Noodhulp voor Filipijnen stokt BUITENLAND 7 KRAS NL Stedentrip BERLIJN Slachtoffer bleef op boot INCLUSIEF Zie www.kras.nl/12299 Levenslang Bulger De beruchte Amerikaanse cri mineel James 'Whitey' Bulger (84) moet de rest van zijn le ven in de cel doorbrengen. De rechter veroordeelde de leider van de onderwereld in Boston gisteren tot twee keer levens lang plus vijfjaar. Priester ontvoerd Een Franse priester is in het noorden van het Afrikaanse land Kameroen ontvoerd. Bron nen binnen de Kameroense re gering hebben gezegd dat radi cale moslims uit het noorden van buurland Nigeria achter de actie zitten. Vergoeding PIP Nederlandse vrouwen met borst- implantaten van het Franse merk PIP kunnen mogelijk een schade vergoeding krijgen. Gisteren be paalde een Franse rechter dat zo'n 1600 vrouwen van verschillende nationaliteiten 3000 euro per per soon kunnen krijgen. Kinderporno Canada De Canadese politie heeft een enorm internationaal kinderpor nonetwerk opgerold. Een 41-jarige inwoner van Toronto is hoofdver dachte. In het onderzoek, dat in 2010 begon, zijn inmiddels 341 mensen in staat van beschuldiging gesteld en 386 kinderen 'gered'. Roep om fietspaden De dood van vijf fietsers in iets meer dan een week tijd, heeft in Londen de roep om meer fietspaden 'Nederlandse stijl' doen oplaaien. De fietsers wil len meer fietspaden die zijn ge scheiden van het andere ver keer, aldus de BBC gisteren. Hollande niet geliefd De populariteit van de Franse president Hollande lijkt in een vrije val te zijn beland. Met slechts 15 procent van de onder vraagden die zijn optreden goed vindt in de laatste peiling, suist Hollande naar ongekende diepten. De VN hebben gisteren gewaar schuwd dat noodhulp de slachtof fers niet snel genoeg bereikt. „Het is waar dat er nog steeds gebieden zijn waar mensen in nood zijn en waar het nog niet gelukt is om te komen", aldus noodhulpcoördina tor Valerie Amos. „Ik hoop dat dit in de komende 48 uur aanzienlijk zal verbeteren. Ik heb het gevoel dat we mensen in de steek heb ben gelaten", aldus Amos. Ze zei dat in Manilla, na een bezoek aan de zwaar getroffen stad Tacloban. Na het uitdelen van de eerste hon derden voedselpakketten op de ei landen Samar en Leyte, gaat het Rode Kruis nu twee distributie centra oprichten in de steden Or- moc (op Leyte) en Catbalogan Ci ty (op Samar). „Vanuit die centra willen we deze eilanden voorzien van voedsel, drinkwater en medi cijnen." Nadat plunderaars twee kon vooien met hulpgoederen een tijd lang de weg hadden versperd, zijn die gisteren toch in Ormoc aange komen om de spullen de komen de 24 uur uit te delen. „We heb ben vooral voor deze twee steden gekozen vanwege de veiligheid van mensen die de pakketten moeten krijgen. We willen dat ze die pakketten ook houden, maar we zijn daar bezorgd over." In het rampgebied schuwen hon gerige plunderaars geen geweld. In een stad als het zwaar getrof fen Tacloban (ook op Leyte) is het te gevaarlijk om voedsel uit te de len. De Verenigde Naties hebben het aantal doden door de tyfoon gisteren naar boven bijgesteld. Een woordvoerder van de VN zei in New York dat de dood van 4460 slachtoffers, is bevestigd. Het Amerikaanse vliegdekschip George Washington en escorte rende marineschepen zijn giste ren aangekomen in Filipijnse wa teren. Het enorme vaartuig met vliegtuigen en helikopters aan boord assisteert bij de hulpopera ties. De schepen met aan boord duizenden marinemensen ver trokken uit Hongkong en liggen voor de kust van het eiland Sa mar. De eerste ladingen water en voed sel zijn overgebracht naar Tac loban en de zwaar getroffen plaats Guiuan op Samar. Daar voor zijn boten en 21 helikopters beschikbaar. De vuilnisprikkers op Bantar Ge- bang zijn doodsbang dat de berg dichtgaat. Ze willen niets van ziekten weten. De tweede genera tie woont er inmiddels „Waar moeten wij dan heen?", zegt Ron nie (27) die als kind met zijn ouders vanuit Centraal-Java naar de vuilnisbelt trok. De vuilnisprik kers behoren tot de allerarmsten. Het zijn nauwelijks opgeleide In donesiërs, die in een fabriek niet aan de slag komen. Door de jaren heen zijn er dorpen ontstaan en recent kwam er een school waar kinderen, dankzij do naties van Japan, gratis naartoe kunnen. „Of het huisvuil nu in Jakarta of hier wordt gescheiden, wat maakt dat nou uit", vindt Ronnie. CORON - De 69-jarige Nederlan der die omkwam tijdens de ty foon, wilde aan boord van een boot blijven. Het schip werd door de storm losgeslagen van de wal en kapseisde op open zee. De an dere opvarenden hadden dekking gezocht aan land. Dat heeft een andere Nederlander gezegd, meld de de krant Philippine Daily Inqui rer gisteren. De Nederlanders wa ren in het westen van de Filipij nen. Ze doken er bij de koraalrif fen. In de Inquirer zegt de Neder lander Miroslav Johannes Lava- leye daarover: „We besloten naar het dorp te gaan om de storm uit te zitten. Iedereen ging van boord, behalve een. Hij zei 'nee nee, ik voel me hier prettiger, laat me alsjeblieft blijven'. Hij is nu dood door die beslissing." 4-daagse busreis KERSTSHOPPEN SIGHTSEEING Berlijn is een bijzondere en historische stad en kent vele bezienswaardigheden Denk eens aan de voormalige Muur. de Gedachtniskirche, de Brandenburger Tor en de Berliner Dom In deze gezellige periode zijn er meer dan 50 kerstmarkten te vinden. Het is heerlijk kerstshoppen in Berlijn! ONTDEK BERLIJN POTSDAM Boek vooraf voordelig uw excursies naar Berlijn Potsdam inclusief diner voor slechts 31 p.p. per excursie! Onder leiding van een Nederlandssprekende gids verkent u deze prachtige steden in magische sfeer. I Vertrekdata: 13/12 met vertrekgarantie I B BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijien zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskpsten en Calanuieilenlonds. verblijf in 3-sterren hotel vervoer per Comfort Class bus ontbijtbuffet VRIJDAG 15 NOVEMBER 2013 BOSTON PARIJS TOULON TORONTO LONDEN PARIJS waarom zou je meer betalen door onze redactie buitenland MANILLA - Het internationale Rode Kruis heeft gisteren uren moeten wachten voordat zijn vliegtuigen met hulpgoederen konden landen in het rampgebied op de Filipijnen. „Nu komen ineens zoveel vliegtui gen met hulp binnen, dat de paar landingsbanen die nog beschikbaar zijn, meteen overbelast zijn", stelt een woordvoerder van het Neder landse Rode Kruis. Die beschouwt dat als een 'heel goed teken': beter vertraging, dan helemaal geen hulp. Een vuilnisprikker haalt plastic uit het afval, foto Wilma van der Maten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7