2 Pieten met glutenvrije pepernoten Eis: iaar cel voor bezit kinderporno Burgemeester Tholen stopt volgend jaar BEVELANDEN en THOLEN 27 Pepernotensong zamelt geld in voor Filipijnen Regeling paracommercie leidt vooral tot strijd tussen horeca en binnenstad en podium 't Beest. wij regelen alles COES - Het vaststellen van een ei gen verordening als gevolg van aanpassing van de Drank- en Ho- recawet lijkt in Goes zo langza merhand een onneembare horde te worden. Ook de tweede behandeling van het collegevoorstel door de raads commissie leidde er gisteravond niet toe dat er tot besluitvorming kan worden övergegaan. Vanwege een wijziging in de Drank- en Ho- recawet zijn alle gemeenten ver plicht een zogeheten regeling pa racommercie vast te stellen. Daar in worden regels gesteld over de mate waarin een paracommer- ciële organisatie, bijvoorbeeld een sportclub of een dorpshuis, hore- ca-activiteiten mag ontplooien. Voor januari moet de verorde ning van kracht zijn. In Goes leidt het voorstel echter vooral tot een welles-nietesspelle- tje tussen enerzijds de horeca in de binnenstad (die al in zwaar weer zit) en anderzijds podium 't Beest, een paracommerciële instel ling want gesubsidieerd. Inspre ker Peter Arkenbout van de Zuid-Bevelandse afdeling van Ko ninklijke Horeca Nederland be toogde dat 't Beest te veel in het vaarwater van de Goese commer ciële horeca zit. Eigenaar Eric van de Linde van café La Strada illus treerde dat met voorbeelden. Zo zou het Beest door hem bedachte thema's kopiëren en de horeca 'leegtrekken' door ook veelvuldig lokale bands en artiesten te pro grammeren. Bezoekers van 't Beest zouden de binnenstad links laten liggen en onderne mers zien hun drankomzet daar door kelderen. 't Beest op zijn beurt vreest door de verordening zoals B en W die voorstelt, de afspraken die met de gemeente zijn gemaakt niet meer te kunnen nakomen; aan de subsi die zijn namelijk voorwaarden ge steld, zoals onder meer het hou den van clubavonden. Maar juist die avonden lijken de commer ciële horeca in de wielen te rij den. Het cultuurpodium wordt volgens coördinator Anita Berre- voets in de Goese verordening veel te veel beknot wat betreft de schenktijden, ook in vergelijking met poppodia in andere Zeeuwse gemeenten. Want ook voor 't Beest is drankverkoop een belang rijke inkomstenbron VVD'er Dick van der Velde, die sprak van een 'vreselijk dilemma', stelde de commissie voor om een raadsbesluit uit te stellen om de horeca en 't Beest gelegenheid te bieden nader tot elkaar te komen en. Meer samenwerking en af stemming is ook wat betreft Van de Linde van La Strada een oplos sing. „Als horeca en 't Beest een formule kunnen neerleggen waar van ook het college zegt: 'hier heeft Goes baat bij', dan kan dat leiden tot een ander voorstel", zei burgemeester René Verhulst. Het is nu wachten op zo'n formule, al is de tijd tot 1 januari beperkt. dat d*6 wetd GKZicMaaA BRESKENS - Het duo Tijl Damen en Baspiet is een downloadactie gestart voor Giro 555, de reke ning waarop geld kan worden gestort voor hulp aan de slachtof fers van een tyfoon in de Filipij nen. Damen en Baspiet namen het nummer Pie-pa-poepiedoe Peper noot eigenlijk alleen op voor de Sinterklaastijd, maar hebben nu besloten daar dit goede doel aan te koppelen. Het nummer van Tijl Damen en Baspiet kan gedownload worden tegen betaling van 0,99 euro via www.tijldamen.nl/giro-555-f1lipij- nen. Lekawael van Doorn heeft een winkel in de Lange Geere in Mid delburg waar ze glutenvrije pro ducten maakt en verkoopt, zoals cupcakes, broodjes, koeken en