ZEEUWS-VLAANDEREN Proefverlof tH gr Hulst gaat de uitdaging aan almanak Gemeenten, schoolbesturen en organisaties kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen spelen samen in op krimp. IHr - Badkamers t Economisch herstel is broos, werkloosheid in Zeeland loopt op www.pzc.nl/sinterklaas Jong Oranje speelt teleurstellend gelijk tegen Slowakije Overzicht van alle Zeeuwse Sinterklaasintochten TERNEUZEN - Ouders in Zeeuws-Vlaanderen moeten de garantie krijgen dat hun kinderen de gehele basisschool op dezelfde locatie kunnen afmaken en daar liefst ook kinderopvang en de peu terspeelzaal kunnen vinden. Dat is de doelstelling van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, schoolbesturen en organisaties voor kinderopvang die een 'toe- komstbestendig' aanbod van on derwijs, en opvang voor kinderen van o tot 12 jaar willen realiseren. De keerzijde van die medaille is wel dat de regio niet ontkomt aan sluiting en samenvoeging van een aantal scholen en voorzieningen voor kinderopvang. Waar dat kan wordt de samenwer king tussen basisonderwijs, peu terspeelzalen en kinderopvang te geïntensiveerd en georganiseerd binnen zogeheten Integrale kind Centra (IKC's). Daardoor ont staan er ook betere mogelijkhe den voor de ontwikkeling van kin deren is de gedachte. Gisteren werd het plan van aan pak gepresenteerd dat alle betrok kenen de laatste maanden hebben uitgedacht onder leiding van de Onderwijs Autoriteit Zeeland (OAZ) Johan de Leeuw. Het is de bedoeling dat in het schooljaar 2014-2015 een start wordt ge maakt met IKC's op een beperkt aantal 'koploper'-locaties, waarbij verschillende varianten worden uitgewerkt. De verschillende loka- lè situaties binnen wijken en dor pen vragen daarbij om maatwerk. Het besef dat er iets moet gebeu ren is ingegeven door de dalende leerlingenaantallen en de krapper wordende financiële middelen. „Veel scholen staan er niet goed voor", weet De Leeuw. „De kleine scholentoeslag wordt afgeschaft, maar er komt wel geld voor sa menwerkingsinitiatieven. „Dus is dit misschien een uitgelezen kans om nieuwe mogelijkheden op te pakken." De komende tijd wordt een voor de hele regio een voorzieningen plan met een gezonde financiële basis uitgewerkt dat de eerste 15 tot 20 jaar zonder problemen de te verwachten kinderaantallen in Zeeuws-Vlaanderen kan opvan gen. Een eerste plan ligt er rond eind januari, begin februari. Dan wordt ook duidelijk welke scho len en voorzieningen straks moe ten sluiten of samengaan. Bij de besluitvorming gaan de gemeen ten, organisaties voor kinderop vang en schoolbesturen niet over één nacht ijs. De plannen hebben naar verwachting nogal wat gevol gen voor kinderen, hun ouders en het onderwijspersoneel. Overleg met ouders, personeel, dorpsra den en ander belanghebbenden leiden uiteindelijk tot een defini- tiefbesluit. HULSTONLINE Ml/ X 1 - Meer nieuws zie: www.pzc.nl Alles over Tvwvv.pzcwonen.nl Ze waren er door van de leg ge raakt, de mensen van dat accoun tantskantoor in Brijdorpe. Onder het motto 'vaker naar de klant toe', gaat hun kantoor dicht. Er is zo veel communicatie-apparatuur dat dit best kan en rekenen... dat doe je maar thuis op de laptop van de baas. Die jonge accountant zag er het voordeel van: „Zo'n kantoor is een gevangenis. Straks ben ik vrij. Ik kan werken waar en wanneer ik wil." „Ho, ho", temperde de oudere collega zijn enthousiasme. Je mpet wel voortdurend laten weten waar je mee bezig bent en we vergaderen dagelijks telefonisch. Die vrijheid van jou is dus eigenlijk een soort proefverlof met een enkelbandje." PZC ZEELAND VRIJDAG 15 november 2013 Werkgeleg«nh*M Enporl j Economllch SPORT Kwaliteit onderwijs wordt beter door Eugène Verstraeten «f\ Jj- -'u-s, 5 V-X. - V - HULST - Je kunt ze niet missen: bezoekers aan Hulst wor den er in de binnenstad met zo'n veertig banners en twaalf enorme spandoeken op gewezen dat de Hulster on dernemers de digitale uitdaging aan gaan. Niet met één, maar met drie websites, waar alles over Hulst te vinden is. Wie op Google zoekt op 'Hulst' en 'winkelen', vindt de website hulstonline.nl bovenaan tussen de grote internet winkels. Wethouder Diana van Damme (I), ondernemers voorzitter Ed Peerbolte en bezoekersmanager Monique de Bruijn: „We gaan voor een combinatie van lijfelijk win kelen en shoppen via het internet. We zetten Hulst op de kaart met een compleet pakket." fftto Peter Nicolai O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61