i i Het gaat er hier de laatste tijd wild aan toe Zeeland investeert 15 miljoen euro in nieuwbouw marinierskazerne Nachtrust _L ZEELAND 23 commentaar Meer tijd nodig voor brief aan Satudarah Provincie voert bemoeienis met havenbedrijf op www.joeenmie.nl r_p Het nieuws over de dorpsgenoot die een terroristische aanslag voorbereidde in België heeft zich snel verspreid in het dorp met zijn bijna 2500 inwoners. „Ik schrik er van. Het is de laatste tijd raak", zeggen twee meiden (23). Een paar maanden geleden werd een groepje jonge jongens uit Clinge overvallen door 'vier man nen'. De jongens waren net naar een feestje in het dorp geweest, toen er een auto met een Bel gische nummerplaat stopte en 'de mannen uitstapten. Ze waren ge wapend en hielden de jongens on der vuur'. „Ze moesten hun mo bieltjes en geld afgeven. En er wordt ook heel wat gedeald in de zijstraatjes én er zijn de laatste tijd veel overvallen", zeggen de meiden. „Als ik bij mijn vriendin ben geweest en het is na tien uur, dan word ik door haar en haar vriend thuisgebracht. Mijn vrien din durft 's avonds ook niet alleen terug te lopen." Ze hebben geen idee wie de man die opgepakt is zou kunnen zijn. „Misschien heeft hij wel iets ergs meegemaakt en is hij doorge- rp Dat geld wordt gebruikt voor de grondverwerving, het bouwrijp maken van het terrein en aanleg van de infrastructuur. De gemeen te Vlissingen draagt 3 miljoen eu ro bij in die kosten. Hoe zeer de provincie de komst van de kazerne uit Doorn ook toe juicht, er klonk ook kritiek door in de Staten over de trage planvor ming van Defensie. De PW-frac- tie waarschuwde dat onverwacht gedraal van Den Haag Zeeland nog wel eens duur zou kunnen ko men te staan. Fractievoorzitter en Eerste Kamerlid Peter van Dijk wees op het offensief van Rotter dam om de opleidingstak van het Korps Mariniers in haar Van Ghentkazerne te behouden. Het kabinet vindt dat die functie uit het oogpunt van de bezuinigin gen het beste ook in Vlissingen kan worden geconcentreerd. Maar wat nou wanneer de sterke Rotter damse lobby averechts uitpakt voor Zeeland en de minister be sluit dat het eigenlijk toch voorde liger is alles naar Rotterdam te di rigeren in plaats van nieuw te bouwen, aldus Van Dijk. Hij stond niet alleen in zijn scep- cis. Ook de Partij voor Zeeland en zelfs coalitiepartij PvdA zouden zich een stuk prettiger voelen wanneer er nu eindelijk eens een ondertekende overkomst zou lig gen, waarmee 'een point of no re turn bereikt wordt', aldus Anton van Haperen (PvdA). „Wij maken ons wat zorgen over het tempo dat gemaakt wordt door Den Haag." Die zorg is onnodig en de handtekening aanstaande, verze kerde gedeputeerde Kees van Be- veren (CDA) andermaal. draaid." In het plaatselijke café Jo-Jo's zeggen ze ook al dat het er de laatste tijd 'op Clinge' wild aan toe gaat. „Dat is misschien wel ei gen aan een grensdorp. Van oudsher is er in deze streek wat af gerammeld", klinkt het aan de bar. Maar lang staan ze er niet bij stil. „Doe maar een tandje bij." Bij de muziek, bedoelen ze. „Op Clinge gebeuren ook leuke dingen. Kom maar eens kijken als hier de kerst markt op 7 december is." middelburg - Burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg heeft meer tijd nodig dan de mo torclub Satudarah hem had gege ven om in een brief zijn stand punt uit te leggen. Satudarah had de excuses van de burgemeester nu al binnen willen hebben, maar Bergmann heeft contact met de advocaat van de club gehad en om uitstel ge vraagd. Satudarah vindt dat Berg mann de club ten onrechte heeft beschouwd als een criminele orga nisatie en daarmee alle leden over één kam heeft geschoren. Berg mann heeft tijd nodig om een goed antwoord te formuleren. Zou provinciebestuur der Ben de Reu de ko mende weken rustig slapen nu de SP in de Staten van Zeeland hem een motie heeft aangezegd? Wat de inhoud ervan zal zijn, staat niet vast, maar duidelijk is wel dat ze niet zal zijn bedoeld om de loftrompet te steken over de rol van de PvdA-gedeputeerde in het fusieproces van Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek. De Reus nachtrust is in deze kwestie nog van het minste be lang. Ernstiger is dat onduide lijkheid bestaat over de betrok kenheid van het dagelijks pro vinciebestuur bij de gang van zaken rond twee door haar ge subsidieerde instellingen en de vraag of daarbij iemand zijn boekje te buiten is gegaan. Dat vraagt gezien het hoge nie- tes-welles karakter van de zaak om een gedegen onderzoek en de scherpe verwijten die wor den geuit. Bijvoorbeeld door een speciale commissie uit de Staten. Dan pas kan worden be oordeeld of de kritiek terecht is en of dat eventueel een gede puteerde de kop moet kosten. MIDDELBURG - Na energiebedrijf Delta gaan Provinciale Staten zich als aandeelhouder ook nadrukke lijk bemoeien met havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP). Een motie van de WD kreeg gis teren tijdens de behandeling van de najaarsnota ruime steun in Pro vinciale Staten. De provincie is sa men met de gemeenten Terneu- zen, Borsele en Vlissingen aan deelhouder van het havenbedrijf. De intensievere bemoeienis met ZSP komt niet voort uit recente gebeurtenissen zoals de investe ring die Verbrugge doet in Zee- brugge en de financiële risico's rond de sanering van het Therm- phos-terrein, liet fractievoorzitter Kees Bierens eerder in deze krant weten. „Het gaat erom dat we voor ogen krijgen waarom we als provincie aandeelhouder zijn." Overigens onderneemt de provin cie wel actie na het besluit van Verbrugge te investeren in een Belgische haven. Verbrugge zegt in Zeebrugge veel goedkoper uit te zijn. Daaron laat de provincié versneld onderzoeken hoe concur rerend de Zeeuwse havens zijn. ZATERDAG 16 NOVEMBER 2013 a Clinge gezien vanuit het Belgische De Klinge in de richting van de Gravenstraat. Op de voorgrond een grenspaal.foto Camile Schelstraete CUNCE - Een moeder uit Clinge heeft net een whatsappje gestuurd naar haar zoon die in Groningen studeert. Ze wil weten of hij een vermoeden heeft wie die man is. „Mijn zoon is 22 jaar. Een jaartje jonger maar. Ze hebben misschien wel in dezelfde groep gezeten", zegt ze. Een whatsappje komt bin nen. „Nee, mijn zoon heeft er geen flauw benul van." door Marcel Modde MIDDELBURC - Het Zeeuws provin ciebestuur heeft vrijdag unaniem ingestemd met een investering van 15 miljoen euro in de bouw van een marinierskazerne bij Ritthem. kinderkleding(web)winkel maten 92-176 markt 14 4531 EPTerneuzen 0115-620545

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23