Kennisgeving van publicatie ontwerp-structuurvisie en Milieu-effectrapport Zandhonger Oosterschelde Platen en slikken Rijksoverheid De minister van Infrastructuur en Milieu geeft, mede namens de staatssecretaris van Economische Zaken, kennis van de publicatie van de Ontwerp-Structuurvisie Zandhonger Oosterschelde en het bijbehorende Milieu-effectrapport (MER) en de Maatschappelijke Kosten Baten Analyse (MKBA). Deze liggen van 19 november tot ên met 30 december 2013 ter inzage. Dit is tevens de reactietermijn. Hoe kunt u reageren? U kunt van 19 november tot en met 30 december 2013 reageren. Wij ontvangen uw reactie bij voorkeur digitaal. Dat kan via www.centrumpp.nl. Schriftelijk kan ook: Centrum Publieks participatie, Verkenning Zandhonger Oosterschelde, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Telefonisch via 070 456 96 02. Inleiding De aanleg van de Oosterscheldewerken heeft Zeeland veel goeds gebracht. Feit is wel dat door de bouw van de stormvloedkering het getij is afgenomen. Deze is niet sterk genoeg meer om zand en slib aan te voeren om de slikken en platen van de Oosterschelde op te bouwen, terwijl er bij storm wel steeds zand van de platen en slikken verdwijnt. Kortom, het evenwicht tussen opbouw en afbraak van de zandbanken is verstoord. Dit fenomeen staat bekend als de 'zand honger' van de Oosterschelde. Als er niets gebeurt, verdwijnen binnen vijftig jaar vrijwel alle platen en slikken. De slikken en schorren zijn belangrijk voor de veiligheid omdat zij een golfbrekende buffer voor een dijk vormen. De dijk zelf hoeft hierdoor slechts minder krachtige golven te keren. Het verdwijnen van de platen en slikken heeft negatieve gevolgen voor de natuur: belangrijke voedselgebieden voor beschermde vogels zullen dan verdwijnen. Het is belangrijk om de platen en slikken te behouden. Daarom heeft Rijkswaterstaat onderzoek uitgevoerd naar de meest effectieve maatregelen om deze bijzondere gebieden te beschermen of te herstellen. Het resultaat van dit onderzoek is een voorstel om zand- suppieties, dit is het opspuiten van elders opgezogen zand, op de platen en slikken uit te voeren, zodat waardevolle gebieden behouden blijven, te beginnen in het westelijk deel van de Oosterschelde. Dit zogenaamde voorkeursaltematief, met maatregelen voor de komende twaalf jaar, staat beschreven in de ontwerp-structuurvisie. Als onderbouwing hiervan is een MER uitgevoerd. De maatschappelijke kosten en baten van het voorkeursalternatief staan beschreven in de MKBA. Wilt u reageren? U kunt in uw reactie op de Ontwerp-Structuurvisie Zandhonger Oosterschelde en bijbehorende MER en MKBA ingaan op alle onderdelen van deze documenten. Licht uw zienswijze toe en geef aan op welk onderdeel dit betrekking heeft. Zo kunt u bijvoorbeeld ingaan op de volgende vragen: - Is de inhoud van de documenten helder en duidelijk? - Wat vindt u van onze analyse over de effecten van de zandhonger? - Wat vindt u van het voorkeursalternatief: de maatregelen die we voorstellen voor de ie fase tot 2020? De ontwerp-structuurvisie, MER en MKBA vindt u op www.centrumpp.nl onder 'actuele ziens- wijzenprocedures'. Hier vindt u ook het reactieformulier. Ook kunt u terecht op de website van Rijkswaterstaat: www.rijkswaterstaat.nl/Oosterschelde-zandhonger. De plannen kunt u ook van 19 november tot en met 30 december 2013 inzien bij de ministeries van Infrastructuur en Milieu (Plesmanweg 1-6) en Economische Zaken (Bezuidenhoutseweg 73) in Den Haag en bij Rijkswaterstaat Zee en Delta in Middelburg (Poelendaelesingel 18) en Rijswijk (Lange Kleiweg 34). Wat gebeurt er daarna? Het Centrum Publieksparticipatie bundelt alle zienswijzen. Zo snel mogelijk na afloop van de reactietermijn kunt u die downloaden via www.centrumpp.nl. Mede op basis van de zien- wijzen en diverse adviezen, waaronder het toetsingsadvies van de Cömmissie voor de Milieu effectrapportage, stellen de minister van Infrastructuur en Milieu en de staatssecretaris van Economische Zaken de definitieve Structuurvisie Zandhonger Oosterschelde vast en wordt deze aangeboden aan de Eerste en Tweede Kamer. De reacties worden in een Nota van Antwoord opgenomen en voorzien van een antwoord. In een Nota van Antwoord wordt opgenomen of en op welke wijze de zienswijzen in de definitieve structuurvisie en het MER zijn verwerkt. Tegen de vaststelling van de structuurvisie staat geen beroep open. Vragen? Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 456 96 02. Voor inhoudelijke vragen kunt u bellen met Michael de Bruijn, Omgevings-manager bij Rijkswaterstaat Zee en Delta, telefoon 06 51 99 04 26 of mailen naar michael.de. bruijn(g)rws.nl. Roggenplaat Slaak Slikken va/ Viane Krabben kreek Schor van st Annaland Slikken van Kats Slikken ran den Dortsman Zandkreek Amemuoen Hooghe" Kraaijer Markie zaat Verdronken land van zuid Beveland Waarom structuurvisie? Waar vindt u informatie? Inzien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20