Lenig ZEEUWS-VLAANDEREN Gaan als de brandweer Nieuwe stichting wil met grootschalige evenementen proberen jongvolwassenen in Zeeuws-Vlaanderen te houden. Duo licht man uit Terneuzen op almanak Een duurdere fotocamera is niet altijd beter www.pzc.nl/zeeuwsekelder Avonturen in de kelder van het Zeeuwse voetbal TERNEUZEN - De voormalige Veer haven in Terneuzen is in de nacht van de jaarwisseling het terrein voor een dancefeest voor maxi maal tweeduizend bezoekers. De nieuwe stichting EventS4Ü ziet het feest als een opmaat naar een dancefestival in mei 2014. Op een nog nader te bepalen locatie in of nabij Terneuzen moeten dan tienduizend bezoekers uit hun dak kunnen gaan. Een locatie voor dat feest is nog niet vastge legd, maar het Kopje van Kanada (bij Dow) geniet de voorkeur. Het feest in de Veerhaven luistert naar de naam New Years Expe rience en is indirect een vervolg op eerdere feesten die in de nacht van oud op nieuw op het Arse naalplein (twee keer) en vorig jaar in de Nieuwstraat zijn gehou den. Tijdens de laatste editie (New Street Vibe), opgezet door nagenoeg alle kroegen in de Nieuwstraat, waren er veel klach ten van bezoekers over lange wachtrijen. „Het Arsenaalplein was te klein en ook in de Nieuwst raat was er te weinig ruimte. Er zal dit jaar vast ook genoeg te doeiT zijn bij de horecagelegenhe den in de Nieuwstraat, maar wij zijn dicht", zegt Daan Kamps van bar De Kroeg. Hij tekent namelijk samen met zijn vrouw Sanne Kamps-Bevers, Joeri van den Berg van ticketbu reau Novofix en Peter van der Poel voor het nieuwe feest. „Er was bij de ondernemers in de Nieuwstraat te weinig drive om New Street Vibe samen voort te zetten, maar er is wel veel vraag naar een leuk evenement met oud en nieuw. Dus hebben we de handschoen zelf opgepakt", ver telt Sanne Kamps-Bevers. Na overleg met de gemeente Ter neuzen kwam de Veerhaven er uit als de beste locatie. Ook Rijks waterstaat, eigenaar van het ter rein, geeft groen licht. „Er is ruim te voor vierduizend bezoekers, maar we houden het met tweedui zend bewust overzichtelijk en ge zellig", zegt Van den Berg. In een verwarmde partyhal van duizend vierkante meter treden vanaf 22.00 uur tal van dj's op, onder wie de bekende Alvaro, D-Wayne en The Antidote Tour. Alvaro luidt vanaf 23.45 uur het oude jaar uit en het nieuwe jaar in. Kaarten zijn te bestellen via www.events4u.net. Events4U wil met meerdere acti viteiten per jaar proberen jonge ren in de streek te houden. „We hebben in Zeeuws-Vlaanderen te maken met krimp, vooral omdat jongeren tussen de 16 en 25 jaar wegtrekken vanwege een gebrek aan voorzieningen. Wij willen hen iets bieden, maar zeker ook mensen uit België en de rest van Zeeland", aldus Van den Berg. CULTUUR TERNEUZEN - Twee vermoedelijk Oost-Europese oplichters hebben vrijdagmiddag op de Tractaatweg een 22-jarige Terneuzenaar geld af handig gemaakt. Zij vroegen het slachtoffer om geld voor benzine in ruil voor sieraden. De twee stonden op een pechstrook bij de afslag Westdorpe. De Terneuze naar reageerde op hun verzoek om hulp. Zij boden gouden siera den aan, in ruil voor geld. Het slachtoffer nam de twee mee naar een pinautomaat en overhandig de hen 100 euro. De oplichters sloegen daarna op de vlucht. Ze schoten al jlink op, die twee schil ders, en nu was het tijd voor een welverdiende koffiepauze. Een mooie gelegenheid, ook, om een ge sprek aan te knopen met de op drachtgeefster. Alleen wilde het ge sprek niet zo vlotten. Uit pure wan hoop bracht een van de twee het ge sprek maar op de grote herders hond, die niet ver van het drietal met zijn achterpoot achter zijn oor zat te krabben. „Bent u ook nog zo lenig, mevrouw?", vroeg één van de schilders olijk aan de vrouw, die er inderdaad sportief uit zag. Helaas. Tegen de tijd dat de vrouw haar hoofd omgedraaid had, was de hond net begonnen zorgvuldig zijn kruis schoon te likken.... Dragonfly Orchestra brengt muzikale cocktail uit China CONSUMENT Groot dancefeest in Veerhaven door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hoe kom je als brandweerploeg zo veilig mogelijk langs een vuurhaard om een slachtoffer uit een benarde positie te bevrijden? Verkennen jongens en meis jes, verkennen. Want wie twee minuten goed verkent, wint tien minuten werk. Achttien Zeeuwse jeugdbrand- weerkorpsen bonden zaterdag in het gebouw van Dethon aan de Haarmanweg in Terneuzen de strijd met elkaar aan. In de kazerne aan de Zuidlandstraat kregen ze een theorietoets voorgeschoteld en in de kazerne in de Koe- gorspolder volgde ook nog eens een behendigheidsproef. Zowel bij de junioren (12-15 jaar) als aspiranten (15-18 jaar) won het jeugdkorps uit Goes, foto Mark Neelemans. Tip? redactie@pzc.nl MAANDAG 18 november 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57