PWC heeft genoeg aan twee zeges Vrouwenviertal neemt Tjoba thuis op sleeptouw Goese volleyballers voelen zich gegijzeld door de bond SPORT 41 PWG had slechts twee winstpar tijen nodig om de Limburgse de gradatiekandidaat te verslaan. Johnny de Leeuw trof een tegen stander die het met een riskante opstoot wel erg bont maakte en daar wist de veelvoudig Zeeuws kampioen wel raad mee. De tweede Zeeuwse zege kwam op naam van Jaap Veerhoek, die met een sterke centrumomsingeling zijn Belgische tegenstander in onoverkomelijke problemen bracht. Aan de overige borden kon PWG geen vuist maken. Jos de Wild en Danny de Jager werden positio neel weggetikt, maar hun tegen standers verzuimden het karwei af te maken. Alleen captain Kees Rijk verloor. Met de Middelburgse damclub wil het in de thuiswedstrijden dit seizoen nog niet lukken. Zaterdag was Ons Genoegen Utrecht een maatje te groot. Ondanks een goe de start, met vlotte overwin ningen van Arie Kammeraat en Piet Allaart, ging het toch nog mis. Zuur was de nederlaag van Danny Wattel, wiens tegenstan der veel misbaar maakte na een schijnbare blunder. De jonge Mid delburger haalde een simpele dam, maar na een teg'encombina- tie kon hij het opgeven. Peter Schunselaar en Bram Goedhart verloren positioneel en bij io-8 moest ook Jaap de Jonge zich in het eindspel gewonnen ge ven. GOES - De kans is groot dat de vol leyballers van Mytilus zich terug trekken uit de competitie. De Goe se formatie boekte in Spijkenisse bij Spivo de eerste competitiezege (1-3) in de derde divisie, maar grossiert in boetes van de volley- balbond. Aanvoerder Peter Verburg vindt dat de Goese mannenploeg gegij zeld wordt door de bond, omdat de door blessures uitgedunde se lectie van zeven man elke zater dag drie scheidsrechters moet le veren. „Er wordt door de bond niet meegedacht", zegt Verburg. Als drie spelers moeten fluiten, is Mytilus bij gebrek aan spelers ge noodzaakt om een geplande wed strijd te verzetten. Verburg: „Als we niet fluiten, krijgen we een boete. Als we in overleg met de te genstander een wedstrijd verzet ten, zodat we wel kunnen fluiten, krijgen we ook een boete, Ik fluit overigens al 37 jaar, maar moet nu opeens ook nog eens een cursus volgen om te mogen fluiten." Mytilus heeft de kwestie al diver se keren aangekaart bij de volley- balbond. Telkens kreeg de club volgens de aanvoerder nul op re kest. „We krijgen tien tot twintig mailtjes per week", zegt Peter Ver burg. „Als je daarop reageert, krijg je geen antwoord. We wachten de komende week nog even af, maar de kans is heel reëel dat we stoppen. We willen graag met zijn allen blijven spelen, maar op deze manier gaat de lol door de re gelgeving eraf. Op dit moment moeten we al tegen de vierhon derd euro boete betalen." Tjoba-Nieuwerkerk 20-20: Tegen titelpretendent Nieuwerkerk viel de productiviteit van de vier vrou wen wederom op. Ze scoorden verrassend vaak bij de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. Voor rust hadden ze er samen al acht in liggen. Bijna leek Tjoba te gaan winnen. Een halve minuut voor tijd kwam het team via invaller Sander Harinck op 20-19. Vervolgens dwong de ploeg van trainer Leon Simons nog een last-minute remi se af. Tjoba-coach Bram van Geffen was content met het resultaat en de rentree van Niels Westmaas. Die onderging vier weken gele den nog een knieoperatie. HKV/Ons Eibernest-TOP 23-15: TOP kreeg in de eerste twaalf mi nuten (8-1) korfballes, zei coach Erik Maljers. Daarna haakte de Ar- nemuidse ploeg wel aan, maar kleiner dan zes punten werd het verschil niet. De wedstrijd kwam een dag na de trouwerij van Petra de Ridder en Peter van Belzen, die beiden ge woon meespeelden. Vitesse-Fortis 18-15: In 'de re delijk gelijke strijd in Barendrecht gaf het hogere rendement van Vi tesse de doorslag. De koude start na rust, waardoor eersteklasser Fortis alles moest geven om terug te komen van 14-10 naar 14-14. brak de Souburgers op in het laat ste deel. Bij 