internationale allu re. Aan de naam zal niets verande ren. Het blijft 'badplaats Dom-1 burg'. Bad Domburg klinkt te oubollig. Krijgen we nu rollatortoerisme in het mondaine, levendige Dombur- ga? Een aantal ondernemers is er voor beducht. Mast: „Nee, daar ben ik niet bang voor. Hoe je Domburg in de markt zet, heb je zelf in de hand. Bovendien blijkt uit een onderzoek van de HZ Vlis- singen dat onze klanten voor wei ness- en vitaliteitstoerisme vooral in de leeftijdsgroep 31 tot 65 jaar zitten. Domburg wordt echt geen kuuroord voor uitsluitend senio ren. Er komen ook voldoende jon geren." Ook de Zeeuwse ontwikkelings maatschappij Impuls signaleert de groeimarkt: toeristen die zoe ken naar genot en ontspanning en gasten die zorg en vakantie wil len combineren. De vijver is groot: bijna acht miljoen mensen, van wie drie miljoen Duitsers, zouden graag in de komende drie jaar in Nederland op wellnessva- kantie gaan. Domburg moest aan tien voorwaarden voldoen om de badstatus binnen te hengelen. Zelfs beeldkwaliteit van accom modaties speelt een rol. Verschillende plannen voor kwali teitsverbetering en uitbreiding van wellness- en overnachtings mogelijkheden in Domburg staan op de rol, zoals een vitaliteitsho- tel in het voormalige KPN-ge- bouw, de vervanging van villa 't Maereltje aan de Domburgseweg door een complex met 20 apparte menten en suites, uitbreiding van de golfbaan naar 18 holes, inclu sief een vijfsterrenhotel, apparte menten en villa's. Doel van het project is om zelf standig wonende ouderen actief te houden en hen door middel van sociale activiteiten met elkaar in contact brengen. „Zodat ze als dat nodig is op elkaar kunnen te rug vallen", legt Ellen Verstraten van SWH uit. De bijdrage is bedoeld voor activi teiten in Vogelwaarde, Graauw en Lamswaarde. In Vogelwaarde Deze middag, met medewerking van Koninklijke Muziekvereni ging Veronica uit Zuidzande en Vocalband Flashback uit Hoek, werd de gasten van de Zonne bloem uit de gemeente Sluis aan geboden door Lions Club Zeeuw- sch-Vlaanderen. „Tijdens ons laat ste Strandjuttersfeest in 2011 is vijfduizend euro geschonken aan de Zonnebloem, met een afspraak dat we dit over drie jaar zouden verdelen", zegt voorzitter Jan Sa- lomé. „De eerste twee jaar heb ben we met de mensen door de streek gereden. Dit laatste jaar pakken we groot uit met dit bij zondere concert." „We hebben in zeven plaatsen binnen de gemeen te Sluis een plaatselijke afdeling", vertelde voorzitter Zonnebloem West Zeeuws-Vlaanderen Con stant van Waterschoot. „Daar kun nen onze gasten zich opgeven." Meer nieuws zie: www.pzc.nl Goedkoper ban niet... leuker wel! door Frank Balkenende DOMBURG - Na Cadzand-Bad en Nieuweschans krijgt Domburg nu ook een officiële badstatus. De Eu ropean Spas Association (Espa) ver leent Domburg het kwaliteitskeur merk in februari. door Eugène Verstraeten HULST - Het project de Buurt Stuurt van Stichting Welzijn Hulst krijgt 14.500 euro van het Oranje Fonds. Zonder zwarte KLOOSTERZANDE - Zo'n 200 mensen zongen zaterdag in zaal Van Leuven in Kloosterzande krakers van weleer mee met Ambras. Het festijn Van Bij Ons biedt al 26 jaar een podium aan lokaal talent De Clingse troubadour Bennie de Vet, accordeoniste Conchita de Krijger, Vlaamse Rosemary van Nieuwenho- ven en komiek William Asselman gooiden ook hoge ogen. foto Mark Neelemans Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 »M 06 53314189 Openingstijden zie iuuiui.keufeenoutletiuinfeeI.nl door Wilma Valk OOSTBURG - „Fantastisch", was de mening van de ruim driehonderd bezoekers van het Zonnebloemcon cert zondagmiddag in het Ledel- theater van Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60