UL Gefeliciteerd! 2 Sinterklaas Column Colofon Tijdens mijn vakantie las ik enigszins verbaasd over de Sinterklaasdiscus sie in Nederland. Ik zat zo goed als langs de Spaanse grens en dan valt zo'n bericht toch extra op. Sinterklaas is, volgens de tegenstanders, een ra cistische baas. Ik heb dat nooit zo beleefd. Mijn al lereerste herinnering aan 5 december was de ge dekte tafel, in ons geval tafels, met cadeautjes. Ik kwam dan niets vermoedend naar bene den. 'Wat is hier in godsnaam aan de hand', zei mijn vader, waar op mijn moeder zei: 'Sinterklaas heeft gereden.' En dat was het dan, uitpakken geblazen. Toen ik wat ouder was, deden we aan pakjesavond. Niks geen gedichten, niks geen surprises. Pakjes. Erf veel. De zak van Sinterklaas waren bij ons niet zelden vier, vijf zakken van de Goedheiligman. Op de ene helft van de pakjes stond dan 'van Sint voor....' en op de andere helft 'van Piet voor...' Daar zat dan van alles in. Van langspeelplaten tot lepel tjes, van sokken tot een fiets. En vooral veel snoep. In september aten wij nog chocoladeletters, suikerbeestjes en mannekes van marsepein. Toen mijn vrouw voor het eerst bij ons Sinterklaas vierde, moest ze drie keer rijden om al die pakjes thuis te krij gen. Kennelijk waren mijn ouders zo bang dat ik als vrijgezel mijn leven moest slijten, dat ze ons in één klap voorzagen van een volledige uitzet. Toen mijn eigen kinderen klein waren, heb ik eens via een be- drijQe een 'hulpsinterklaas' besteld. Een kleine, magere man met een veel te groot pak, die steeds maar aan zijn baard trok om hem récht te houden. Hij duwde de deur open en gilde: 'Hier is Sintereklaoaoaoaos', waarop alle kinderen hevig geschrokken achter hun ouders wegkropen. De slimmere zwarte piet greep in en deed verder de hele middag het wóórd. En dat deed hij per fect. Dus bij mij hoef je niet aan te komen met die zielige piet, die naar de pijpen van zijn baas danst. Ron Gregoor Zilver voor de grootste businessclub Waarom hebben maar liefst 90 procent van de Polen en slechts 22 procent van de Nederlanders een donor codicil? Volgens dr. Ben Tiggelaar heeft het allemaal met psychologie te maken. Hij hield een inspirerende lezing in de Westerkerk te Goes, ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het OCG, de grootste ondernemersvereniging van Zeeland. Het actuele thema: 'Leiding geven aan verandering. Krachtige inzichten om de zaak in beweging te krijgen'. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: OCG GOES - Ondernemers Contact Goes is de oudste business-to-businessclub van Zeeland. Het OCG is op 22 sep tember 1988 opgericht. Twee onder nemers, ingenieur Dick de Wagenaar en mr. D.J. de Korte verschenen des tijds voor notaris C. Hage om de akte van oprichting te ondertekenen en vervolgens het eerste bestuur te vor men van het Ondernemers Contact Goes. Het OCG is een vereniging met ruim 230 Goese MKB onderne mers, die zich richting de gemeente Goes en maatschappelijke belangen groepen als één gezicht willen presen teren, maar vooral op een plezierige manier met elkaar willen netwerken. Zoals ook vandaag op de netwerkbor rel na de lezing. Tegenwoordig is Marco Rave voorzitter van de club. Rave is directeur-eigenaar van het kantoor Goes van Agin Timmermans Gerechtsdeurwaarders. Hij kondigde in de overvolle Westerkerk aan dat het OCG op vrijdag 13 december 'een spetterend jubileumgala zal hou den. Dit komt in de plaats van het jaarfeest en de kerstlunch. Hij had ook nog een dringend ver zoek voor de honderden aanwezigen. „Namens de Stichting Citymarketing Goes, waarin ook het OCG partici peert, zijn wij op zoek naar goede ideeën om het economische hart van Goes sneller te laten kloppen." Handreikingen Loes Meeuwisse, wethouder van eco nomische zaken van Goes, was een van de sprekers in de Westerkerk. "Wij, als lokale overheid, hebben na tuurlijk te maken met veranderingen. Minder geld, meer taken." Zij hield een pleidooi voor een optimale be reikbaarheid van de Zeeuwse cen trumgemeente. „Wij hebben als con crete taak om de winkels in de bin nenstad en de ondernemingen op de bedrijventerreinen goed bereikbaar te maken voor gebruikers en bezoekers. We hechten eraan deze taak goed op te pakken. Concrete activiteiten op dat gebied zijn de voorgenomen aan leg van een spoortunnel en onze in spanningen om een tweede op- en af rit op de A 58 te krijgen. Eerder heb ben we de binnenstad voor vele mil joenen' heringericht en een parkeerga rage gebouwd." Digitale snelweg Als bijna vanzelfsprekend kwam ook de digitale snelweg aan bod. „Tegen woordig is een goede digitale dienst verlening een voorwaarde om mee te blijven doen. In de dienstverlening naar burgers en bedrijven speelt de ge meente daarbij natuurlijk sowieso een rol. Maar ook breder. Ik zie namelijk een rol voor de gemeente om de dienstverlening van winkels naar klan ten mogelijk te maken door bij te dra gen aan de aanleg voor een wifi-net- werk in heel de binnenstad van Goes", aldus de wethouder. Nieuwe winkelen Het draadloze netwerk maakt onder deel uit van 'het nieuwe winkelen'. „Als eerste stad in Zeeland en als vier de in Nederland is Goes in 2012 ge start met 'het nieuwe winkelen'. On dernemers werken in dit project sa men om met nieuwe marketingtech- •4 M! deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 175.600 lezers UITGEVER ad interim Peter Jansen VORMGEVING:[TEKST] Angela van Eek [/TEKST] ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg E: deondernemer@pzc.nl T:advertenties: 088-0139997 REDACTIE: Ron Gregoor T: 088-137144 COMMERCIE: Ivo van der Velde Marcel Schreur salescoördinatie WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Een cheque voor de jarige.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82