16-15 gaf een gevoels matig onterechte strafworp het laatste mentale tikkie. Swift-HKC 20-10: Het Middel burgse Swift had na één helft (10-3) al afgerekend met HKC. „De spelvreugde was er ook naar", refereerde coach Dennis Plantinga fijntjes aan het gemis daaraan een week eerder. Door het krachtsverschil dreigde de wedstrijd al snel als een nacht kaars uit te gaan. Plantinga was dan ook blij met de dubbele cij fers. Good Luck-Togo 14-19: In Som- melsdijk schudde derdeklasser To go het juk van moeizaam scoren van zich af. In het middelste ge deelte lieten de Goesenaren de thuisploeg nog wel terugkomen tot op twee punten, maar daarna herstelde Togo zich weer. Blauw Wit-Seolto 13-14: ..Dit was alweer billenknijpen", zei Seolto-coach Sjaak Joziasse over de gelukkige winst van zijn ploeg in de derby met Blauw Wit. Het Kloetingse octet haalde er gevoels matig het maximale uit, terwijl de Vlissingers zich onzekere af- ronders toonden. De opluchting bij Seolto was dan ook groot na het laatste fluitsignaal. Vios-Ondo 4-13: Mogelijk kwam het door het totale gebrek aan am biance in Klundert dat het za terdagmiddag bij rust slechts 2-2 stond. Pas in het tweede halfuur kwam Ondo aan korfballen toe en nam de ploeg uit Sint Laurens afstand. Stormvogels-Atlas 15-17: Na een gelijkopgaande eerste helft (9-8) was het momentum voor Atlas. „Alle credits voor de schutters van Atlas, maar onze dames haal den vooral verdedigend hun ni veau niet", zei coach Wim Allaart over de nederlaag van Stormvo gels. De Ritthemse formatie profi teerde ervan. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 door Daaf Kasse MIDDELBURG - In de vijfde ronde van de nationale damcompetitie heeft eersteklasser PWG 's-Gra- venpolder na twee nederlagen weer eens gewonnen. In een uit wedstrijd was het team zaterdag met 11-9 te sterk voor Raes Dam club Maastricht. Middelburg zakte wat terug op de ranglijst na een 12-8-nederlaag tegen Ons Genoe gen Utrecht. Marije Munter (nummer 5) tikt namens Forza de bal over het net. foto Ronald den Dekker door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Opnieuw schotelde overgangsklasser Tjoba het publiek een attractieve partij korfbal voor. Opnieuw met twintig doelpunten. Elf daarvan kwamen uit vrouwen handen, waarmee het Bevelandse vrouwenkwartet een groot aandeel had in het punt dat Tjoba overhield aan het duel met Nieuwerkerk. TOP Arnemuiden, dat een week eerder met 20-19 van Tjoba ver loor, leed de tweede nederlaag in de zaal. HKV/Ons Eibernest was met 23-15 een klasse beter. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Anoek Braam 4, Robert van Schaik en Demi Mondeel 3, Esmee Walraven en Manon Braam 2, Robin Harinck en Sander Harinck 1. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Petra de Ridder, Emmely Bouwens en Cor- né Bezemer 3, Wilma de Ridder en Peter van Belzen 1 Scores Fortis: Remco Crucq, Rens van den Driest, Joyce Schoonaard en Rachel Verhagen 3, Jordy Sleijpen 2, Anita Wielemaker 1. Scores Swift: Richard Geldof 6, Mat- thijs Pouwer 4, Lennart Hoogenboom 3, Aisja Zuidweg en Vera Kuiper 2, Kris Huisman, Mirella Pouwer en Jo- ren Gillissen 1. Scores Togo: Niek Meerman 7, Mijke Tahapary 6, Jan-Willem van Nieuwen- huijze 3, Marcel Joziasse 2, Sharona van Belzen 1. Scores Blauw Wit: Marty de Vilder 4, Ivo Flipse en Edwin Bommeljé 3, Mar co de Jonge, Romy Abbink en Janet Keizer 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga 5, Ralf Dourlein 3, Timme Provoost en Mariëlle Francke 2, Mick Goedege- buur en Rowena de Pagter 1 Scores Ondo: Dennis Witte 5, Tho mas Mesu 3, Annemieke Toerse 2, Ni- kie Geervliet, Jeroen Mesu en Robbie Mesu 1. Scores Stormvogels: Niek Peene 7, Emmely de Visser, Francky Koole en Vera Geschiere 2, Arjen Schoe en An gela Matthijsse 1 Scores Atlas: Tim Dibala 6, Tommy van der Kuijl 5, Benjamin van Hese 3, Seran de Witte, Diane de Bruyne en Dominique Cevaal 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41