Zeelandia Middelburg krijgt iets meer lucht Luctor'88 geeft voorsprong nog uit handen SPORT 37 Voab-Zeelandia Middelburg 1-3: Na 35 minuten zette Jordin Bee- rens de ploeg uit Goirle op een i-o-voorsprong uit een straf schop. Een kleine tien minuten la ter kwam Zeelandia Middelburg langszij via een benutte straf schop van Rogier Veenstra. Die nam deze penalty in twee keer, omdat de eerste keer werd afgeflo ten door scheidsrechter Ooms. Spelers van de thuisploeg liepen naar zijn mening te vroeg in. Na rust kopte Anwar Roemeratoe de 1-2 tegendraads binnen. Er werd nog even gedacht dat een speler van Zeelandia Middelburg aan die inzet kwam, waarop de trainer van Voab het veld instapte om verhaal te halen bij de leids man. Die was hier niet van ge diend en toonde Gerard van Gils de rode kaart. Een kwartier voor tijd besliste in valler Dennis Kovacevic de wed strijd. Terneuzen-Groen Wit 5-0: Al na vijf minuten kwam Terneuzen op voorsprong. Erik-Jan Naudts te kende voor de openingstreffer. Voor rust werd het nog 2-0 door een goal van spits Timon van der Hooft. Na rust counterde Terneuzen er lustig op los. Mare Verweij en Jar- no Waebeke stonden aan het ein de van de goed opgezette tegen aanvallen. Bart van den Hemel te kende vijf minuten voor tijd voor de 5-0-eindstand. „Vandaag stond er een echt team op het veld. We waren qua inzet beter dan onze tegenstander en hebben keihard gewerkt voor el kaar", zei Terneuzen-trainer Henk Ottens. RCS-Unitas 1-1: Unitas begon voortvarend aan de wedstrijd, maar de betere kansen waren voor de ploeg uit Souburg. Toch kwam Unitas via Jordin Calor op voorsprong, na een verdedigende fout aan de kant van RSC. Er volg den daarna legio kansen voor de thuisploeg. Bij een schot van Mo- rad Bobouh werd de onderkant van de lat geraakt. De equipe van trainer Romeo van Aerde zette ook in de tweede helft aan, kreeg weer voldoende mogelijkheden, maar was niet scherp genoeg voor het doel van de tegenstander. Een kwartier voor het einde bracht Nicky van Merrienboer de stand in evenwicht uit een voorzet van Geraldi Geerman. Philippine-Rood Wit W 4-1: An ders dan dat de stand doet ver moeden was Rood Wit W eigen lijk de gehele wedstrijd de betere ploeg. In de twintigste minuut kwamen de bezoekers op 0-1 door Angelo Kense. Na rust bewees Ke vin de Jong van Rood Wit W zijn ploeg geen goede dienst. W^egens commentaar op de leiding kreeg hij zijn tweede gele kaart en moest hij het veld verlaten. Uit een strafschop van Randy Lauret kwam Philippine onverdiend langszij. Toch bleven de bezoe kers het initiatief houden. Rood Wit W kreeg een aantal mogelijk heden, maar benutte deze niet. En wie de kansen piet benut, krijgt later de rekening gepresen teerd. Dat was ook nu het geval. Randy Lauret zorgde met zijn tweede treffer van de middag voor de 2-1. In de laatste tien mi nuten tekenden Ruben van der Meulen en nogmaals Lauret voor het slotakkoord. Luctor'88-Virtus 2-2: Luctor'88 legde een prima eerste helft op de mat en kwam verdiend met 2-0 voor. In de vijfde minuut zorgde een vrije trap van Jeroen van Zee voor onrust in het zestienmeter- gebied van Virtus, waarna de bal via een Virtus-been in het doel vloog. Zo'n 25 minuten later bracht Jannick Rentmeester ploeg genoot Rutger van Rossum in stelling. Laatstgenoemde zorgde voor de 2-0. Na de rust had Virtus een veldoverwicht. Jeffrey Schou ten tekende voor de 1-2 en vijf mi nuten voor tijd bracht Toby Sla ger de einduitslag op het score bord. Internos-Hontenisse 2-1: On danks een vroege goal slaagde Hontenisse er niet in om de pun ten mee naar Zeeland te nemen. In een matige wedstrijd zette Tho mas de Waal zijn ploeg op een o-i-voorsprong. Nog voor rust zorgde Jean Asukaniam voor de gelijkmaker. In de tweede helft waren er kansen over en weer. Vijf minuten voor tijd viel de be slissing. Een