kans Maak karaats op een gouden Samsung S4 Zoom! 23 ENTERTAINMENT 21 COUPON iOES winkel Het was geen liefde op het eer ste gezicht, toch houden Grant Forsyth het al bijna veertig jaar met elkaar uit. Privé én op het podium. Julie Forsyth en Dominic Grant schuiven ontspannen aan in een Hil- versums restaurant. Tien minuten te vroeg: ze haten te laat komen. „In dat opzicht zijn we ouderwets." Zij neemt spa rood, hij koffie. Terwijl hij in zijn kopje roert, plukt zij lief devol wat pluisjes van zijn schou ders. Even later doet hij hetzelfde bij haar. Ze maken eikaars zinnen af, terwijl ze terugreizen naar 1974, het jaar waarin ze auditie deden voor de Britse popgroep Guys 'n' dolls. Het was geen liefde op het eerste gezicht. „Nee, bepaald niet", zegt Julie. „Ik was 16, vers uit school en Domi nic was een man van de wereld." Dominic: „Toen ik haar zag, dacht ik: wat een slecht gekleed meisje! Doe make-up op, doe wat aan je haar. Ze zag er niet uit." „Ik weet nog dat ik doodsbang voor hem was", zegt Julie. „Hij zat in een hoek met een opvallende witte jas en een shirt dat openstond tot aan zijn navel. Ik dacht al leen maar: oh mijn hemel, hij zit toch niet in het groepje?" Dominic: „Ik had bruin uit een potje op mijn gezicht, dat spul was oranje en stonk een uur in de wind." De acht jaar oudere Grant nam Julie - de benja min van de groep - onder zijn vleugels en al gauw bloeide de liefde op. Julie: -„Hij bracht me thuis in een aftandse Mini met maar één ruitenwisser, die er steeds af vloog. Ik kwam er al snel achter dat zijn stoere gedrag een pose was." Dominic: „Én ik ontdekte dat zij heel lief was." Ze doorstonden samen de tropenjaren met Guys 'n' dolls. Een gekkenhuis. Julie: „We hadden wel een huis, maar dat zagen we nooit." Een rits hits, zeven jaar permanent op tournee, waarbij de band constant van samenstelling wisselde. Uiteindelijk ble ven ze samen over. Volgend jaar zitten ze als stel veertig jaar in het vak. Julie lacht: „Wie weet, maken we kans op een vermel ding in het Guiness book of records." Hun doorstart als Grant Forsyth - waar mee ze in hun tweede thuisland Neder land het meeste succes boekten - leverde uiteindelijk een hele rits gouden en platina albums op. Anno 2013 is het echtpaar in rustiger vaarwater beland. Dominic is een redelijk succesvolle kunstenaar; hij maakte het beeld van René Frogers ouders Bolle )an en Tante Mien op de Elandsgracht in Amsterdam. Julie schrijft liedjes en werkt aan een filmscript. Hoewel ze al jaren geen tweede optrekje in Nederland meer hebben, zijn ze nog steeds veel hier. Als gasten van programma's als Tros muziekfeest op het plein of voor de opna mes van een tv-special van Omroep Max. Op dit moment zitten ze middenin een theatertournee. Geen spoortje van stress. Julie: „We voelen ons tegenwoordig heel comfortabel en ontspannen op het po dium." Dominic: „Vroeger was alles tot in de puntjes uitgestippeld. Nu laten we ons meevoeren. Als iemand op de eerste rij in zijn neus pulkt, kan dat zo maar een com pleet andere wending aan de avond geven. Het is veel meer theater geworden." Dit jaar traden ze op met de Toppers. On verwacht een van de mooiste momenten uit hun carrière. Dominic: „We stonden wel vaker voor een enorm publiek - in Sin gapore voor 80.000 man - maar nooit met het publiek overal om je heen. Toen we de eerste keer opkwamen, snakten we naar adem." Julie: „De sfeer was zo warm, ieder een zingt mee, op dat evenement mag Ne derland echt trots zijn." Volgend jaar komt er een nieuw album, met goede vriend René Froger als producent. Maar de heilige drang om te scoren is weg. Dominic: „Je kunt maar in één auto rijden en in één huis leven. Het draait in het leven niet om het grote succes. Vrienden en familie zijn veel belangrijker." Apetrots zijn ze op zoon Luke (32), de zan ger van de Britse rockband Voodoo Six. Do minic: „Hij stond in Ziggo Dome in het voorprogramma van Iron Maiden. We wa ren daar samen met René en Natasja Fro ger. Je zag mensen kijken, wat doen die nou bij een heavy metal-concert?" MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 Maak kans op één van de 14 gouden Samsung S4 Zoom smartphones. ICom met de coupon tussen 14 en 30 november naar de kpn XL winkeL Naam Achternaam Telefoonnummer SAMSUNG E-mailadres De winnaar wordt binnen 2 weken na de actie persoonlijk geïnformeerd. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. M KMI nr. Pf«a SAMSUNG UNS kpn XL winkel Goes Albert Piesmanweg ID 4462 GC Goes Tel. 0113 23 20 22 kpnxl.goes@kpn.com iWSrjTini-63 S-r Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 -18.00 uur, donderdag koopavond tot 21.00 uur en iedere zaterdag van 9.00 -17.00 uur Gratis parkeren voor de deur doet't gewoon 'Nu laten we ons meevoeren' door Rivka Groenier Julie en Dominic vormen sinds 1985 het countryduo Grant Forsyth.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21