Counters vellen Jong Ambon Kwadendamme zet Terhole simpel opzij Brouwer volgt Moens op bij Smerdiek Vlissingen bijt in het stof 36 SPORT HOOFDKLASSE A Goes verslaat koploper EDO met 3-0, met dank aan de twee C's, Sinan Coban en Jonathan Constansia. Jong Ambon-Biervliet 2-7: Jong Ambon had de gehele wedstrijd de overhand, maar zeven vlijm scherpe counters deden de Mid delburgers de das om. Tjaka Pen- tury zette Jong Ambon op 1-0. Erik Adam, Geoffrey de Haan en Jordi Verstraeten counterden Bier vliet naar 1-3. Uit een strafschop zorgde Derek de Booij voor de 1-4. Diezelfde De Booij, Ver straeten en De Haan scoorden nog een keer. Martin Waisapy maakte tussendoor nog de 2-5. Zeeland Sport-Patrijzen 1-2: Pa trijzen is de nieuwe nummer drie op de ranglijst. De ploeg uit 's Heerenhoek was met 1-2 te sterk voor Zeeland Sport. Balverlies van Zeeland Sport luidde de 0-1 van Edwin Capello in. Daarna om speelde Joffrey Geldof de keeper: 0-2. Vijf minuten voor tijd deed Wesley van Effrink nog wat terug voor Zeeland Sport. Oostburg-Koewacht 5-1: Al na zeven minuten zette Peter van de Linde zijn ploeg op 1-0. Na on geveer een half uur zorgde Jimmy Jansen voor de 2-0. Nog voor rust werd een schot van Rick Maenhout gestopt door de doel man, maar in de rebound was Maenhout er als de kippen bij: 3-0- Na de pauze vloog een hoekschop van Mamadouba Gueye in het Koewacht-doel, waardoor het 4-0 werd. Robin-Mariman deed nog wat terug, voordat Jimmy Jansen de eindstand op 5-1 bepaalde. Clinge-Breskens 1-1: John Slis van Clinge kreeg voor rust twee keer geel. Breskens kwam een aan- ROOSENDAAL - VC Vlissingen liet gisteren in Roosendaal de zeven de seizoenszege glippen. De kop loper in de eerste klasse stond lan ge tijd op voorsprong, maar Roosendaal kwam in de 87e mi nuut langszij: 1-1. Aan Vlissingse kant ging het na de wedstrijd vooral over scheids rechter Van den Hurk. Nadat Joost de Kubber na de pauze voor een o-i-voorsprong zorgde, dacht Hoessein Bouzambou na een solo de wedstrijd in het slot te gooien. De grensrechter meende echter dat de bal over de achterlijn was en de arbiter ging daarin mee. Ook op de twee gele kaarten van keeper Joan van Belzen had trai ner Ruud Pennings veel aan te merken. „Joan werd nagetrapt en zei daar iets van. Daar kreeg hij geel voor. Daarna zou hij hands buiten de zestien gemaakt heb ben. Onzin." Van Zundert maakte in de 87e minuut gelijk. tal minuten na de rode kaart op voorsprong. Jan-Willem de Rooij schoot een rebound tegen de tou wen. In de tweede helft kreeg Breskens een aantal mogelijkhe den om de score op te voeren, maar dit lukte niet. Een kwartier voor tijd zette Thomas Leegwater de 1-1 op het bord. Sluiskil-RIA W. 2-2: Sluiskil heeft het eerste punt van het seizoen in de wacht gesleept. On danks een 0-2-ruststand door doelpunten van Sabastiaan en Yannick Vanhijfte werd het alsnog gelijk. In de 82e minuut leek een goed resultaat voor Sluis kil nagenoeg onmogelijk. De ploeg stond 1-2 achter en zag Me- sut Yilmaz met twee keer geel van het veld gestuurd worden. Toch kwam de nummer laatst van de competitie nog langszij. Ti- mucin Yilmaz zorgde voor de 2-2. De andere treffer van Sluiskil werd gemaakt door Jos Wester hout. Groede-Steen 0-1: In de veer tigste minuut bracht Piet