'Heel jammer dat deal museum is afgeketst' Vraagtekens bij handelwijze van makelaar bij verkoop sociale dienst I 66 Logistieke partijen of toeleveranciers kunnen makkelijk in Sloepoort komen 24 BEVELANDEN en THOLEN ZEELAND SEAPORTS Zeeland Seaports wil nut en noodzaak aantonen van ontwikkeling bedrijventerrein. EP „We hebben met Hermsen onder handeld over de overname van Voetbal Experience. Dat zou naar het stadion in Roosendaal gaan. We waren rond, dus dat het toch nog is afgeketst, vinden we erg jammer", zegt Sven van Rijswijk namens de directie van het Mid delburgse voetbalmuseum, die hij vormt met zakenpartner Edgar Angelini. „We beraden ons nu op vervolgstappen. We gaan gesprek ken voeren over hoe we verder moeten." Het voetbalmuseum is gesloten. De collectie wordt klaar gemaakt voor een verkoop. Hermsen wilde die overnemen en in Roosendaal presenteren. Hij zou het nieuwe voetbalmuseum exploiteren in sa menwerking met Matty Verkam man uit Kats, die ook mede aan de wieg stond van het museum in Middelburg. Afgelopen dinsdag besloten Ver kamman en Hermsen hun samen werking echter te beëindigen, om dat zij het niet eens konden wor den over organisatorische opzet van het museum. Ook Jos Kouwer van de Stichting Voetbal Totaal - eigenaar van het concept van het voetbalmuseum en van een deel van de collectie - vindt het 'heel jammer' dat de deal op het laatste moment niet doorgaat. „Ik heb bij de advocaat van Hermsen nog nagevraagd of het aan de relatie met onze stich ting lag, want dan had ik nog iets kunnen betekenen. Maar daar lag het niet aan. Wij kunnen onszelf dus niks verwijten." Het voormalige RBC-stadion was een mooie plek geweest voor het voetbalmuseum, omdat er dan meteen een accommodatie bij had gezeten die voetbal ademt, stelt Kouwer. Stichting Voetbal Totaal is niet de 'verkopende partij', maar zal wel helpen om een nieuwe koper te vinden voor het museum en de collectie, benadrukt Kouwer. „Dat doen we in samenspraak met de Voetbal Experience. De re latie is goed. Ik zou het zonde vin den als dit initiatief zou doodbloe den. Wij doen er alles aan om het het voetbalerfgoed voor een breed publiek beschikbaar te houden.". Directie Voetbalmuseum in Middelburg beraadt zich op vervolgstappen voor vinden van nieuwe koper. informatie van het waterschap De ontwerpen van de 3' wijziging van de programma- begroting 2013 en de 1' wijziging van de programma begroting 2014 van water schap Scheldestromen liggen ter inzage. De ontwerpen zijn in te zien bij de receptie van de kantoren in Middelburg en Terneuzen, elke werkdag tussen 08.00 en 17.00 uur. Zienswijzen tegen deze concepten kunnen schriftelijk ingediend worden bij de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Vanaf 1 januari 2014 publiceert waterschap Scheldestromen de openbare bekendmakingen enkel nog via het internet en niet meer door middel van advertenties in de krant. De Ontwerp-Verordening elektronische bekendmaking waterschap Scheldestromen ligt ter inzage vanaf 18 november tot en met 18 december 2013 ter inzage op beide kantoren van waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 in Middelburg en Kennedylaan 1 in Terneuzen. Tijdens de inzagetermijn kunnen zienswijzen worden ingediend. Op woensdag 20 november 2013 bent u van harte welkom bij een informatie bijeenkomst over het peilbe- sluit Zak van Zuid-Beveland. Tijdens deze bijeenkomst presenteert het waterschap het voorontwerp peilbesluit: www.scheldestromen.nl/pwo. Daarnaast wordt de vervolg- procedure toegelicht. De bijeenkomst start om 19.30 uur in dorpshuis De Jeugd- hoeve, Blikhoek 4 in 's-Heerenhoek. Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. HEINKENSZAND - Haven- en indus triegebied Sloe in Vlissingen en Borsele lonkt naar uitbreiding bui ten de 'natuurlijke' grens van de Europaweg. Zo ligt bedrijventer rein Sloepoort in de 'oksel' van de Sloeweg en de Westerscheldetun- nelweg al jaren klaar om ingevuld te worden. Zeeland Seaports en het dagelijks gemeentebestuur van Borsele wil len wel, de plaatselijke PvdA ech ter vindt ontwikkeling van Sloepoort ongewenst. Er is in het Sloegebied op Vlis- sings grondgebied immers plek genoeg, betoogt de Borselse PvdA-fractievoorzitter Arno Wit kam. En met de sluiting van Zalco en de ontmanteling van Therm- phos komen er nog meer vierkan te meters bij. Klopt, zegt Dick Gilhuis, commer cieel directeur van Zeeland Seaports. „Straks is in het Sloege bied sprake van honderdvijftig hectare beschikbare bedrijfs- grond. We willen in