I door tegenstander en vechtpartij Paard van Coetheer kijkt nergens naar 44 Ik heb daar een heel mooie tijd gehad en alles geleerd wat er te leren viel. SPORT 39 „Ik heb me niet echt voorbereid. Ik dacht: ik loop gewoon naar binnen en beantwoord wat vragen. Ik ben wel op tijd. Liever een uur te vroeg dan twee minuten te laat." Oranje-debutant Joel Veltman in De Telegraaf. Jil Honig boekte met de Painted Black-zoon in L2 met de score van 68.16 procent een nipte overwin ning. Ilse van Broekhoven eindig de met de vosruin Pascal met 67,83 procent als tweede. Met die klassering was de Terneuzense niet echt tevreden. „Niet slecht, maar ik heb de overwinning laten liggen", zei Van Broekhoven. „Pas cal liep super, was scherp en goed bij de les. Maar in de volte stuur de ik hem verkeerd. Stom, want dat kostte mij vier minpunten." Met een overtuigende overwin ning in Li stelde Yvonne Goetheer met de vosmerrie NT Belmyra haar kandidatuur voor de finale, die eind februari in Nieuw- en Sint Joosland wordt ge houden. Terwijl de nummers twee tot en met vier elkaar wei nig toegaven, liep de amazone uit Kwadendamme met de Johnson- dochter met 68,50 procent naar een afgetekende zege. „Belmyra gaf mij meteen een fijn gevoel. Het was voor haar een totaal nieu we omgeving. Meestal zijn de paarden dan toch iets kijkerig. Maar ze keek nergens naar", ver telde de tevreden Goetheer. Elles van Hal uit Zaamslag eiste met de vosmerrie Emyreima K - ook al een nakomeling van Johnson - met 65,00 procent de tweede plaats voor zich op. Dyanne van Keulen was zater dag met drie overwinningen de grote uitblinkster in de dressuur- en vaardigheidswedstrijd van de Zeeuwse menvereniging in Nieuw- en Sint-Joosland. De in woonster van Oud-Sabbinge stuurde Luuk in het enkelspan po ny's klasse M in beide dressuur- proeven naar een afgetekende ze ge. En ook bij het onderdeel vaar digheid toonde Van Keulen zich met de tienjarige Welsh-pony overtuigend de beste. „Ik heb Luuk drie jaar geleden gekocht. Hij had geen conditie en miste de basis voor dressuur. Nu verkeert hij in een perfecte conditie en ie dere wedstrijd toont hij progres sie", vertelde Van Keulen. 1 In de klasse B was Marieke Fran ken met Bjarne in de dressuur de beste. De amazone uit Abeele bleef de jeugdige Eva de Lange uit Heinkenszand met Marad in bei de proeven nipt voor. in wie ik vertrouwen had en die ook dat niveau aankonden. Dat vond men goed en dus rijden we nu al ruim twee jaar met meerde re spelers samen naar Urk." Meteen in het eerste seizoen werd Orca's kampioen in de pro motiedivisie, het hoogste amateur niveau in Nederland. Het jaar er op herhaalde het team uit de Noordoostpolder die stunt. „En nu gaan we voor de derde titel op rij", liet Jobse weten. „Ik basket bal omdat ik het zo graag doe én om kampioenschappen te beha len. En dat laatste verveelt echt nooit." Het huidige seizoen kende een stroeve start. Orca's verloor twee maal en na zeven duels werd trai ner Edwin Reijenga op straat ge zet. „Er was geen klik meer met de spelersgroep", legde Jobse uit. „Het is dan het meest logisch om de trainer te bedanken en de spe lers door te laten gaan. Tja, zo gaat dat." Tegen BC Vlissingen speelde Or ca's wel weer eén goed duel. Al in het tweede kwart sloeg de titel kandidaat een beslissend gat en Jobse, die vaak topscorer is bij zijn ploeg, had daar een grote rol in. De langste speler bij de gasten verdedigde sterk en was een lei der in de aanvallen. Hij was ver antwoordelijk voor veel scores, waarbij hij bijna foutloos was van af de vrijeworplijn. Jobse werd bij die dodespelmomenten wel uitgefloten door het Vlissingse publiek, maar was onverstoor baar. Een smetje op het duel met zijn oude club was het opstootje in de slotfase, waarbij er een klein handgemeen was en drie spelers gediskwalificeerd werden. „De