28 ZEELAND DAGBOEK Manon van Opdorp uit Terneuzen is een van de drijvende krachten achter het grote ondernemersnetwerkevenement 'B02'. Vijfhonderd gasten worden aan het einde van de week in Sas van Gent verwacht. ii De spanning is voelbaar. We hebben een drukke week voor de boeg en zullen hier nog vele uren met elkaar doorbrengen. Maandag 11 november Dinsdag 12 november Woensdag 13 november Dit is het begin van een spannende week. Ei genlijk zou ik vandaag naar kantoor gaan, maar ik kan mijn nieuwsgierigheid niet be dwingen en besluit eerst naar de locatie in Sas van Gent te gaan. Een aantal commissieleden had hetzelfde idee en we kijken om ons heen en naar elkaar. Hier gaat het gebeuren, een le ge loods, die vrijdag het decor is voor het grootse business-to-business (B2B)-event van de regio. De spanning is voelbaar. We hebben een druk ke week voor de boeg en zullen hier nog vele uren met elkaar doorbrengen. Bij aankomst zie ik dat enkele vrijwilligers van het Industri eel Museum Zeeland de laatste hand leggen aan de locatie. Er is mij verteld dat de jongste 67 jaar is en de oudste 83; respect dat zij ons dag in, dag uit ondersteunen. Nog niet alles is af maar de belangrijkste voorzieningen zijn aanwezig en doen het. Vanochtend heeft het betonboorbedrijf nog een gat geboord in de ge vel. De bar en de horeca moeten hun vuil wa ter naar buiten afVoeren en een voorziening hiervoor was er nog niet. Dus wordt die als nog gemaakt. De eerste klus zit erop. Wat een imposant gebouw is het Industrieel Museum toch. Als je binnen staat ben je in één groot industrieel monument. Waar je ook kijkt, je voelt, ruikt en ervaart de oude indus triële tijd. Op deze unieke locatie, de voormali ge suikerloods van de eerste Coöperatieve Sui kerfabriek, wordt deze week druk gebouwd om vrijdag de BO2 2013 te laten plaats vinden. De opbouw van het evenement in een dergelij ke locatie is een project op zich. De B02-com- missie, de leden van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen, communicatie- en recla me bureau Recht door Zee uit Sas van Gent en niet te vergeten de vrijwilligers, slaan de handen ineen voor de realisatie van dit groot ste B2B evenement. Er komen meer dan vijf honderd gasten. Daarmee is de BO2 het groot ste B2B evenement van Zeeland. Een prestatie op zich. We moeten vrijdagochtend klaar zijn met de inrichting. Dat is de uitdaging. Het doel van de BO2 is enerzijds onderne mend Zeeuws-Vlaanderen te stimuleren, an derzijds een platform te bieden om elkaar in Zeeuws-Vlaanderen te treffen en te netwer ken in een inspirerende omgeving. Na het plan van aanpak doorgesproken te hebben met enkele leden van de Junior Kamer, beslui ten we morgenvroeg aan de bak te gaan. Van avond vergaderen we bij mij op de zaak. Dicht- "-T35W—4 oaorp bij de locatie en centraal voor de leden die ver spreid door Zeeuws-Vlaanderen wonen. Be gonnen met eens per maand te vergaderen en na de zomer met tweewekelijks, zijn we nu geëindigd met een wekelijkse bijeenkomst. Het belangrijkste wat we vanavond doen is de openstaande actiepunten checken en het draaiboek doornemen. Alle puntjes worden nog eens op de i gezet door de voorzitter van de commissie, Angelo van de Ree. Rond mid dernacht naar huis om mijn bed in te duiken. Voordat ik ga slapen check ik voor de laatste keer onze 'groepsapp' en zie dat er weer wat berichten gepost zijn. Een ideaal communica tiemiddel om elkaar op de hoogte te houden. Om circa 9.00 uur is het verzamelen in het In dustrieel Museum. Vandaag wordt het Truss materiaal opgezet en worden de doeken opge hangen. Verder wordt de eerste voorbereiding getroffen voor het aanleggen van de verlich ting. Wederom veel werk te doen omdat er in het museum niets van dergelijk materiaal aan wezig is. Sven, Fre en ik zijn verantwoordelijk voor de opbouw van de locatie. Dat betekent dus veel afstemming onderling, telefoontjes van leveranciers en regelen dat wat er niet is, er binnen afzienbare tijd komt. De voorberei dingen van een jaar moeten nu samenkomen deze week en vrijdag eindigen in een spette rend evenement. Om 12.00 uur lunchen we met alle vrijwilligers. Na het eten weer verder met het leggen van tientallen meters kabels. Vandaag heeft Deli XL de eerste dranken ge bracht en wat klein materiaal zoals glazen en banners. De spullen van diverse sponsoren worden ook gebracht en zodoende kunnen de 500 goodiebags gevuld worden. We ontwikke len een lopende band systeem en werken met| elkaar hard door om zo snel en efficiënt moge lijk 500 tasjes te vullen. Op een gegeven mo ment, slaat de meligheid toe en zakt het tem po weg. Er worden flauwe grappen gemaakt en samen klaren we de klus. In de Junior Ka mer ontstaan vriendschappen voor het leven en dat betekent dus ook dat als een dergelijk groots evenement wordt opgetuigd er hulp uit alle hoeken komt. Het motto van de Junior Kamer, learning by doing, spreekt meer en meer tot de verbeelding. We rijden naar Zelza- te om een hapje te eten en keren daarna terug naar de locatie om voorbereidingen voor mor gen te treffen. Het is nu 22.45 uur en ik sluit de dag af. Moe maar voldaan duik ik mijn bed Vandaag eerst naar de zaak gereden. Na nog wat telefoontjes en zaken te hebben afgehan deld, rijd ik door naar het museum. Daar ben ik om 11.00 uur. Omdat het museum gistera vond nog niet geheel was uitgelicht, kan ik nu precies zien waar we gisteravond gebleven wa ren. Veel geluid en techniek hangt al maar ik begrijp van de medewerker van CX Sound 8c Light dat er nog veel meer moet komen. Ik ben benieuwd. Door het uitlichten van de mu ren en de industriële installaties, komt het museum tot leven. Het lijkt of de ziel van het Opbouwen van evenement is project op zich beroep afie culinair bex.g^n in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 132