het Sloege bied binnen de contouren van de Europaweg toe naar kade- en ha vengebonden bedrijven. Wat er aan vast zit, bijvoorbeeld logistie ke bedrijven of toeleveranciers, kunnen gemakkelijk in Sloepoort komen. Voor die bedrijven is Sloepoort aantrekkelijk gezien de nabijheid van de uitvalswegen." Gilhuis wijst op soortgelijke ont wikkelingen in Rotterdam waar logistieke bedrijven ook steeds va ker kiezen voor een plek net bui ten de haven. „Je ziet dat dergelij ke bedrijven niet meer zo snel kie zen voor dure havengrond." Zeeland Seaports wil niet wach ten tot het Sloegebied helemaal vol zit alvorens werk te maken van de invulling van bedrijventer rein aan de rand zoals Sloepoort. „We willen nu faciliteren. Zo zijn we in gesprek met een trucksta tion dat overweegt de activiteiten te verplaatsen van het Sloegebied naar de Sloepoort. Vooral door de aanstaande verdubbeling van de Sloeweg is vestiging van een der gelijk bedrijf op Sloepoort aantrek kelijk." De Borsele wethouder- Ad Schenk betoogde onlangs dat Zeeland Seaports eindelijk wetk moet ma ken van de ontwikkeling van de dertig hectare in Sloepoort. Hij wil daarmee ook voorkomen dat plaatselijke Borselse bedrijven, die verplaatsing overwegen, naar elders vertrekken. Daar is immers plaatselijke werkgelegenheid mee gemoeid. Een aantal jaren gele den zijn ook overeenkomsten ge sloten tussen Zeeland Seaports en de gemeente Borsele. Zeeland Seaports ontwikkelt Sloepoort en Borsele regelt het bestemmings plan. Door Zeeland Seaports is in middels zo'n negen miljoen euro gestopt in de ontwikkeling van Sloepoort. Daarnaast is Sloepoort volgens wethouder Schenk onder deel van de ontwikkeling van de hele Sloerandzone. Een uitspraak van de Raad van State gooide roet in het eten. Eerst moet nut en noodzaak aan getoond worden alvorens er een bestemmingsplan gemaakt kan worden. Zeeland Seaports wil met de concrete interesse van en kele bedrijven die nut en nood zaak aantonen. „Sloepoort heeft altijd onze priori teit gehad en heeft dat nog steeds", zegt Gilhuis. BEDRIjVENTERREIN SLOEPOORT [0o< - Nieuwdorp Het kantoor van makelaar Arthur Aerssens uit Vlissingen begeleid de de verkoop van het pand van de sociale dienst namens de ge meente, blijkt uit gegevens van de website Funda. Aerssens is via een BV mede-aandeelhouder van Gaaf BV. De andere aandeelhou der is ontwikkelaar Frank Damen. Samen hebben ze begin deze maand een hypotheek van ander half miljoen euro op het pand ge nomen, blijkt uit gegevens van het Kadaster. „Onze leden mogen niet hande len", zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Makelaars. „Ik wil niet op de stoel van onze tuchtrechter zitten, maar dit klinkt niet goed. Make laars mogen geen pand van zich zelf kopen." De NVM heeft een erecode waar de leden zich aan moeten houden. De gemeente Vlissingen is een on naar die betrokken was bij de ver koop van het pand geschorst: er zijn vragen over de renteloze le ning die de gemeente verstrekte aan Damen en over die verkoop prijs, die veel lager was dan de vraagprijs. Uit stukken van het Ka daster blijkt dat het pand in juni is verkocht aan Damen Beheer, voor 550.000 euro. De gemeente Vlissingen verstrekte een lening van 350.000 euro. De sociale dienst is inmiddels verbouwd tot studio's met een verwachte jaar lijkse huuropbrengst van ruim twee ton, ze worden via het kan toor van Aerssens verhuurd. Aers- EP derzoek gestart en heelt de amble- sens wilde gisteren niet reageren. door Maurits Sep MIDDELBURG - Voetbal Experience in Middelburg en Stichting Voetbal Totaal zijn zeer teleurgesteld over het mislukken van de verkoop van het voetbalmuseum aan de Middel burgse ondernemer Paul Hermsen, eigenaar van het voetbalstadion in Roosendaal. Volgens de directie van Voetbal Experience was de ver koop 'op een millimeter na rond'. Begrotingswijzigingen Bekendmakingen waterschap water/ Scheldestromen Informatiebijeenkomst Meer weten? "T.8® '.X%t Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl 'Ontwikkeling door Frank van Cooten Dick Gilhuis, Zeeland Seaports Lewedorp leuw- en Sint Joosland mogelijk bedrijventerrein aanTrekdijk Sloepoort 's-Heerenhoek Westerschelde infographic Donja Odijk door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De makelaar die het pand van de Sociale Dienst aan de Dokter Gallandatstraat namens de gemeente Vlissingerr heeft ver kocht, heeft mogelijk strijdig met de gedragsregels van makelaarsor ganisatie NVM gehandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56