ZSC'62 komt drie punten los van Arendskerke en Smerdiek dichter bij koploper 40 SPORT VOLLEYBAL Goese volleyballers komen door zege dichter bij WS'92. Forza ziet beide standaardteams winnen. TTC Middelburg nog niet zeker van lijfsbehoud Lewedorpse Boys-ZSC'62 0-1: De bezoekers uit Scharendijke waren negentig minuten lang de baas in Lewedorp. De thuisploeg speelde matig. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gemaakt door Ro bin Provoost. ZSC'62 liet verschil lende malen de kans liggen om een grotere score neer te zetten. Bevelanders-Arendskerke 0-0, gestaakt: De wedstrijd werd in de rust gestaakt na een blessure bij scheidsrechter J. Marinissen. In een redelijk gelijkopgaande eerste helft werd er niet gescoord. WIK'57-SKNWK 0-7: SKNWK was heer en meester en had geen genade met de thuisploeg. Rob bert Padmos opende de score en Wilco de Valk zorgde met twee treffers voor een 0-3-ruststand. Na goede aanvallen bouwde SKWNK de stand met gemak uit. Padmos maakte de 0-4, Martijn Backx de 0-5 en de 7-0 en tussendoor was Remco van de Berge verantwoor delijk voor de 0-6. Vlissingen-Apollo'69 3-2: Bij de bezoekers knalde Robin Korsuize met twee goede schoten twee keer raak, waarmee hij de equipe uit 's-Gravenpolder tweemaal op voorsprong bracht. Na zijn eerste doelpunt kopte Mohammed Ben- kaddour de gelijkmaker in het doel. Joey Dos Santos schoot snoei hard later de 2-2 in de kruising. De drie punten bleven uiteinde lijk in Vlissingen, want Dos San tos schoot ook nog de 3-2 binnen. Borssele-Waarde 1-2: De thuis ploeg trok zich ver terug en Waar de kreeg daardoor genoeg kansen. Jawad Samiky krulde een bal langs de keeper en hij zorgde daar na ook voor de 0-2. Hierna raakte Waarde het spoor bijster en zorg de Danny Gilde voor de aanslui tingstreffer. Borssele eindigde ver volgens het duel nog met tien man. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 3-2: De bezoekers waren iets je beter, maar vertrokken toch met lege handen. Vanaf elf meter zorgde Sander Sallet voor de 0-1. In tien minuten boog Wolfaarts- dijk die achterstand om in een voorsprong. Erik de Kok schoot de bal vanaf veertig meter over de keeper, Geert Eggebeen kopte de 2-1 in het doel en Harm Fluijt tik te de 3-1 in het doel. Bertus Zoe- teweij zorgde voor de 3-2-eind- stand. Hoedekenskerke-SVD 5-2: SVD knokte voor wat het waard was, maar kwam met 3-0 achter. Sebas- tiaan la Grand opende de score en Richard Uitterhoeve maakte de 2-0. Jorn Otte werkte de 3-0 in het doel. De 3-1 werd gemaakt door Marcel de Pree of Louran Bosse- laar. Beide ploegen konden geen uitsluiting geven wie het laatste zetje gaf. Jeroen Boer zorgde voor de 3-2 en toen nam de thuisploeg weer het heft in handen. Jermo Stoel prikte de 4-2 in het doel en La Grand bepaalde de eindstand op 5-2- Rimboe-Rillandia 2-4: Al snel opende Jeffrey Jurgens de score voor Rimboe. Arjan Koopmans trok de stand in evenwicht en daarna knalde Jan Minnaard de 1-2 in het doel. Guney Dursun maakte de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd zorgde Marco Minnaard voor de 2-3 en Robin van Bavel deelde de genadeklap uit. Chrislandia-Smerdiek 0-6: Na de 0-1 van Sander van 't Hof was het verzet van hekkensluiter Chrislan dia meteen gebroken. Levy Lind- hout maakte de tweede en Van 't Hof de derde treffer. Julien Ver- meulen zorgde voor de 0-4 en Mi chel van Hurk schoot de 0-5 op prachtige wijze achter zijn eigen doelman. Met zijn derde van de middag bepaalde Van 't Hof de eindstand op 0-6. SPS-DVO'6o 5-0: De ploeg uit Poortvliet voetbalde goed en kwam geen moment in de proble men tegen een zwak DVO'60. Ste fan Bogers zorgde voor zowel de 1-0 als de 2-0. Edwin Andriesse prikte de 3-0 in het doel en Martin Quist maakte de 4-0. Bogers maak te daarna zijn derde van de mid dag. Stavenisse-Vrederust 4-0: De thuisploeg speelde niet goed, maar won wel met gemak. Adriaan Jans sen zorgde voor de 1-0 en Reinier Prins krulde de 2-0 in het doel. Ard-Jan Prins prikte de 3-0 in het doel en vanaf elf meter zorgde Quincy Moerland voor de 4-0-eindstand. Vrederust liep rood aan en eindig de het duel met negen spelers. MIDDELBURG - De eerste zege voel de als een warme douche voor derdedivisionist Mytilus. De Goe se veteranenploeg verdubbelde door de winst het aantal punten en verkleinde de marge met VVS'92, dat de tiende plek op de rangschikking inneemt. VVS'92 was niet opgewassen tegen het tweede team van Spivo en ver loor met 4-0.. Mannen. Spivo-Mytilus 1-3 (15-25 19-25 20-25 25-23): De Goese equipe speelde in een rechtstreekse