hoekschop van Inter nos werd door Wesley Leys onge lukkig in eigen doel gewerkt. Cluzona-Aardenburg 4-1: Aar denburg kon ook nu geen vuist maken. De Zeeuws-Vlamingen hadden het geluk dat de thuis ploeg niet goed omging met de kansen, waardoor de schade voor rust binnen de perken bleef. Ru ben Maas zorgde na een kwartier voor 1-0. Daarna raakte diezelfde Maas een keer de paal en trof ploeggenoot Erik Koopman nog voor rust de lat. Vlak na de pauze schoot Maas de 2-0 binnen, waardoor de wed strijd gespeeld was. Uit een straf schop maakte Maas in de 65e mi nuut een valse hattrick en daar mee de 3-0. Twintig minuten voor tijd leverde een spaarzame aanval van Aardenburg een straf schop op. Deze werd benut door Steven de Croock. Het slotak koord was echter voor Ciuzona. Ruben Maas maakte een kwartier voor tijd zijn vierde van de mid dag. Raymond Wolff als een terriër die nooit meer loslaat. Dat de twee C's elkaar van haver tot gort kennen, bleek al in de eer ste helft, waarin Coban eerst een strafschop versierde. Thijs van den Dries zag zijn inzet gestopt, maar niet veel later lag de 1-0 er toch in, toen Constansia de bal on derschepte en hem panklaar neer legde voor de instormende Co ban: 1-0. Kort na rust legde Constansia de bal na een oogstrelende actie pre- cies op het hoofd van dezelfde Co ban, die hem bij de tweede paal maar voor het inknikken had: 2-0. De 3-0 bereidde Constansia vanaf de andere kant voor, vanaf de lin kervleugel. Daar legde hij twee te genstanders in de luren en plant te de bal op het hoofd van Tom de Bonte, net ingevallen voor de licht geblesseerde Coban: 3-0. Sinan Coban heeft inmiddels acht keer gescoord en denkt dat aantal nog flink op te kunnen voeren als Goes op de ingeslagen weg voort gaat. „We spelen de laatste weken een stuk agessiever dan daar voor", gaf hij aan. „Dat heb je bijvoorbeeld kunnen zien aan Raymond Wolff. Die speelde een heel sterke wedstrijd. Vandaag kwamen we voor de al lereerste keer deze competitie op een i-o-voorsprong. Je ziet dat het dan opeens een stuk makkelijker voetballen is. Zeker met zulke goe de vleugelspelers als Dangeio Mar tien en Jonathan Constansia in je buurt." na Coban uitblinker nummer twee. Met name na rust draaide hij zijn tegenstander Tatchary Langguth, toch geen slechte voet baller, helemaal dol. Daarna gaf hij zijn acties vaak een goed ver volg met fraaie voorzetten. Maar Goes had z'n succes niet al leen aan de twee C's te danken. Keeper Matthew Lentink was weer sterk op dreef, de centrum verdedigers Menancio Weeda en Shannon Braafhart gaven bijna niets weg en voor hen acteerde MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - Tweedeklasser Zee landia Middelburg kwam gisteren tegen Voab sterk terug na een 1-O-achterstand en nam uiteinde lijk de drie punten mee uit Goirle: 1-3. Het was de derde overwinning van dit seizoen voor de Middelbur gers. Terneuzen verpletterde Groen Wit in eigen huis. De Zeeuws-Vlamingen wonnen met 5-0 van de ploeg uit Breda. RCS bleef tegen nummer twee Unitas op een 1-1-gelijkspel steken. De Zeeuwse ploegen ken den een goed weekeinde in de tweede klasse van het zondagvoetbal. door Len Wolters MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal had Philippi ne de taak om Rood Wit W achter zich te houden. In een onderling duel slaagden de Zeeuws-Vlamin gen daarin, maar gemakkelijk ging het zeker niet. Luctor'88 gaf tegen Virtus een 2-0-voorsprong uit han den. Aardenburg verloor kansloos van Ciuzona: 4-1. Luctor'88 staat na ne gen wedstrijden op de twaalfde plaats in de derde klasse A van het zondagvoetbal. HW24-Unitas 0-1: Steven van de Vreede 0-1 naar rechts Dangeio Martien, Jonathan Constansia, Raymond Wolff, Sinan Coban en Rick de Punder. Goes viert feest na de 2-0. Van links foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37