WHS in spoor van koploper FC Dauwendaele laat Dinteloord flink zweten I 4 34 SPORT HOOFDKLASSE B Laatste seizoen Cépèro bij MZVC Hoek-Achilles Veen kent een bizar verloop. Scheidsrechter Harold van de Ketterij is de gebeten hond. Oosterhout-WHS 0-3: De ploeg van trainer Erwin de Nijs had geen moeite met de hekkenslui ter, maar speelde zelf wel matig. Tom Vroegop opende' de score voor de Stallanders. In het tweede helft werd het 0-2 door Arvin de Witte en zorgde Arnoud Hage voor een zakelijke 0-3-eindstand. Yerseke-Noad'67 2-3: In het eer ste bedrijf was Yerseke de betere ploeg, echter Jouko Gorissen scoorde aan de andere zijde. Frank Bakker trok de stand in evenwicht en Arjen de Koeijer zorgde voor de voorsprong. Tot tweemaal toe stond de lat een gro tere voorsprong in de weg. Noad'67 nam in de tweede helft het heft in handen en door twee treffers van Lars Steijn wonnen de bezoekers alsnog. Seolto-Wemeldinge 3-4: De thuisploeg kreeg de beste kansen en liet er veel liggen. Wemeldin ge kreeg er vier en die vlogen er allemaal in. Na een minuut open de Remi Bruijnooge de score. Kje- ld den Braber maakte gelijk en Chris van Persie de 2-1. Een eigen doelpunt betekende 2-2 en Den Braber schoot Seolto weer op voorsprong. Chris Kole prikte de gelijkmaker in het doel en een mi nuut voor tijd zorgde Mick Burgs ervoor dat Seolto met een kater achterbleef. Kapelle-Kruiningen 1-0: De eni ge goal van de wedstrijd kwam op naam van Salim Sandee. Hij so leerde over het veld en rondde af met een droge schuiver. De grote kansen die er waren, werden gepa reerd door Mark de Koster (Krui- ningen) en Lars Francke (Kapel - le). Bij Kruiningen werd Jeff Her wig een kwartier voor tijd met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd. Krabbendijke-Internos 3-2: Tot de 2-0 was Krabbendijke de bete re ploeg. Hierna kreeg Internos echter de geest. Armin de Bat zorgde voor 1-0 en Rens Jansen voor 2-0. Na de aansluitingstreffer van Ferry van Haperen zorgde El- co Jansen toch weer voor twee doelpunten verschil. Patrick van Drongelen bracht de spanning nog even terug. MIDDELBURG - Stephane Cépèro is aan zijn laatste maanden als trai ner van MZVC bezig. De oefen- meester, die met de club van de vierde naar de tweede klasse pro moveerde, had nog een contract tot medio 2015. In goed overleg is echter besloten om aan het eind van het voetbalseizoen toch uit el kaar te gaan. De ploeg van Cépèro verloor zaterdag op eigen veld met 1-2 van GPC Vlissingen. MZVC won pas één duel en is hekkensluiter met vijf punten. HOEK - Dat alles en iedereen die Hoek een warm hart toedraagt zijn of haar pijlen zaterdagmid dag op Harold van de Ketterij richtte, viel in zekere zin best te begrijpen. De scheidsrechter uit Goes drukte een zwaar stempel op het thuisduel met Achilles Veen (1-3), onder meer door twee maal rood en acht keer geel te trekken. Maar eigenlijk had het helemaal niet over Harold van de Ketterij moeten gaan. Een misser van Giovanni Siere- veld zorgde er indirect voor dat het publiek op het hobbeldebob- KARAKTERISTIEK belveld in Hoek een duel met een bizar verloop kreeg voorgescho teld. Na één minuut en dertig se conden ging Siereveld onder een diepe bal door, tikte Veen-spits Jasper Campfens de bal over Jordi de Jonghe en zocht daarna slim het lichaam van de doelman op. Na de botsing bleven De Jonghe en Campfens geblesseerd liggen, greep Van de Ketterij naar zijn boekje, om pas twee minuten la ter nadat de doelman was opge lapt rood te trekken. Middenvel der Thomas van Renterghem moest met vijf minuten en tien seconden op de klok plaatsmaken voor invaller-doelman Davy Ver sprille, die vervolgens kansloos was bij de strafschop van Sezer Sulun (0-1). Terwijl het Hoek-publiek zich in de minuten die volgden verbaal tegen Van de Ketterij keerde, knal de Kees Schellekens de 0-2 bin nen. Hoek leek aan een kansloze missie bezig, tot Kyle Doesburg na een half uur wel wat zag in een te harde dieptepass. De spits was net iets eerder bij de bal dan Achilles Veen-keeper Guido van Sant en ging op twintig meter van het doel neer. Rood, oordeel de Van de Ketterij opnieuw, waar door het na een half uur tien te gen tien was. De twee 'rode' doelmannen ke ken na afloop terug. De Jonghe, over zijn uitsluiting: „Ik maakte me groot, sprong recht omhoog en die spits liep tegen mij aan. Dat hij een strafschop gaf, kon ik begrijpen. Maar de rode kaart vond ik zwaar overdreven. Dat hij hun keeper na een half uur ook wegstuurde, was pure compensa tie." Van Sant: „Bij mij liep er nog een verdediger naast of achter. Maar toen ik die aanvaller neer zag gaan wist ik eigenlijk al ge noeg. De eerste rode kaart kostte mij ook rood." Van de Ketterij keek er anders te genaan. Over de eerste situatie, na amper twee minuten spelen, zei hij: „Het was een abc'tje. De spits van Achilles Veen wordt een scoringskans ontnomen. Je hebt drie criteria, waarbij opzet