I 1 V At* Novak Djokovic kan het niet alleen 4 Bokser Haye krijgt advies te stoppen SPORT 33 a Het gemis van Janko Tipsarevic kon worden toegeschreven aan pech. De mondiale nummer 36 moest zich afmelden vanwege een hardnekkige hielblessure. De reden van het ontbreken van Vik tor Troicki was minder fraai. De tennisser zit momenteel een schorsing uit voor het overtre ding van de dopingregels. In april weigerde hij na een partij in Mon te Carlo bloed te laten afnemen. Troicki werkte een dag later wel mee, maar tennisfederatie ITF strafte hem onverbiddelijk. De Serviër reageerde verbolgen. Een arts zou hem toestemming heb ben verleend zijn bloed later in te leveren. Bovendien troffen de in stanties geen verboden middelen in zijn staal aan. Zijn gesteggel hielp enigszins. De strafmaat werd teruggebracht van achttien maanden tot een jaar. Ongewild raakte Djokovic betrok ken in de zaak. Hij weigerde zijn vriend publiekelijk af te vallen, wat hem bij collega's op kritiek kwam te staan. Op sportief vlak raakte de schorsing hem pas bij het wegvallen van Tipsarevic. Ser vië beschikte niet over een ade quate oplossing om Djokovic bij te staan in de finale van de Davis Cup. Dit kwam het afgelopen weekeinde op pijnlijke wijze tot uiting. Djokovic moest lijdzaam toezien hoe Dusan Lajovic zijn werk ongedaan maakte. De 23-jari- ge speler kwam talent en ervaring tekort om de Tsjechen in de pro blemen te brengen. Hij verloor vrijdag kansloos van Tomas Ber- dych en werd gisteren in de slot- partij door Radek Stepanek van de baan geveegd. Ook dubbelspe lers Nenad Zimjonic en Ilija Bo- zoljac konden niet het gewenste niveau halen. Zij gingen rap on deruit tegen het koppel Berdych/Stepanek. Alles draaide bij Servië om Djoko vic, die zijn enkelpartijen eenvou dig won. Niettemin liet hij zich niet verleiden in actie te komen in het dubbelspel, hoezeer dit de uitkomst van de finale ook had kunnen beïnvloeden. De toe schouwers namen hem dit niet kwalijk. Ze begrepen dat hij na een slopend seizoen niet meer tot wonderen in staat was. Zodoende won Tsjechië de Davis Cup voor de tweede keer op rij. LONDEN - De Brit David Haye heeft van zijn artsen het advies ge kregen te stoppen met boksen. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht onderging deze week in Duitsland een inge wikkelde schouderoperatie, die vijf uur duurde. De ingreep slaagde, maar de chi rurg raadde de 33-jarige prof een terugkeer in de ring af. Haye verloor in 2011 zijn WBA-ti- tel aan de Oekraïner Vladimir Klitsjko. Hij zou op 8 februari in Manchester boksen tegen landge noot Tyson Fury maar heeft op nieuw moeten afzeggen. „Ik boks nu al 23 jaar, als amateur en prof, en kennelijk heeft dat zijn tol geëist van mijn lichaam. Dit is een bittere pil. Ik had nog grootse plannen voor volgend jaar", reageerde Haye op het slech te nieuws. Grote progressie m dopingtests Sporters die de dopingregels hebben overtreden maar nog niet betrapt zijn kun nen niet rustig slapen. Vol gens de Duitse tv-zender ARD hebben laboratoria in Keulen en Moskou nieuwe opsporingsmethodes ont wikkeld. Er zou sprake zijn van honderden positieve testresultaten op stalen die in 2012 nog negatief waren beoordeeld. Het Olympisch Comité wil om die reden tal van hertests laten uitvoeren. Bolt opnieuw atleet van het jaar Sprintfenomeen Usain Bolt is voor de vijfde keer uitge roepen tot atleet van het jaar. De Jamaicaan kreeg de voorkeur boven de twee an dere genomineerden: hoogspringer Bondarenko en langeafstandsloper Mo Farah. Bij de vrouwen Shel- ly-Ann Fraser-Pryce, ook uit Jamaica, voor het eerst de ti tel atlete van het jaar. De sprintdiva won bij het WK in Moskou drie keer goud. Taylor serveert ook Thornton af Phil Taylor is Raymond van Barneveld opgevolgd als winnaar van de Grand Slam of Darts. De Engelse favoriet serveerde in Wolverhamp ton in de finale de Schot Ro bert Thornton af. Het lever de hem een winstpremie op van bijna 120.000 euro. Michael van Gerwen en Ray mond van Barneveld, vorig jaar de finalisten, werden voortijdig uitgeschakeld. De Haagse titelverdediger zelfs al in de groepsfase. Topklassering voor Luiten in Dubai Golfer Joost Luiten is het World Tour Championship in Dubai als vierde geëin digd. Hij dankt die topklasse- ring aan een foutloze vierde dag, waarop hij dankzij zes birdies een ronde van 66 liep. Dankzij zijn sterke op treden heeft hij zicht op de top vijftig van de wereld ranglijst, waarmee hij verze kerd zou zijn van deelname aan alle majors. De Zweed Stenson won in Dubai. Hirscher en Shiffrin domineren slalom De Amerikaanse skiester Mi- kaela Shiffrin en de Oosten rijker Marcel Hirscher heb ben laten zien dat ze in Sots- ji op de slalom favoriet zijn voor goud. Ze wonnen in het Finse Levi de eerste we reldbekerwedstrijd. Hirscher bleef zijn landge noot Mario Matt en de jonge Noor Henrik Kristoffersen voor. Shiffrin versloeg de Duitse Maria Höfl-Riesch en de Sloveense Tina Maze. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 1 4 s m Sven Kramer (links), Koen Verweij (midden) en Jan Blokhuijsen (rechts) verbeterden het wereldrecord op de ploegenachtervolging. foto George Frey/EPA door Geert Langendorff NIJMEGEN/BELGRADO - Het meren deel van de Servische fans ont vluchtte de Belgrado Arena na het laatste punt. Slechts een enkeling kon het opbrengen de prijsuitrei king af te wachten. Het onbevredi gende slot van de Davis Cupfinale tegen Tsjechië deed hen massaal besluiten in ganzenpas de uitgang op te zoeken. Aan hun inbreng lag het niet. Helaas voor het thuispu bliek kon fanatiek gejuich het ont breken van geschikte spelers naast Djokovic niet compenseren. BERLIJN MONTE CARLO WOLVERHAMPTON DUBAI LEVI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33