IWeedehands kleding verplicht bij sollicitatie SGP Veere: sluit muffe dorpshuizen KEUKEN OUTLET WINKEL Schilders met klasse 16 WALCHEREN Redders in jasje INTOCHTEN D66 handhaaft lijsttrekkers op Walcheren Sinterklaascomité's houden vast aan traditie. Maar spontane vernieuwing van feest is welkom. VAN IWAARDEN MIDDELBURG - Een onbekende heeft de Van Dixhoornbrigade nieuwe windjacks gegeven: opval lend geel met fluorescerende stre pen. De 20 jassen voldoen aan de landelijke veiligheidsnorm. De reddingsbrigade droeg ze zater dag al bij de intocht van de Sint. In de Middelburgse vestiging van het Leger des Heils spelen ze er al vast op in. Wethouder Chris Si mons gaf daar zaterdagochtend de aftrap voor 'Second Chance at Work', officieel bedoeld om 'jon geren te helpen bij het vergroten van hun kans op een baan'. Jongeren, maar zo nodig ook oude ren, of alle anderen die geen geld hebben om er 'netjes' of 'ver zorgd' uit te zien, kunnen er te recht voor een gratis 'setje twee dehands zakelijke kleding', kle- dingadvies of een bezoek aan de kapper. Lukt het hen daarna een baan te vinden, dan kunnen ze er een tweede setje kleding ophalen. Het Leger des Heils heeft het pro ject op touw gezet in samenwer king met leerwerkadviseurs, uit keringsinstanties en andere 'ar beidsmarktpartners'. Wethouder Simons benadrukte dat 'we jonge ren soms moeten leren er ver zorgd uit te zien, zowel bij sollici taties als ook tijdens hun werk, met name ook in contacten met klanten. „Dan heb je geen base-- ball petje op. Aan de andere kant, je moet je ook lekker voelen in je kleding." De aftrap van het project ging ge paard met een modeshow. De mo dellen lieten zien dat 'zakelijke kleding' niet per se grijs of saai is, maar vaak ook sportief, sjiek of ca sual mag zijn, afhankelijk van het betrokken bedrijf. Op bedrijven en particulieren wordt een be roep gedaan het project te sponso ren met kleding of geld. MIDDELBURG - D66 Walcheren handhaaft de fractieleiders in de drie gemeenteraden. De leden hebben hen gekozen tot lijsttrek ker voor de raadsverkiezingen: in Middelburg Rob van Eikelenburg, in Vlissingen Josephine Elliott, en in Veere Marion van Stiphout. In Middelburg is Jeffrey Buijze kandidaat voor een tweede zetel. Het zittende raadslid Anje Bare- man is nummer drie. In Vlissingen is Dina Verbrug- ge-Wormgoor kandidaat voor een tweede zetel. Het huidige raadslid Niek Peters is nummer vier. In Veere staat commissielid Alex Maas als tweede op de lijst. VLISSINGEN - Sint Nicolaas blijkt wel degelijk oren te hebben naar de roep om meer kleur op de ge zichten van zijn Pieten. In Vlissin gen hield hij tot het laatste mo ment een aantal witte Pieten ach ter de hand, om die in alle kleu ren van de regenboog te kunnen schminken. Maar dat bleek niet nodig, zegt Annemarie Koeman van de Stich ting Vlissings Aktiviteiten Fonds, die er dit keer 18.000 euro tegen aan kon gooien om er in Vlissin gen een extra groot feest van te maken. Sinterklaas stond zaterdag in voortdurend contact met het Vlis sings gemeentebestuur om zo no dig aanpassingen door te voeren. Maar toen niets er op wees dat protestacties zouden plaatsvin den, besloot hij op de aloude wij ze zijn intocht te doen. Wel had hij zijn Pieten geïnstrueerd zich niet te laten verleiden tot discus sies met het publiek, en in geval van protesten in hun rol te blij ven. Ook elders in Zeeland toonde Sint Nicolaas zich bereid om ver nieuwingen door te voeren, mocht de samenleving daar om vragen. Dat is niets nieuws, liet hij in Zierikzee weten. Daar bena drukte hij nog eens dat hij de roe van Piet al decennia geleden in de open haard liet verdwijnen. Het Amsterdamse compromis, geen oorringen meer voor Zwarte Piet en vrije keuze in lippenstift, wekte zaterdag in Zierikzee slechts een glimlach op. „Amster dam heeft te maken met zeurpie ten. Ik geloof niet dat we die hier hebben", zei Anique Volkeri van het Sinterklaascomité. „Ik zie hier nog geen gekleurde Pieten rondlo pen. Trouwens, onze Pieten zijn niet eens zwart. Die zijn zijn al ze ker twintig jaar donkerbruin." In sommige