Sint extra feestelijk in Vlissingen ontvangen Publiek Sint bekogeld WALCHEREN 17 Is fietsen een hele kluif, met een elo zo rap als een Veere meest actief op TWitter Van de Zeeuwse gemeenten is Veere veruit het actiefst op Twitter. Dat blijkt uit de Buzzcapture-index. Veere zond in oktober 184 tweets. Middelburg en Vlissingen blijven ver achter met res pectievelijk 23 en 22. Veere reageert ook vaker op ande ren. Landelijk staat Veere ne gende in de top-tien. Inbrekers dronken uit café gehaald Twee dronken mannen bra ken zaterdagnacht in bij een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen omdat hun drank voorraad op was. De politie betrapte hen nadat het alarm was afgegaan. De 47-jarige Vlissinger en de 45-jarige man uit Zaandam zijn verhoord en konden hun roes uitslapen in de cel. Vlissingse succesvol op NKTaiji Anke van Hartevelt uit Vlis singen won zaterdag 3 zilve ren medailles op het NK Ta- iji (Chinese beweging) in Utrecht. Ze won ook twee maal goud met een Tilburg- se groep. Anke heeft in Vlis singen een Taji-school. Ze is lid van het Nederlands Taiji Team. In 2014 komt ze uit op het WK in Taiwan. Gevels en auto's beklad met verf Op veel plekken in de Mid delburgse binnenstad zijn zondagnacht auto's en gevels beklad. De daders gebruik ten spuitbussen met zwarte en rode verf. Op de Dwars- kaai arresteerde de politie om 03.00 uur twee mannen na een tip van een vrouw. Er was nog onvoldoende be wijs om ze vast te houden. Burgerparticipatie Paauwenburg Voor de wijkraad Paauwen burg in de Theo Thijssen- school in Vlissingen spreekt vandaag Dominique Boelen, manager Beheer Leefomge ving, over burgerparticipa tie. De raad is de eerste deel nemer aan dat project. Voor beelden: helpen bij groenbe- heer en een container-op- ruimdag. Aanvang 20 uur. Weer auto's bekrast op Vlissingseweg Op de Nieuwe Vlissingse weg zijn zondagnacht weer tientallen geparkeerde au to's met diepe krassen be schadigd. Anderhalfjaar te rug gebeurde dit ook vaak. De gemeente Middelburg hing daarna bewakingscame ra's op. Vorige week werd bekend dat de gemeente die had weggehaald. VLISSINGEN - Het leek wel alsof ze nog eens extra in de zwarte glans waren gezet, de talrijke Pieten waarmee Sint Nicolaas zaterdag op Walcheren arriveerde. „Blij dat U er toch weer bent, want er is zo veel over U gesproken", verwel komde Vlissings burgemeester Letty Demmers hem, doelend op de commotie over zijn roetzwart opgepoetste knechten. Daar zit ten domoren bij, wreef presenta trice Ramona van Zweden nog maar weer eens lacherig wat zout in de kritische wonden. Er zijn er bij die niet eens weten hoe ze hun veters moeten strikken, grap te ze welbespraakt vanaf het po dium op het Bellamypark. Sinter klaas zelf hield het er op dat zijn knechten juist tot de slimsten be horen. Zonder hun hulp zou hij zaterdag hopeloos zijn verdwaald in de nevelen die over de Schelde hingen. Het is dat zijn Wegwijs- piet 'de weg door de mist blinde lings weet te vinden', anders was hij nooit tijdig in Vlissingen gear riveerd. De Sint trok zaterdag ook in plaatsen als Middelburg en Ar- nemuiden door druk bevolkte straten. In Vlissingen bereidden ze hem een grootsere ontvangst dan hij daar gewend is. Wie geen plaatsje meer kon vinden in de menigte die over de muren van de bastions en kades hing, kon hem volgen op een groot scherm naast het podium. Onder aanvoe ring van Ramona van Zweden zongen kinderen, en ook ouders, hem uit volle borst toe. Zijn Pie ten, die voor het eerst zelf het pro gramma hadden samengesteld, maakten er met de muziekgezel schappen, acteurs en jongleurs een waar feest van, dat na de rond rit van de Sint langdurig werd voortgezet bij de ijsbaan in de Zware Plaatwerkerij. Het duo gooide de projectielen vanaf een bovenwoning. Op dat moment stond de straat vol met ouders en kinderen, die wachtten op de intocht van Sinterklaas. Slachtoffers zijn er niet bij geval len. Maar surveillerende agenten, die waren opgeschrikt door enke le knallen, kwamen meteen in ac tie. Ook al omdat omstanders woedend reageerden en verhaal wilden halen. De agenten troffen in de boven woning twee jongens aan van 15 en 16 jaar. Die vertelden dat ze van plan waren om de reacties van het geschrokken publiek te fil men, en de resultaten daarvan la ter voor de lol op YouTlibe te zet ten. De jongens krijgen een straf en een lesje bij het HALT-bureau. MAANDAG 18 NOVEMBER 2013 Oarpipfcir 14 4-36J AC AAGTtKEiKE Mi 01 18-5J1304 WALCHEREN VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG blij ft op stal staan door Henk Postma MIDDELBURG - Enkele minuten voor dat Sinterklaas in de Lange Delft zou passeren, bekogelden twee bal dadige jongelui zaterdagmiddag het publiek met plastic flessen vol water. I Meteen na aankomst in de Vlissingse Koopmanshaven maakte Sint Nicolaas volop tijd voor geanimeerde gesprekjes met kinderen, die hem in dikke hagen opwachtten langs de route naar het podium op het Bellamypiein, waar waarnemend burgemeester Letty Demmers hem welkom heette, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17