CDA Goes: 'Plan voor de binnenstad' Zelfs de Pieten kunnen er niet goed van slapen BEVELANDEN en THOLEN 17 Publiek sint bekogeld Gevels en auto's beklad met verf Op veel plekken in de Mid delburgse binnenstad zijn zondagnacht auto's en ge vels beklad. De daders ge bruikten spuitbussen met zwarte en rode verf. Op de Dwarskaai arresteerde de po litie om 03.00 uur twee man nen na een tip. Er was nog onvoldoende bewijs om ze vast te houden. Presentatie hulp voor ouderen In het grand-café van zorg- - centrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke wordt vandaag een zorg- en com- fortmarkt gehouden. Tussen 14.00 en 16.00 uur presenteren bedrijven en in stellingen diensten en prod- ducten die het leven van ouderen veiliger en comfor tabeler kunnen maken. Lezing over grote treinreis China Jan van Tilborg geeft van avond een lezing over zijn treinreis met de Trans Monglië Epress van Rusland via Mongolië naar China. Hij laat een reportage zien bij het Leger des Heils in Sint Maartensdijk, aanvang 19.30 uur in het Dienstencen trum. De toegang is gratis. De koffie ook. Bijeenkomst over de nieuwe WMO De gezamenlijke ouderen bonden in Goes houdern vanmiddag een informatie bijeenkomst over de nieuwe WMO. John Duinkerke van de gemeente licht toe wat er binnenkort allemaal veran dert voor oudere mensen die hulp nodig hebben. Aanvang 14.00 uur in wijk centrum De Spinne. Lezing over vreemde vruchten Morgenavond wordt in het Fruitteeltmuseum in Kapel- Ie een lezing gehouden over Vreemde Vruchten: kweepe ren, mispels, moerbij, vijg, kerspruim en walnoot Winant Halfwerk geeft de lezing. Hij vertelt over de ge schiedenis en de teelt. Aan vang 19.30 uur. Toegang; 8,oo met koffie en taart. Veere meest actief op TWitter Van de Zeeuwse gemeenten is Veere veruit het actiefst op Twitter. Dat blijkt uit de Buzzcapture-index. Veere zond in oktober 184 tweets. Middelburg en Vlissingen blijven ver achter met res pectievelijk 23 en 22. Veere reageert ook vaker op ande ren. Landelijk staat Veere ne gende in de top-tien. MIDDELBURC - Enkele minuten voordat Sinterklaas in de Lange Delft zou passeren, bekogelden twee jongens (15 en 16) zaterdag middag het publiek met plastic flessen vol water. Ze gooiden de projectielen vanaf een bovenwo ning. De jongens vertelden aan de politie dat ze van plan waren om de reacties van het publiek te fil men op internet te zetten. De jon gens krijgen een straf en een lesje bij het HALT-bureau. Dat staat in het verkiezingspro gramma van de partij. Het plan, 'Fier en vitaal', zou samen met an dere partijen en belanghebben den opgesteld moeten worden. In het verkiezingsprogramma geeft de partij alvast een voorzet. Een vitale binnenstad houdt niet in dat er meer koopzondagen moeten komen: die leveren vol gens CDA-Goes nauwelijks meer omzet op en zijn een te grote be lasting voor het winkelpersoneel. De partij wil het aantal koopzon dagen handhaven op het huidige aantal: acht. Er moet volgens de christendemo craten meer parkeerruimte ko men aan de oostkant van de stad; maar een concrete locatie wordt niet genoemd in het partijpro gramma. Voor automobilisten die naar het theater gaan, zou een theaterparkeertarief moeten gel den. Nu moeten mensen gewoon betalen in de parkeergarage aan de Westwal, ook als parkeren op straat gratis is. Verder pleit het CDA voor gratis Wifi overal in de binnenstad. Nu is dat nog niet overal. Delta biedt op een beperkt aantal plaatsen een - vaak niet zo heel erg goed bruikbare - mobiele internetver binding aan. YERSEKE - Kinderen rennen met de boot mee over de dijk van de haven van Yerseke. „Toehoetü", doet de stoomboot. „Halloooo!", zwaait Sinterklaas. „En er zijn geen stoute kinderen bij", zingen de honderden kinderen op de ka de. Sinterklaas is er weer. In Yerse ke en in de rest van het Jand. Kinderen hebben er dagen een knoop van in hun buik, maar ook de Pieten zijn vlak voor het Sinter klaasfeest behoorlijk gespannen. „Ik ga al voor de veertiende keer mee met Sinterklaas", zegt de Poli- tiepiet aan boord van de stoom boot, net voordat die in Yerseke aankomt. „Maar ik slaap er eigen lijk nooit van. Ik word wel drie of vier keer wakker. Het went niet" Op het dek - in de mist - sprin gen de Pieten de spanning eruit. Net buiten de haven van Yerseke, op de Oosterschelde, zwaaien ze naar passerende zeiljachten en vis sersbootjes. Ze zetten de polonai se in en eten nog snel een brood je. Staan de petten recht? Waar is de staf van Sinterklaas? Hebben we al het strooigoed voor de kin deren? Nog even dreigt het mis te lopen: de Digipiet gaat op de iPad zitten, en nu is de batterij leeg, zodat de foto's die de kinderen hebben in gestuurd niet meer te zien zijn. „We vragen de kinderen wel of ze straks zó hard willen zingen dat de batterij weer oplaadt", zegt de RegelPiet. Op de kade staat het vól met kin deren. „Wat is het druk zeg!", roept de hoofdpiet. De Pieten springen van boord, Sinterklaas schrijdt er waardig achteraan. De kinderen zingen de iPad weer tot leven. Iedereen wil een hand van de goedheiligman. En een zakje pepernoten natuurlijk. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 MIDDELBURG 'S-HEER ARENDSKERKE THOLEN GOES KAPELLE WALCHEREN de haard verdwenen door Nadia Berkelder COES - Het CDA Goes wil dat er een plan wordt gemaakt om de bin nenstad van Goes te verlevendi gen. door Nadia Berkelder I binterklaas komt aan wal in de haven van Yerseke. Hij werd luid toegezongen door de wachtende kinderen op de kade. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55