gemeenten heeft Piet geen pruik meer op. „Dat ga je misschien meer krijgen", zegt Vol keri. „Wij hebben ook al jaren de Kale Piet en de Langharige Piet." In Zierikzee willen ze het 'Sinter klaaskeurmerk' aanvragen. Dat wordt verleend door de stichting Vrienden van Sinterklaas en is be doeld voor organisaties die 'des kundig en op verantwoorde wijze voldoen aan de wensen van het Sinterklaas vierend publiek in Ne derland en België'. Vijfenvijftig organisaties, waaron der de stichting Sint Walcheren in Oostkapelle, voeren dit keur merk al. Vlissingen gaf zaterdag een goed voorbeeld. Onder de bezielende leiding van de soepel improvise rende présentatrice Ramona van Zweden waren de Pieten daar druk in de weer om kinderen en ouders, die elkaar in de drukte kwijt waren geraakt, weer met el kaar te verenigen. „Wie wil er nou nog in een saai muf dorpshuis met TL-lampen sa menzijn. We hebben toch prachti ge restaurants, huiskamers, voor malige agrarische gebouwen, etce tera.", zei woordvoerder Abraham Wisse tijdens het begrotingsde bat. Hij pleitte voor het afstoten van niet renderende dorpshuizen, gymzaaltjes, leegstaande scholen en andere openbare gebouwtjes. „Als je een gezellig restaurantje hebt, waarom zou je dan in een ongezellig dorpshuis gaan zitten. De gemeente heeft er 'gewoon geen geld meer voor om voor een klein groepje mensen gebouwen in stand te houden die vrijwel al tijd leeg staan." Als voorbeeld noemde hij het dorpshuis van Ga- pinge. Hij vroeg wethouder Chris Maas binnen drie maanden aan te geven welke van dat soort openba re gebouwen verkocht, gesloopt of gerenoveerd kunnen worden. Zijn partijgenoot Piet de Visser nuanceerde dat de SGP/CU niet zozeer af wil van de dorpshuizen, maar onrendabele gebouwtjes, waarvan er bijvoorbeeld vier in Aagtekerke staan, onder één dak wil brengen. De andere partijen vonden dat te kort door de bocht, vooral ook toen wethouder Chris Maas aangaf de kwestie te bezien in het kader van de dorpsvisies. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat t8c 4431 NK 's-Grauenpolder T (bi 13) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiuno.heubenoutIetuiinkeI.nl Modeshow bij het Leger des Heils in Middelburg: tweedehands sollicitatie- kleding kan ook sportief, sjiek of casual zijn. foto Ruben Oreel door Henk Postma MIDDELBURG - Ook al zit je in de bij stand, dan moet je er binnenkort toch netjes uitzien wanneer je solli citeert. Anders wordt je uitkering drie maanden stopgezet. De conse quentie van dit wetsvoorstel is dat Orionis of het UWV bijstandsge rechtigden op Walcheren kan ver plichten een setje 'gepaste' tweede- handskleding' op te halen bij het Leger des Heils. Regenboogpiet door door Henk Postma en Ton van den Nouweland I „Die discussie vond ik over het al gemeen heel erg opgeblazen", zegt Piet in Yerseke. „De grote mensen zijn zich ermee gaan be moeien, terwijl het een kinder feest is. Het is onschuldig. Het kind staat centraal, wij hebben er heel veel plezier in. Het heeft niets met discriminatie te maken. Als er mensen tegen Kerstmis zijn, schaf fen we dat toch ook niet af." foto Johan van der Heijden Pieternel Zierikzee: „Al die verha len over racisme zijn niet leuk. Het is gewoon een kinderfeest. Ik doe dit al negentien jaar. Nee, oorbel len draag ik niet. Dat heeft niets met de afspraken in Amsterdam te maken. Ik draag ze niet, omdat ze te veel knellen. In plaats daar van heb ik krulspeldjes, want ik ben een meisjespiet. De kinderen in Zierikzee herkennen me daar aan." foto Ronald den Dekker I „We zijn teleurgesteld dat het in de sociale media zo geëscaleerd is", reageerde Rudie de Kraker op de felheid waarmee over zijn roet zwart gelaat is gediscussiëerd. In de 22 jaar dat hij als trouwe knecht met de Sint mee naar Vlis singen reist, liepen de gemoede ren nog niet eerder zo hoog op. „We staan voor ons volksfeest. Dus doen we als Pieten nu extra ons best." foto Ruben Oreel door Henk Postma DOMBURG - Dorpshuizen in de ge meente Veere kunnen maar beter worden gesloten, vindt de SGP/CU. Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16