van Looy de eindstand op het sco rebord. De thuisploeg werkte hard en probeerde het de tegen stander zo lastig mogelijk te maken. Dat lukte aardig, maar een nederlaag werd er niet mee voorkomen. Schoondijke-Vogelwaarde 2-3: Het eerste kwartier was voor Schoondijke, maar daarna domi neerde Vogelwaarde. Jacco Seen zette de thuisploeg op voor sprong. Dennis van Passel zorgde na een half uur voor de gelijkma ker. Uit een strafschop zorgde Andrew Wesbeeke voor 2-1. Na de pauze bogen Artjan Lambert en Rick Moens de achterstand om in een 2-3-zege. Vierde klasse B Vosmeer-HSC'28 2-5: Het begint er somber uit te zien voor Vosmeer. De ploeg was,opnieuw kansloos, dit keer tegen HSC'28. In de 85e en 92e minuut vonden Jeffrey Kruf en Robin Capelle het net, maar deze treffers telden al leen voor de statistieken. GOES - Het kan de laatste tijd vrie zen en dooien met Goes en dat geldt ook voor de twee C's van de club. Gisteren speelde de zondag hoofdklasser tegen koploper EDO een geweldige wedstrijd, mede dankzij die twee C's: Jonathan Constansia en Sinan Coban. De twee Terneuzenaren stonden aan de basis van een knappe 3-0-zege op de ploeg uit Haarlem, die de minst gepasseerde verdediging van de hoofdklasse A had. Con stansia leverde drie perfecte voor zetten af, Coban promoveerde er twee tot doelpunt. Tom de Bonte, die halverwege de tweede helft in viel voor Coban, nam nummer drie voor zijn rekening. Door de tweede zege op rij ziet de toekomst van Goes er plotse ling anders uit. De ploeg die zes van de tien duels verloor, werkte zich op richting middenmoot en mag zich opeens koploper in de strijd om de tweede-periodetitel noemen. En dat terwijl Goes de komende weken vooral tegenstan ders uit het rechterrijtje treft. Die gegevens zorgden bij trainer Gérard de Nooijer voor een hoge dosis enthousiasme. „We groeien als groep enorm naar elkaar toe", constateerde hij de afgelopen we ken. „Daardoor speelden we van daag misschien wel onze beste wedstrijd van het seizoen." Om te beginnen zorgde Sinan Co ban daarvoor. De spits maakt het voetballen voor Goes wel erg ge makkelijk. Combineren hoeft niet meer met de Terneuzenaar in de ze vorm. De bal werd tegen EDO vanuit de verdediging linea recta richting Coban gedirigeerd, die hem niet alleen meteen onder controle had, maar er daarna steeds ook iets goeds mee deed. „Het is heerlijk voetballen met Si nan", gaf Jonathan Constansia na afloop aan. „Ik ken hem natuur lijk heel erg goed. Toen ik zeven was, voetbalden we al samen op straat en vanaf m'n negentiende spelen we samen in één elftal. We doen dat nu al acht jaar. Als Sinan de bal heeft, weet ik dat ik diep moet gaan en daarna weet ik meestal ook wel waar ik de voor zet moet geven." Constansia was Hansweertse Boys-Hulsterloo 2-3: Hulsterloo leidde na tien mi nuten spelen al met 0-2 door doel punten van Christof Praet en doel man Jelle van Damme (straf schop). Hansweertse Boys kwam nog voor rust op 1-2 door Alex Vel- janovksi. In de tweede helft werd het eerst 1-3 door Alexander Praet, voordat Veljanovski de mar ge weer verkleinde: 2-3. Vivoo-Volharding 3-0: Vivoo had het beste van het spel, maar moest tot de 47e minuut wachten tot Sjef Bogers de score opende: 1-0. Uit een strafschop scoorde Da ve de Crom in de 63e