22 CONSUMENT PROEFWERK De pakken die ik draag, vervoer ik het liefst dragend aan het eigen lijf Dus: moet ik naar een deftig diner en speelt zich dat ver weg af, dan kleed ik me thuis alvast feestelijk aan. Ook bij een meerdaags verblijf buitenshuis met de noodzaak op een der da gen in kostuum te verschijnen, ge bruik ik mezelf als kledinghanger. In mijn rolkoffertje zitten dan spullen die ik aan kan trekken op de minder formele momenten van het uitstapje. Heb ik een reeks nogal chique ge beurtenissen, waarbij diverse pak ken nodig zijn - een driedelig, een smoking en een vrije-tijds- pak - dan zijn er diverse mogelijk heden. Welke ik kies, is afhanke lijk van de wijze van verplaatsing. Is sprake van een vliegreis, dan draag ik het vrije-tijdspak al rei zende en transporteer ik de twee pakken andere in speciale kos tuumhoezen. Daar heb ik er enke le van: een fraai, stevig exemplaar met allerlei zakjes en zelfs plek voor schoenen, en gemaakt van beschermend materiaal. En ik heb enkele plastic en stoffen hoe zen die ik meekreeg bij de aan schaf van de pakken in kwestie. Ga ik op reis per auto, dan gaan ze gewoon op kostuumhangers (uiteraard met broeklat), die ik aan het handvat bij het achterpor tier hang. Nu is er nog een mogelijkheid: de Suitroller. Dat is een rubberach tige, kunststof rol met buigzame hanger. Tamelijk fors van afmetin gen, maar vederlicht van gewicht. De Suitroller is voorzien van een riem aan de buitenkant, zodat je hem gemakkelijk over je schou der kunt hangen. De maten zijn in overeenstemming met de re gels voor handbagage in het vlieg tuig. Dat is handig. Hoe gebruik je de Suitroller? Sim pel. Je hangt het jasje aan de han ger, legt de broek eronder en rolt het geheel op. Binnen 24 uur haal je de spullen er kreukvrij uit. Ik heb het koffertje getest en goed bevonden. Het is zeker een uit komst voor iemand die niet meer dan één pak moet meesjouwen. Met twee of meer Suitrollers wordt het lastiger, want dan wordt het met die grote rollen te veel gezeul. De ronde koffer oogt zeer chic, dat is ook een voordeel. Maar dat helpt me weinig als ik een keer echt op chic ga en mijn rokkos- tuum aan moet. Dan is de'suitrol- ler helaas weer ongeschikt. Want die slippen aan de rokjas laten zich in de roller niet goed plooien. En voor het gesteven rok- wit is er in de suitroller ook geen veilige plek. Maar allez, omdat ik mijn rok slechts zelden draag, is het niet onoverkomelijk dat rok roller geen ideale combinatie is. Dus voor alledaags gebruik, voor vervoer van een 'net pak', biedt de Suitroller zeker uit komst. Zeg leer en je zegt Arma. Ga je naar de Bijenkorf of Maison de Bonneterie, dan is de kans groot dat je jezelf terugvindt voor de passpiegel met een jas, een jurk of een broek van dit Hollandse merk. Het leer van Arma voelt lekker zacht en de kleding is, ver geleken met andere merken, betaalbaar. Net nu alle grote modemerken zich op leer hebben gestort, lanceert de onder neming een wat hippere, creatievere, nog zachtere lijn: Studio Ar. Arma is geen trendsetter. Je valt er niet temin mee op, niet vanwege de gewaag de modellen, wel vanwege de goede af werking en de modieuze belijning. De nieuwe collecties komen tot stand nadat agenten eerst goed gekeken heb ben in de mekka's van de mode: Mi laan, Florence en Parijs. Dragen ze daar, om maar wat te noemen, langere rok ken, dan is de kans groot dat Arma er ook mee komt. „Wij zijn trendvolger", zegt mededirecteur Sirun Aykaz. „De mode verandert om de haverklap, je moet zorgen dat je erbij bent." Sirun is de derde van de vier broers die in 1985, toen bont in Nederland in het verdomhoekje zat, met elkaar de over stap maakten naar leer. En, niet te verge ten de lammy coats waar Arma volgens Sirun 'erg goed in is'. „Een lammy coat is niet gemakkelijk te maken. Wij zijn een van de weinige bedrijven die dat kunnen." Vier directeuren had het bedrijf des tijds. Nul werknemers. Inmiddels wer ken er veertig mensen op het hoofdkan toor in Badhoevedorp en een stuk of dertig mensen in de winkels. Neder land telt 500 tot 600 verkooppunten. Er zijn winkels in Düsseldorf, Parijs, Ma drid en het Griekse Thessaloniki. „We hebben keihard gewerkt", zegt Si run die, net als zijn drie broers, twee kinderen heeft. In totaal zijn er dus acht potentiële opvolgers. Maar of er één tussen zit die wil? En of er min stens eentje bij zit die geschikt is? Dat zal over een jaar of 5 een issue worden, als de oudste broer de 60 is gepasseerd en de jongste over de 50 is. De broers hebben elk hun eigen terrein. Eentje is verantwoordelijk voor de jeug dige loot aan de stam van de onderne ming: de denimcollectie Mays Rose. Allemaal bemoeien ze zich met de nieu we lijn Studio Ar die wordt 'uitgezet' in het wat hogere segment van de markt. De bedoeling is om het buitenland er mee te veroveren. Met voor het voorjaar pastels (zalm, mintgroen, lichtgrijs- blauw, crème), getailleerde jasjes, broe ken van stretchleer, met elastieken en kelstukken en rokken op kniehoogte, van voor korter dan achter, precies vol gens de mode van nu. En het materiaal is nog zachter dan we van Arma gewend zijn: knuffelleer. Maar ook onder het label Arma wordt zacht zachter. Zo zijn er leren bomberjas- sen die je omhullen als een soepel vallend dekbed. Dan is er ecoleer, door Sirun 'vegetarisch gelooid' genoemd. En er zijn stonewashed jacks. De bereidingen veranderen voortdu rend. „Leer is weer helemaal in de mode", zegt Sirun. „Maar leer is ook nooit eerder zo duur geweest als de laatste drie, vier jaar." Het nepleer dat overal in de winkels hangt, heeft de vraag naar echt opgestuwd. China exporteert inmiddels helemaal geen hui- Stijlvolle jasjes, maar ook jurken en rokken van zacht leer. Arma weet wat Nederlandse vrouwen graag dragen. den meer, want de Chinezen hebben het leer ontdekt. Arma gaat van maat 32 tot en met 46, de prijzen variëren van een paar 100 tot 1.000 euro voor, dat moet gezegd, een schitte rende lange lammy coat. Grotere maten vra gen meer materiaal. Om dan een hogere prijs te vragen? Dat is volgens Sirun aan de consument niet uit te leggen. „Arma is zacht, de prijs moet dat ook zijn." door Paulus Smits slecht redelijk Suitroller Adviesprijs: 179 euro Informatie: www.rollor.com door Leonie Groen foto's PR Wil je leer? Dan is er Arma reageren? consument@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22