Special: bedrijventerrein te ndernemer Ondernemend Goes 2013 smart op afslag A58 Loe.s Meeuwisse: 'Een goede bereikbaarheid is erg belangrijk voor de bedrijven. een raming gedaan naar de behoefte aan bedrijfsgrond. Daaruit blijkt dat de vraag op De Bevelanden nog zal toenemen, zo'n 45 hectare in de ko mende tien jaar." Van de meer dan 100 hectare op de Poel II is nog maar 12 over. Poel V zou maximaal 30 hec tare kunnen omvatten, maar, wil Meeuwisse al te veel enthousiasme iets temperen: "De Poel V gaan we gefaseerd invoeren. Waarschijnlijk eerst de basiszone voor de kleine be drijven en later pas de etalage langs de snelweg." Op het bureau van de wethouder ligt een plattegrond. De Deltaweg vormt daarop een duidelijke afbakening van bebouwd Goes. Ja, je hebt tegenover de Zeelandhallen natuurlijk wel Ho tel Goes, dat overigens wil uitbrei den, en een oerlelijk trafostation dat elektriciteitsmasten alle windrichtin gen laat uitwaaieren, maar verder is het weiland en bos. De Poel V ver bindt straks de bebouwde kom met de natuur en daar moeten de heren stedenbouwkundigen iets op verzin nen. Zo wordt de bebouwing enigs zins aangepast. "En we zitten eraan te denken om langs de snelweg het grondpeil te verhogen zodat de ge bouwen maar gedeeltelijk zichtbaar zijn. Dus een wal met daarop schapen en meidoorns bijvoorbeeld. Ook zou er op het terrein een kleine horeca functie kunnen komen en in het mid den van het terrein zou dan het parke ren geclusterd kunnen worden, zodat we ook zuinig kunnen zijn met de ruimte." Wandelroutes over het bedrijventer rein zouden dan naar de natuur er ach ter kunnen lopen. Ook zint de wet houder op een soort camouflage van het lelijke trafostation. "Daarnaast wil len we meewerken aan de uitbreiding van het hotel en dat moet dan ook mooi in het plan ingepast worden. Kortom, het krijgt allemaal net even een wat bijzondere uitstraling." 2013 was een jaar om snel te vergeten als het om de uitgifte van bedrijfs grond gaat. Er is weinig grond ver kocht. Dat op de Poel II de giganten Tramper Technology en PostNL ver rezen, waren puur de vruchten die ge plukt konden worden van eerdere ja ren. Maar de gemeente en de markt hebben niet stil gezeten. De infrastruc tuur is op enkele punten aangepakt en er zijn successen behaald met het laten huisvesten van bedrijven in - zelfs de wat oudere - leegstaande be drijfspanden. "We hebben nu in Goes nauwelijks leegstand. En compli menten aan de bedrijven zelf', zegt Meeuwisse, "want ook die hebben geïnvesteerd in de oude terreinen. Zo heeft het bedrijfsleven zelf verpauper de panden opgekocht en opgeknapt of er iets nieuws neergezet. Wij als ge meente hebben de openbare ruimte aangepakt, maar het bedrijfsleven heeft vooral zelf de herstructurering voor zijn rekening genomen. Een mooi voorbeeld hoe we met z'n allen iets moois kunnen neerzetten." Zeeland flink gelobbyd om de extra afslag er toch te laten komen. Ook nu tijdens het najaarsoverleg waar over de Rijksbudgetten wordt gesproken. "De provincie legt namens Goes daar nog eens de wens voor de aansluiting op tafel", vertelt Meeuwisse. Hoop doet leven en dus blijft de wethouder geloven in een goede afloop. En mocht het definitieve ja' er uit Den Haag toch komen, dan is Goes er he lemaal klaar voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97