Arnd Thomas wordt nieuwe voorzitter BZW 21 iVmm ZATERDAG 16 NOVEMBER 2013 Toerisme de pareltjes van Sluis Pareltjes in de gemeente Sluis Tekst: Henk van de Voorde Foto: Mark Neelemans Arnd Thomas, directeur Dow Terneuzen, wordt per 1 januari 2014 de nieuwe voorzitter van de BZW Zeeland. De huidige voorzitter van de BZW Zeeland, Roel Adriaansens, directeur Veiligheid, Gezondheid en Milieu bij Dow, zal de voorzittershamer na 3 jaar voorzitterschap officieel overdragen op de BZW nieuwjaarsbijeenkomst,die zal wor den gehouden op dinsdag 7 januari 2014 in het Scheldetheater in Ter- neuzen. Arnd Thomas (48) is sinds april 2013 directeur van Dow Terneuzen. Daar voor was hij directeur van 2 Dow si tes in Duitsland; in 2010 in Boehlen en vanaf 2011 in Stade, een grote Dow site in de omgeving van Ham burg. In de carriere die Amd Thomas sinds 1989 bij Dow doorloopt was hij eerder ook productieleider van de po- lyolefins in Terneuzen en Dow's busi ness director voor de polyethyleenbu- siness. Naast zijn Dow verantwoorde lijkheden vervulde hij verschillende bestuurlijke rollen in externe verte genwoordigende organisaties, zoals in Plastics Europe, als vice-voorzitter van de VCl-Nord in Duitsland, de Raad van toezicht werkgevers organi satie Niedersachsen en in de Raad van Bestuur van Euro Chlor in Brus sel. "Ik kijk er naar uit om met bestuur en leden het goede werk van de afge lopen jaren voort te zetten", aldus de aspirant voorzitter. Meer dan ooit is het belangrijk dat we Zeeland op de kaart zetten als preferente regio voor duurzame groei en werkgelegenheid, waarin het bedrijfsleven een cruciale rol heeft. Wanneer we de maakindus trie, innovatie en hoogstaand onder wijs willen behouden, moeten we als ondernemers de gehele keten bedie nen, grensoverschrijdend werken en samen raakvlakken definiëren. Ik ben vereerd dat ik als industrie vertegen woordiger het vertrouwen krijg en ben zeer gemotiveerd om met de BZW Zeeland de Zeeuwse belangen nog beter op de kaart te zetten in Den Haag en Brussel." De gemeente Sluis heeft de focus op kansen die de krimp biedt. Ka talysator is de sector recreatie toerisme. ,,De hedendaagse toe rist is veeleisend. Volstond men in de jaren zeventig nog met een klein tentje, inmiddels wil men een zo ruim mogelijke stand plaats", aldus Eric van Damme (34) van Strandcamping Groede. SLUIS - Het recreatiebedrijf gaf als eerste invulling aan het 'rood voor groen principe' van de gemeente Sluis. De camping is vijfjaar geleden met acht hectare uitgebreid, terwijl het aantal kampeereenheden slechts met tien procent is gestegen. Wie over het terrein loopt, krijgt meteen het strandgevoel. Er is veel ruimte op de standplaatsen en het strand is er let terlijk binnengehaald, inclusief kunst matige duinen. Ook na het hoogsei zoen is het nog redelijk druk op Strandcamping Groede. Kinderen zoeken hun vertier op de speeltoestel len. Even verderop doet een mix van ouders en kroost zich te goed aan een partijtje voetbal. Dubbele krimp De gemeente Sluis wordt geteisterd door een dubbele krimp. Enerzijds is er sprake van vergrijzing van de huidi ge inwoners en anderzijds is er sprake van wegtrekkende jongeren. In krimpregio's staat de economie onder druk, maar toerisme kan de motor zijn voor revitalisering. Samenwer king tussen de verschillende onderne mers, zoals via de toeristenpas, is daar bij essentieel. „We willen allemaal de gasten een zo leuk mogelijke tijd la ten beleven. De medewerkers van Strandcamping Groede stimuleren de toeristen om te genieten van de vele Eric van Damme van Strandcamping Groede. attracties in de omgeving, zoals de Paardenmelkerij, het Visserijmuseum en de Struisvogelboerderij. Zo zijn er veel van die pareltjes. Een rondvaart naar de zeehondjes is bijvoorbeeld ook zeer de moeite waard. De toeris tenpas is een ideale mogelijkheid om de aandacht te vestigen op al die parel tjes", vertelt Van Damme. Hij heeft het afgelopen seizoen in pilotgebied Zeeuws-Vlaanderen, succesvol de di gitale belevingspas geïntroduceerd. Eric verzorgt de exploitatie van het fa miliebedrijf. Zijn beide grootouders, die een boerenbedrijf runden, waren de grondleggers. „Maar ze zijn eigen lijk nooit officieel gestart met een camping. Er waren destijds mensen van de scouting die vroegen om een tentje op te zetten. Daar is de kiem ge legd." Eric's vader Leo en zijn oom Jos bouwden Strandcamping Groede uit tot een moderne (innovatieve) ver- blijfsaccommodatie. Kwaliteit Wethouder Peter Ploegaert hamert er op dat ondernemers, bezoekers en in woners er allemaal belang bij hebben dat ingezet wordt op kwaliteit. De overheid kan wel mogelijkheden scheppen, maar is daarbij afhankelijk van de recreatieondernemer die inziet dat zijn product moet verbeteren. Roompot Holidays, met in West Zeeuws-Vlaanderen de campings De Boshoeve, Hof ter Willigen en Pan- nenschuur, is een ander voorbeeld van een kwaliteitsslag in de gemeente Sluis. De nieuwe voorman van de werkgevers in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101