con frontatie met de hekkensluiter in de veilige modus en presteerde zonder verval goed. Met veel ser- vicedruk als sterk wapen namen de Zeeuwen in elke set het initia tief. In de eerste drie sets resul teerde dat in winst. In de laatste set redde Spivo de eer. Next Volley 3-Forza 2-3 (17-25 25-23 25-17 24-26 12-15): Zonder wisselspelers behaalde Forza een maximaal resultaat tegen een ploeg die vorig seizoen twee keer te sterk was voor de Schouwse formatie. Met een fantasieopstel ling won Forza de eerste set. Daarna kwam de thuisploeg be ter in de wedstrijd. De Dordtse ploeg had na twee setzeges en MIDDELBURG - TTC Middelburg is na een 5-5-gelijkspel tegen Hilver sum nog niet geheel veilig in de tweede divisie. De tafeltennis ploeg staat weliswaar tweede, maar de onderlinge verschillen zijn klein. In de laatste speelronde, waarin TTCM het opneemt tegen Smash, vallen pas de beslissingen. Kopman Jan Henk Bomhof had za terdag niet helemaal zijn dag. Hij verloor twee van zijn drie enkel partijen en leed ook in het dubbel spel een nederlaag met Sören de Witte. „Uit deze wedstrijd was meer te halen", zei hij. De Witte en Mark Hackenberg boekten beiden twee overwinnin gen. In de topklasse werd het tweede team van TTCM kampioen. Jeroen Louws, Thomas Groenewoud en Kimberly 't Hooft speelden vrij dag gelijk tegen Taverbo uit Boxtel en zijn niet meer in te halen. Ze promoveren nu naar de derde divi sie. een 24-22-voorsprong in de vier de set de winst voor het grijpen. Forza overleefde de matchpunten en trok ook de laatste set naar zich toe. Spivo 2-VVS'92 4-0 (25-14 25-13 25-15 25-15): Het was een wed strijd om snel te vergeten. Zon der spelverdeler Ralf Kroon was het in de Vlissingse gelederen im proviseren en zoeken naar de juis te patronen. Sido Bosma zette de lijnen uit, maar dat had zijn weer slag op de Vlissingse aanval. WS'92 kreeg passend geen vat op de opslag van de thuisploeg en verloor vier keer op rij kans loos. Vrouwen. Forza-Volley Zuid 3-2 (20-25 25-21 -25-7 22-25 15-10): In vier van de vijf sets waren de teams aan el- kaar gewaagd. Twee goed verdedi gende ploegen tekenden met veel lange rally's voor een aantrekke lijk duel. Eisa Weeber bestookte de bezoekers in de beginfase van de derde set met een lastige op slag en sloeg daarmee een enorm gat. Na een afgetekende setover-^ winning (25-7) had Forza ook in de vierde set geruime tijd het ini tiatief. De bezoekers sleepten ech ter een vijfde set uit het vuur. Daarin had Forza de langste adem. King Software-VVS'92 3-2 (17-25 25-19 25-18 23-25 15-9): WS'92 nam in de eerste set het initiatief en wikkelde af naar een ruime setzege. Daarna liet de thuisploeg de wind uit een andere hoek waaien. Met veel jeugd in de gele deren bestookte King Software WS'92 met een lastige service, waardoor de Vlissingse aanval werd ontregeld. In de slotfase van de tweede en derde set nam de thuisploeg afstand. Hard wer kend sleepte WS'92 een vijfde set uit het vuur. Daarin beschikte King Software over het sterkste eindschot. BOK-Sliedrecht Sport 4 4-0 (25-15 25-17 27-25 25-7): De vierde maximale overwinning van de koploper kwam niet zonder slag of stoot tot stand. De ploeg uit Kapelle moest vooral in de derde set alle zeilen bijzetfen om een fors opgelopen achterstand onge daan te maken. Tegen een gerouti neerde opponent werd een 19-11- achterstand omgezet in een zwaarbevochten zege. Gesterkt door die succesvolle inhaalrace was er bij BOK in de vierde set geen houden aan. door Robin Hamelink MIDDELBURG - ZSC'62 is de nieuwe koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg boekte een 1 -O-zege bij Lewedorp- se Boys. Bevelanders-Arendskerke werd gestaakt na een blessure van de scheidsrechter. Arendskerke heeft nu drie punten minder dan ZSC'62, maar ook twee wedstrij den minder gespeeld. ZSC'62 won met 1 -0 bij Lewedorpse Boys, terwijl Bevelanders-Arendskerke gestaakt werd. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Rillandia, dat met 4-2 won van Rimboe, en Smerdiek, dat Chrislandia met 6-0 opzij schoof, blijven goed meedoen in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal. Koploper Barca verloor en dus is de spanning helemaal te rug. Warme douche voor Mytilus door Peter van Kouteren 8 Mytilus heeft na de 3-1-zege acht punten in de derde divisie A. Daarmee staan de Goese volleyballers nog wel vijf punten achter op WS'92, dat één plek hoger staat. Blauw Wit-korfballer Marty de Vilder legt aan voor een schot in het duel met Seolto. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40