KINDERALIMENTATIE: NIEUWE REKENWIJZE HAANS Barometer Kamer van Koophandel k-nris ituuen KvK Zuidwest-Nederland "Hoewel een goede voorberei ding essentieel is, wint niet elke be ginnende ondernemer adequate in formatie in. ZATERDAG 16 NOVEMBER 2013 Eigen bedrijf populairder! Populariteit vo<*r een eigen bedrijf blijkt wel uit de massale opkomst bij een startersdag. Startersdag Het recordaantal bezoekers op de re cente Startersdag, (in Etten-Leur 1.308) weerspiegelt ook de mogelijk heden die mensen zien als zelfstandig ondernemer. Ervaring uit voorgaande jaren leert dat van deze bezoekers een derde binnen een jaar ook daadwerke lijk als ondernemer aan de slag gaat. Drie kwart van de zzp-ers begint een eigen bedrijf vanuit een passie. Het andere kwart geeft aan ook noodgedwongen zelfstandig aan de slag te zijn gegaan of dit te doen omdat het lastig was passend werk te vinden. Een eigen bedrijf starten is dit jaar echter populairder dan ooit, of het nu is uit nood dan wel uit passie. Tekst: Chris Rutten Foto's: Kees Bennema BREDA -Gemiddeld starten er in Ne derland 2.600 ondernemers per week, waarvan bijna 180 in Zuidwest-Ne derland. 86 procent van de starters zijn eenpersoonsbedrijven. Met het ei gen landelijk Ondernemerspanel (8.000 deelnemers) voert de Kamer van Koophandel regelmatig onder zoek uit naar trends en beweegrede nen van starters. Zo is uit het panelon derzoek van september 2013 naar vo ren gekomen dat een kwart van de zzp'ers noodgedwongen als zelfstandi ge aan de slag is gegaan of dit deed omdat het lastig was om passend werk te vinden (28 procent). Hoewel vier van de tien zzp'ers het zelfstandig ondernemerschap op dit moment als enige mogelijkheid zien om inkomsten te genereren zou twee derde van de zzp'ers het zelfstandig ondernemerschap niet willen inruilen voor een dienstverband als de moge lijkheid zich voor zou doen. Slechts 15 procent zou dit wel doen. Fulltimers Twee derde van de zzp'ers werkte voor het starten van de huidige onder neming fulltime in loondienst. Een achtste werkte parttime in loondienst. Uit diverse onderzoeken blijkt dat een vliegende start vanuit een be staand bedrijf een hogere slagingskans heeft. Toch heeft veruit de meerder heid van de zzp'ers (87 p[rocent) zich voor de start van hun onderneming niet georiënteerd op overnamemoge lijkheden. De meesten hebben dit be wust niet gedaan en vonden dit ook geen interessante optie. Slecht een en keling startte door middel van een overname (7 procent). Voor bijna een kwart van de startende ondernemers is de Kamer van Koophandel de be langrijkste bron voor informati'e, ge volgd door collega-ondernemers (20 procent). 13 procent van de zzp-ers wint geen informatie in. Ervaringen uitwisselen tijdens de Startersdag Chris Rullen is voorzitter Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland Mr. A/1. Czarnota (Monika) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom I Sinds 1 april 2013 wordt de kinderalimentatie berekend volgens een nieuwe methode. De aanleiding hiervan is de wens om tot vereenvoudiging van de bestaande rekenmethode te komen. I In de nieuwe rekenmethode wordt uitgegaan van een standaard bedrag aan vaste lasten. I Daarnaast is de term zorgkorting geïntroduceerd. Degene die kinderalimentatie moet I betalen mag voor de tijd dat de kinderen bij hem/haar verblijven korting in mindering I brengen op het alimentatiebedrag. Ook wordt volledig rekening gehouden met het kind- I gebondenbudget. I Voor degene die kinderalimentatie ontvangt of betaalt kan de nieuwe rekenmethode I grote gevolgen hebben. Van belang hiervoor is te weten voor wie deze nieuwe rekenmethode geldt. Deze is in elk geval van toepassing voor alimentatiebedragen die voor het eerst worden vastgesteld na 1 april 2013. Voorts geldt de nieuwe methode voor bestaande alimentatieverplichtingen op het moment dat er zich een wijziging van omstandigheden voordoet na 1 april. Voorbeelden van wijziging van omstandigheden zijn: - wijziging in het inkomen; - wijziging in de gezinssituatie bij (een van) de ouders; - wijziging in de zorgregeling waardoor het aantal dagen dat de kinderen bij de onder houdsplichtige ouder verblijven is veranderd. ADVOCATE N BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl De wijziging van de rekenmethode voor het berekenen van kindera limentatie levert op zichzelf geen wijziging van omstandigheden op. Het kan dus nuttig zijn om een herberekening van de kinderalimen tatie te laten maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87