Lang wachten op Sinterklaas aan het Havenplein RUD controleert Schouwse bedrijven SCHOUWEN-DUIVELAND 17 TYvee mille voor ramp Filipijnen zierikzee - „Zien jullie al een ro de puntmuts? Nee? Nou, dan zin gen we nog maar een liedje," sprak de presentatrice de honder den kinderen en hun ouders op het Havenplein bemoedigend toe. Gelukkig waren er al wel wat Zwarte Pieten, want iedereen moest zaterdagmiddag lang wach ten tot Sinterklaas, de kinderbur gemeester en de burgemeester het plein hadden bereikt. Dat had OOSTERLAND - De herfstmarkt van de Hervormde Gemeente in Oos- terland heeft 2000 euro opgele verd voor de Filipijnen. De bruto opbrengst van de markt vrijdagavond en zaterdag in de Jo- docuskerk aan het Torenplein in Oosterland was 4200 euro. Na af trek van kosten gaat de helft naar de getroffenen van de orkaan Haiyan op de Filipijnen. Op de markt werden boeken, kerstspul len en etenswaar verkocht ongetwijfeld te maken met het ontbreken van Amerigo, het trou we rijdier van de Spaanse Kinder vriend. Hij moest nu te voet van de Oude Haven naar het plein en Sint zou Sint niet zijn, als hij tij dens die wandeling niet vele kin deren persoonlijk had begroet. Sinterklaas kwam dit jaar trou wens niet rechtstreeks uit zijn pa leis in Madrid. Hij maakte de reis naar Nederland en Zierikzee van uit het plaatsje Nades in de Fran se Auvergne, waar hij een land goed bezit. De oude bisschop spreekt inmiddels een aardig woordje Frans. De intocht was nog op een ande re manier bijzonder. Voor het eerst in jaren was het rond 14.00 uur weer eens hoog water in Zie rikzee. Daardoor konden de sche pen in het gevolg van de Sint - de Zuidvlia, de Mijn Genoegen en de Tasmin West - de drempel voor de Oude Haven nemen. Op de kade werd Sint Nicolaas toege juicht door duizenden mensen. „Ik hoop dat u veel pakjes heeft meebracht voor alle lieve kinde ren hier", kwam kinderburge meester Kyra Droppers gelijk ter zake. „Dan maken we er met zijn allen een groot feest van." En de grotemensenburgemeester vond het natuurlijk 'een grote eer u te mogen ontvangen in het prachtige Zierikzee.' „En gelukkig ging het goed met de boten." Dat vertelt Wout van Brouwersha ven van de gemeentelijke Handha- vingsdienst als toelichting op zijn jaarverslag. De RUD wordt in ja nuari 2014 actief. De gemeentelij ke afdeling Handhaving houdt dan nog 1100 bedrijven over om te controleren. De RUD voert mi lieutaken uit voor de Zeeuwse ge meenten, het waterschap Schelde- stromen en de provincie. De dienst Handhaving heeft een roerig jaar achter de rug. De perso neelsformatie kromp in 2012 en het ziekteverzuim was hoog. Er werden 290 milieucontroles uitge voerd bij bedrijven. Dat zijn er 110 minder dan was gepland. Er wer den ruim 300 bouwcontroles min der gehouden dan in 2011. De handhavers schreven ook minder parkeerbonnen uit. In totaal 5011 ten opzicht van 6548 in 2011. Er werden vorig jaar veertien auto's weggesleept, tien minder dan in 2011. De dienst besteedde voor het eerst tijd aan het controleren van de lengte van vrachtwagens in het centrum Zierikzee. Daar voor werden 73 processen-verbaal uitgeschreven. Er waren 37 mi lieu-incidenten, meestal bij een brand of ongeval. Schoorsteenbrand breidt zich uit Twee blusvoertuigen en de ladderwagen kwamen er za terdagavond rond 19.00 uur aan te pas bij een schoor steenbrand in Dreischor. Het vuur breidde zich uit in het plafond van de woning aan de Stoofweg. De brand weer kreeg de situatie wat later op de avond onder con trole. Visclubs hengelen weer op het strand Voor de 46ste keer houden de vier Schouwen-Duive landse visverenigingen de Eilandwedstrijd. Die wordt zaterdag 23 november gehou den op het Noordzeestrand. De precieze stek is nog niet bekend. Vanaf 7.00 uur wor den in dorpshuis De Schut- se in Burgh-Haamstede on geveer 75 vissers verwacht. Vrouwen van Nu praten over voedsel De Vrouwen van Nu, afde ling Brouwershaven, komen woensdag bijeen rond het thema voedsel. Ze gaan eerst kijken bij spruitenteler Klompe/Van der Linde in Dreischor. 's Avonds is er in het Tonnenmagazijn een maaltijd en wordt geluisterd naar een medewerker van de Voedselbank. Flesjes gegooid naar Sinterklaaspubliek Enkele minuten voordat Sin terklaas in de Middelburgse Lange Delft zou passeren, be kogelden twee jongelui za terdagmiddag het publiek met plastic flessen vol wa ter. Ze gooiden de projectie len vanaf een bovenwoning. De jongens van 15 en 16 jaar krijgen een straf en een les je bij het Halt-bureau. Veel schade bij brand op zolder Een woning aan de Touwsla- gersdreef in Tholen is zater dagavond flink beschadigd door brand. Het vuur woed de op zolder en sloeg uit het dak. Er waren tijdens de brand geen mensen in het huis aanwezig. Er raakte nie mand gewond. De brand brak rond kwart voor zes 's middags uit Dronken inbrekers uit het café gehaald Twee dronken mannen bra ken zaterdagnacht in bij een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen omdat hun drank voorraad op was. De politie betrapte hen nadat het alarm was afgegaan. De 47-ja- rige Vlissinger en de 45-jari- ge man uit Zaandamzijn ver hoord en hebben hun roes uitgeslapen in de cel. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 mag 'evolueren' Sinterklaas beweegt zich te voet over de Oude Haven naar het Havenplein, waar de kinderen lang op hem moesten wachten. De trouwe schimmel Amerigo van de Goedheilgman was er in Zierikzee niet bij. foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland zierikzee - De, deze zomer opge richte, Regionale Uitvoerings Dienst (RUD) Zeeland, gaat 450 Schouwen-Duivelandse bedrijven controleren op naleving van de mi lieuvoorschriften. DREISCHOR BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR MIDDELBURG THOLEN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51