iÉi ZEELAND Lenig Gaan als de brandweer DeïZeeuwseKelder Europese koepelorganisatie Espa zal kwaliteitskeurmerk in februari officieel verlenen. Statenlid SP één op lijst Middelburg almanak ZEEUWSE JEUGDBRANOWEERWEDSTRIJO Een duurdere fotocamera is niet altijd beter DOMBURG - Na Cadzand-Bad en Nieuweschans krijgt Domburg nu ook een officiële badstatus. De European Spas Association (Espa) verleent Domburg het kwaliteits keurmerk in februari volgend jaar. Voorzitter Anne Mast van Onder nemersvereniging Badplaats Dom burg is blij dat het officiële keur merk binnen is. „We zijn er heel trots op." Als opmaat voor de uit reiking van het keurmerk neemt gedeputeerde Carla Schönknecht (VVD, recreatie en toerisme) maandag 2 december een genees kundige goedkeuringsverklaring van de Europese Unie voor bad plaats Domburg in ontvangst. Ondernemersvoorzitter Mast ver wacht dat de badstatus Domburg op de kaart zet als weiness- en vi- taliteitsbestemming van interna tionale allure. Aan de naam zal niets veranderen. Het blijft 'bad plaats Domburg'. Bad Domburg klinkt te oubollig. Krijgen we nu rollatortoerisme in het mondaine, levendige Dombur- ga? Een aantal ondernemers is er voor beducht. Mast: „Nee, daar ben ik niet bang voor. Hoe je Domburg in de markt zet, heb je zelf in de hand. Bovendien blijkt uit een onderzoek van de HZ Vlis- singen dat onze klanten voor wei ness- en vitaliteitstoerisme vooral in de leeftijdsgroep 31 tot 65 jaar zitten. Domburg wordt echt geen kuuroord voor uitsluitend senio ren. Er komen ook voldoende jon geren." Ook de Zeeuwse ontwikkelings maatschappij Impuls signaleert de groeimarkt: toeristen die zoe ken naar genot en ontspanning en gasten die zorg en vakantie wil len combineren. De vijver is groot: bijna acht miljoen mensen, van wie drie miljoen Duitsers, zouden graag in de komende drie jaar in Nederland op wellnessva- kantie gaan. Zeeland kan daar een graantje van meepikken, stelt ook spa- en wellness-specialist Mar lies Sobczak-Bouman, die verschil lende Domburgse ondernemers daarin adviseert. Domburg moest aan tien voor waarden voldoen om de badsta tus binnen te hengelen. Zelfs beeldkwaliteit van accommoda ties speelt een rol. Verschillende plannen voor kwaliteitsverbete ring en uitbreiding van wellness- en overnachtingsmogelijkheden in Domburg staan op de rol. Een vitaliteitshotel in het voormalige KPN-gebouw, vervanging van vil la 't Maereltje aan de Domburgse- weg door een complex met 20 ap partementen en suites, uitbrei ding van de golfbaan naar 18 ho les, inclusief een vijfsterrenhotel, appartementen en villa's, plan nen van het Badhotel Domburg voor uitbreiding van weinessacti viteiten als ook de bouw van 325 luxe bungalows op vakantiepark Hof Domburg, waarvoor 675 ka vels worden opgeofferd. Er is een schaduwkant. De komst van nog meer toeristen kan regel matig leiden tot een verkeersin- farct. Mast vindt dan ook dat er een keer een rondweg moet ko men aan de zuidkant. Dragonfly Orchestra brengt muzikale cocktail uit China MIDDELBURG - SP-statenlid Jeroen van Dijen trekt de lijst van de SP voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Middelburg. Als hij wordt gekozen, en die kans is groot, zal de 30-jarige havenarbeider zijn raadslidmaatschap en zijn werk in Provinciale Staten combineren tot de nieuwe provinciale verkie zingen op 18 maart 2015. Dan neemt hij afscheid van de Staten. Petroesjka Sterk, afdelingsvoorzit ter van de SP Middelburg, staat op plek twee. Ze schoten aljlink op, die twee schil ders, en nu was het tijd voor een welverdiende koffiepauze. Een mooie gelegenheid, ook, om een ge sprek aan te knopen met de op- drachtgeefster. Alleen wilde het ge sprek niet zo vlotten. Uit pure wan hoop bracht een van de twee het ge sprek maar op de grote herders hond, die niet ver van het drietal met zijn achterpoot achter zijn oor zat te krabben. „Bent u ook nog zo lenig, mevrouw?", vroeg één van de schilders olijk aan de vrouw, die er inderdaad sportief uit zag. Helaas. Tegen de tijd dat de vrouw haar hoofd omgedraaid had, was de hond net begonnen zorgvuldig zijn kruis schoon te likken.... CONSUMENT Domburg verwerft badstatus door Frank Balkenende CULTUUR r--. fl| MAANDAG 18 november 2013 TERNEUZEN - Hoe kom je als brandweerploeg zo veilig mogelijk langs een vuurhaard om een slachtoffer uit een benarde positie te bevrijden? Verkennen jongens en meis jes, verkennen. Want wie twee minuten goed verkent, wint tien minuten werk. Achttien Zeeuwse jeugdbrand- weerkorpsen bonden zaterdag in het gebouw van Dethon aan de Haarmanweg in Terneuzen de strijd met elkaar aan. In de kazerne aan de Zuidlandstraat kregen ze een theorietoets voorgeschoteld en in de kazerne in de Koe- gorspolder volgde ook nog eens een behendigheidsproef. Zowel bij de junioren (12-15 jaar) als aspiranten (15-18 jaar) won het jeugdkorps uit Goes, foto Mark Neelemans. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13