minuut de 2-0, waarna Dimitri Ceuppens in de 72e minuut de eindstand op 3-0 bepaalde. Kwadendamme-Terhole 4-1: Kwadendamme had weinig te vre zen van Terhole. Nog voor de rust kwam de thuisclub op 2-0 door Adrie de Kort en Eelco Raas. Bas de Winter verdubbelde de voor sprong na rust met twee treffers, voordat Onno Hoek de eer voor Terhole redde: 4-1. Hoofdplaat-IJzendijke 0-5: Bas Wier- sum 0-1, Jan Meijer 0-2, Dwight van Hulle 0-3 en 0-5, Jan Wiersum 0-4. SDO'63-Graauw 1-2: Mo Sampil 1-0, Björn Vermeirssen 1-1, Arne Kindt 1-2. Odysseus'91-Oostkapelle 6-1: De bezoekers konden geen vuist ma ken en kwam na fouten al snel op achterstand. Bij 5-0 redde Birgit Bijleveld de eer. „Het was heel slecht", stelde coach Irma de Wi- te. „Bij Odysseus is het ons nog nooit gelukt te winnen. We had den een collectieve off-day." Smerdiek-Zwervers 4-3: Na de openingstreffer van Zwervers trok Denise Versteeg de stand weer gelijk. Angelique Hage zorg de voor 2-1. Zwervers kwam hier na meteen weer op voorsprong. Lenny Stoutjesdijk kon 3-3 ma ken, maar faalde vanaf de straf schopstip. Lesley Heuser maakte wel de 3-3 en Angelique Hage zorgde voor drie belangrijke pun ten. Danny Moens is inmiddels niet langer trainer van de voetbalsters van Smerdiek. De oefenmeester is na negen wedstrijden met onmid dellijke ingang opgestapt. Het be: sluit is in goed onderling overleg met het bestuur genomen. Moens wordt opgevolgd door Servaas Brouwer. Hij stond al eerder aan het roer bij Smerdiek. Brouwer gaat samen met veldtrainer Wim Scherpenisse leiding geven aan het eerste vrouwenelftal van Smerdiek. MZC'11-ARC 1-6: De thuisploeg miste veel basisspelers en dat brak de ploeg op. Jaimy van Leer- sum kon uit een scrimmage voor f een doelpunt voor MZC'11 zorgen. door Len Wolters MIDDELBURG - Jong Ambon Kreeg een stevige nederlaag te verwer ken in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Thuis werd met 2-7 verloren van een counterend Bier vliet. Oostburg nam de koppositie over van Clinge door Koewacht met 5-1 te verslaan. Patrijzen klom daarachter naar de derde plaats door een 1-2-uitoverwinning bij Zeeland Sport. Goes wint dankzij de twee C's door Koen de Vries KARAKTERISTIEK Goes-EDO 3-0 (1-0). 23. Sinan Co ban 1-0, 60. Sinan Coban 2-0, 72. Tom de Bonte 3-0. Scheidsrechten C.J.T. van Daal (Heeswijk-Dinther). Gele kaart: Wim van Zalinge, Jeff Kemper en Barry Tjeertes (allen EDO). Aantal toeschouwers: 450. Goes: Matthew Lentink; Sherief Tawfik, Shannon Braafhart jr, Me- nancio Weeda, Rick de Punder; Thijs van den Dries (82. Umut Er- tem), Raymond Wolff, Mahboeb Rahimi; Jonathan Constansia (76. Claudio Wende), Sinan Coban (64. Tom de Bonte) en Dangelo Mar- tien. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Kwadendamme heeft goede zaken gedaan in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Door de 4-1-winst op Terhole na men de Bevelanders afstand van de laatste plaats. IJzendijke blijft zonder puntverlies koploper. Corn Boys-Sluis 3-1: Toon van Partijs 0-1, Sebastian de Meijer 1-1, 2-1 en 3-1. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle gingen in de hoofdklas se met 6-1 onderuit tegen Odys- seus'91 uit Utrecht. Smerdiek ver sloeg Zwervers met 4-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36