taarten. Ze heeft zelf een glutenal lergie en waet dus hoe moeilijk kinderen met die aandoening het hebben. Met de intocht in aan tocht bedacht ze twee weken gele den dat het toch wel erg leuk zou zijn als kinderen met een gluten allergie toch naar de intocht kun nen komen en lekkere peperno ten kunnen krijgen. „Ik moet dit gewoon doen, die kinderen ko men al zo veel te kort." Maar omdat glutenvrije peperno ten volgens haar nergens te koop zijn, moet zij ze zelf maken. „We zijn nu druk bezig. Ik maak tien kilo pepernoten. Ik verdeel ze MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk heeft tegen een 41-jarige Tholenaar gisteren voor de rechtbank in Middelburg een jaar celstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en deelna me aan therapie. De man bekeek op zijn bedrijfscomputer in Sint Maartensdijk kinderporno. Een vertegenwoordiger die langs kwam, schakelde de politie in. Die ontdekte op de thuiscompu ter van de man en een usb-stick 135 kinder- en dierenpornobestan den. Volgens de verdachte waren ze per ongeluk gedownload en hij had geen idee hoe ze op de usb-stick zouden zijn gekomen. Uitspraak over twee weken. Per genoemde datum hoopt Nuis de leeftijd van 67 jaar te hebben bereikt en hij heeft dan de ge meente Tholen meer dan 14 jaar als burgemeester gediend. Hij acht dat samen met zijn vrouw een goed moment en hoopt tijd en aandacht te kunnen gaan rich ten op andere dingen, waaronder hun gezin. Nuis is op dit moment de langst zittende burgemeester van Zeeland. Hij heeft zich vele ja ren ingezet op tal van terreinen in zake regionale samenwerking in zowel Zeeland als West-Brabant en hij vertegenwoordigt bijna acht jaar de Zeeuwse gemeenten binnen het bestuur van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten in Den Haag. Nuis heeft de commissaris van de koning, de gemeenteraad van Tho len, het college van burgemeester en wethouders en de ambtelijke organisatie van Tholen inmiddels van zijn voornemen op de hoogte gesteld. Edenaar Nuis werd op 1 juli 2000 benoemd. Voorheen werkte hij bij de Koninklijke Landmacht. utoschadeteam huil en snik maar niet over zakjes van 150 gram. Twee zwarte Pieten zullen ze uitdelen", vertelt Lekawael van Doom. Die pieten dragen nieuwe handschoe nen en de zakjes pepernoten zit ten in nieuwe juten zakken - alles om kruisbesmetting te voorko men. Maar hoe herkennen de zwarte Pieten en de kinderen elkaar in de drukte? Daarvoor heeft zij stickers laten maken. Daarop staat een zwarte Piet en de tekst GV is OK. „Wie niet weet wat GV bete kent, weet niet waar het over gaat. Zo voorkomen we dat de kin deren worden gestigmatiseerd." VRIJDAG 15 NOVEMBER 2013 Goes worstelt met verordening door Luc Oggel keer heeft de Goese raadscommissie nu al gepraat over de concept-verorde ning paracommerciële horeca, maar tot besluitvorming leidt dat voorals nog niet door Maurits Sep MIDDELBURG - Zaterdag komt Sin terklaas weer aan in Middelburg. Zijn Pieten delen dan handenvol snoepgoed en pepernoten uit. Maar kinderen met een glutenaller gie mogen die niet hebben; ze wor den er ziek van. Daarom deelt Syl via Lekawael van Doorn van Mam ma's speciaal voor die kinderen zak jes met glutenvrije pepernoten uit. THOLEN - Burgemeester Willem Nuis (CU) van de gemeente Tholen gaat per 1 oktober 2014 met pen sioen. Dat heeft de gemeente giste ren bekend gemaakt. autoschadeteam.nl Sylvia Lekawael van Doorn van Mamma's in Middelburg maakt glutenvrije pepernoten, foto Lex de Meester www.facebook.com/mammasmiddel- burg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59