wedstrijd was soms best hard, maar de sfeer was helemaal niet onvriendelijk. Ik had dit niet zien aankomen." Jobse deed zijn best om het brandje zo snel mogelijk te blus sen. Als routinier en oud-Vlissin- ger was hij de best denkbare vre destichter. ij- kwart en verkleinde de achter- r- stand zelfs tot 62-81. Daarna d. mocht de terug ingebrachte Ka- s- radzic echter gaan zitten met zijn lij vijfde persoonlijke fout en scoor- is den de bezoekers een aantal fraaie ;n driepunters, waardoor het gat in- 1- eens groeide tot 65-92. Met nog tweeënhalve minuut te in gaan sloeg de sportieve sfeer plot- ie seling om. Bij een scrimmage on- r- der de basket van Urk werd Emi- e- lio Jangbahadoer naar zijn me- le ning over de achterlijn geduwd. De Vlissingse forward reageerde fel en weldra vlogen meerdere spelers elkaar in de haren. Vol gens scheidsrechter Sas werd er geslagen en geduwd en werden drie spelers gediskwalificeerd. Esat Figengul van Orca's en Ray- lin Jimenez en Jangbahadoer van BC Vlissingen. Zij mochten alvast onder de douche. Barten was niet blij met het slot akkoord: „Het is heel jammer dat het zo moet eindigen. Ik heb van onze kant goed basketbal gezien. „Vorig jaar moest Gerard van Velde me er echt doorheen trekken. Hij praatte en praatte met me. Niet normaal: Ik was zo verschrikkelijk zenuwach tig." Schaatser Michel Mulder in De Telegraaf. „Ik ben bij deze Spelen voor het eerst een van de posterchilds in Amerika. Je kunt me overal zien hangen. Lindsey Vonn is nummer 1, ik ben num mer 2. Geen slecht gezelschap, toch?" Schaatser Shani Davis in het Algemeen Dag blad. Ons doel is de topnegen, dan hoef je van de topploegen niet te win nen. We wennen nu aan het spe len in de promotieklasse. En als we gewend zijn zal onze eigen identiteit vanzelf weer naar bo ven komen. En die is: kei- en kei hard werken." Dorde Karadzic werd met acht tien punten topscorer aan Vlis singse zijde. Maar een 70-99-ne- derlaag en een vechtpartij waren vast niet zijn leukste verjaardags cadeaus. Bij Rabobank wisten ze zeventien jaar lang dat het geld er toch wel zou komen. Daardoor was er een ambtenarenmentaliteit ontstaan: mensen hoefden niet extra hun best te doen, ze werden toch wel betaald." Wielrenner Laurens ten Dam in NRC. „Ik voelde ook met mijn tong dat er veel tanden uit gehemelte zat ineens een stuk meer naar achteren. Toen ik voor het eerst in de spiegel naar mijn mond keek, zag ik een zwart gat." Hockeyer Seve van Ass in het Algemeen Dag blad. Hij verloor zeven tanden toen hij een hockeystick in zijn gezicht kreeg. „Als ik Sanne in trainingen iets zie doen, denk ik: dat moet ik ook kunnen. We hadden een seizoen een lijstje in onze keuken hangen met zussenre- cords. Wie op welk onderdeel het snelst had gere den." Shorttrackster Yara van Kerkhof in De Tele- graaf over haar zus Sanne van Kerkhof. „Mijn vrouw zag het alweer aankomen: een obses sieve periode. Ik probeer vanuit diverse perspectie ven het probleem aan te vliegen om er uiteindelijk achter te komen wat er aan de had is. En ja, dan ben ik wat minder goed aanspreekbaar." Schaatscoach Jac Orie in Trouw. MAANDAG 1 8 NOVEMBER 2013 KW* waren. Mijn - -* en hoog niveau door Lucien Roelandt AXEL - Wie zich nog voor de finale van het KNHS Regio Zeeland In doorkampioenschap klasse L wil plaatsen, zal in de resterende selec tiewedstrijden alles uit de kast moeten halen. Dat viel zaterdag in manege De Beatrixhoeve in Axel op te maken uit de hoge scores tij dens de eerste selectie. In de klas se L2 ging de Zierikzeese Jill Honig met Zidane met de overwinning strijken. Yvonne Goetheer uit Kwa- dendamme was in L1 met NT Belmyra de beste. >or de BC Vlissingen-spelers Benjamin Steenbeek (links) en Abdul Zombra. foto Ruben Oreel Jesper Jobse over Landstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39