of geen opzet geen rol spelen. Het gaat om onvoorzichtig spel, onbe suisd inkomen of een buitenspori ge inzet. Bij de overtreding van de Hoek-doelman was sprake van het laatste." Maar waarom gaf hij na twee mi nuten - naast de strafschop - niet enkel een gele kaart. Dan had vrij wel niemand geklaagd. „Jawel", antwoordde Van de Ketterij. „Dan had ik iedereen van Achilles Veen over me heen gehad." En de twee de rode kaart? „Dat was eveneens het ontnemen van een scorings kans." Maar er liep toch nog een verdediger naast? Doesburg was toch geen doorgebroken speler. De Fendert-Terneuzense Boys 0-2: „Een verdiende overwinning, maar De Fendert is een goede ploeg. Een zakelijke overwin ning", concludeerde Alexander van Keulen. De trainer zag dat Mi- roslav Peric tien minuten voor rust vanaf links de bal in de lange hoek schoot. In de tweede helft nam Peric een voorzet van Ruben de Haas in één keer op zijn slof. Het leidde tot een wonderschone én bevrijdende tweede treffer. SSV'65-Serooskerke 2-2: Alex van Dongen zette SSV'65 op voor sprong en uit een vrije trap kopte Bas Rooze na een kwartier spelen de 1-1 binnen. SSV'65 ging, door dat Thomas Mattheijer in de 38e minuut een vrije trap in de krui sing schoot, met een 2-1-voor- sprong de rust in. In de tweede helft keurde scheidsrechter Jo-An- nes de Bat van beide ploegen een goal af. Richard Schouten was na mens SSV'65 eerst nog dicht bij de 3-1, maar uiteindelijk zette Nic ky Holmes in de 80e minuut de 2-2 op het scorebord. Dauwendaele-Dinteloord 0-1: „Een onterechte nederlaag. Heel zuur", baalde Dauwendaele-trai- ner Marcel Lourens na het verlies. Dauwendaele was minimaal ge lijkwaardig aan de koploper en kreeg de beste kansen. In de eer ste helft vonden Mart de Kroo en Jair Tomasoa doelman Ariën Pie- tersma op hun weg. In de 78e mi nuut besliste Jorik Mijnhijmer met een rake kopbal het duel. WC'68-Bruse Boys 2-0: Bruse Boys kwam in Halsteren al bin nen tien minuten op achterstand toen Dennis Luijks uit een voor zet van Nestor Zimmerman scoor de. Daarna brak er fase aan waar in Bruse Boys de betere ploeg was. De Bruse middenmoter kreeg een aantal kansen op de ge lijkmaker, maar liep zo'n tien mi nuten voor tijd tegen de beslissen de treffer van Joeri Malinka op. Duiveland-Zwaluwe 3-1: Gijs van de Made zorgde voor de 0-1 en daarna verzuimde Zwaluwe om door te drukken en te profite ren van slordigheden aan Ooster- landse kant. In de 58e minuut be zorgde Leen IJzelenberg Duive- land de 1-1. De thuisploeg drong aan en kwam via een bekeken schot van Robbert de Bruine aan de 2-1. In de 72e minuut stelde Barry Steenpoorje Duivelands tweede seizoenszege veilig. MZVC-GPC Vlissingen 1-2: MZVC had meer verdiend! Na een overtreding op Ferhan Topal schoot Patrick Joossens MZVC vanaf de strafschopstip naar een i-o-voorsprong. Dylan Schallier scoorde tien minuten voor rust de 1-1 en tegen de verhouding in schoot Ricardo de Nooijer, via de onderkant van de lat, GPC vlak voor rust naar de 1-2. Na rust zocht MZVC de aanval, maar de bal wilde er mede door goed keeperswerk van Max Leijer maar niet in. MZVC-speler Jaimy Tims liep in de 87e minuut nog tegen een tweede gele kaart op. Tholense Boys-De Meeuwen 1-1: De ploegen waren aan elkaar ge waagd. Na ruim een kwartier werd Tholense Boys-speler Mat- thijs van Stee onderuit gewerkt in het strafschopgebied. Van Stee opende vanaf elfmeter de score. Daarna kreeg de thuisploeg een enorme kans op de 2-0, maar een kopbal ging rakelings naast. In de 76e minuut kwam De Meeuwen op gelijke hoogte toen Delano Langezaal goed reageerde op een voorzet. Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal blijft WHS een punt achter op koploper DHV. WHS won met 3-0 van Oosterhout. Noad'67 boekte een 3-2-overwin- ning op Yerseke. Wemeldinge ver sloeg Seolto met 4-3. Het regent kaarten na door Barry van der Hooft Hoek-Achilles Veen 1-3 (1-2). 6. Sezer Sulun 0-1 (strafschop), 10. Kees Schellekens 0-2,45+4. Tho mas van den Houten 1 -2 (straf schop), 77. Jasper Campfens 1-3. Scheidsrechter A.L. van de Kette rij (Goes). Rode kaart: 4. Jordi de Jonghe (Hoek), 31. Guido van Sant (Achilles Veen). Gele kaart: Tho mas van den Houten, Birgen Mar tens, Kyle Doesburg (allen Hoek), Bas van Loon, Thijs van den Berg, Kees Schellekens, Sezer Sulun, Ay- den Kuipers (allen Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld (78. Rustem Sen), Tho mas van den Houten; Birgen Mar tens, Hakim Boucheta (67. Ibra him Eryürük), Thomas van Rent- erghem (5. Davy Versprille); Nick de Groote, Regilio Pinas en Kyle Doesburg. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Ook FC Dauwendae le kon in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal koploper Din teloord niet te stuiten. Op eigen veld verloor de Middelburgse ploeg met 1-0, waardoor Dinte loord ook na tien duels nog de vol le score heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34