Schouwse koks strijden in Basel Burgemeester Tholen met pensioen 66 Wij doen er alles aan om het het voetbalerfgoed beschikbaar te houden SCHOUWEN-DUIVELAND 27 De Voetbal Experience in Middelburg is nog altijd niet verkocht. De verhuizing naar Roosendaal gaat niet door. weekenddiensten Commissie: Dwangsom Salud terecht opgelegd J m middelburg - Voetbal Experience in Middelburg en Stichting Voet bal Totaal zijn zeer teleurgesteld over het mislukken van de ver koop van het voetbalmuseum aan de Middelburgse ondernemer Paul Hermsen, eigenaar van het voetbalstadion in Roosendaal. Vol gens de directie van Voetbal Expe rience was de verkoop 'op een mil limeter na rond'. „We hebben met Hermsen onder handeld over de overname van Voetbal Experience. Dat zou naar het stadion in Roosendaal gaan. We waren rond, dus dat het toch nog is afgeketst, vinden we erg jammer", zegt Sven van Rijswijk namens de directie van het Mid delburgse voetbalmuseum, die hij vormt met zakenpartner Edgar Angelini. „We beraden ons nu op vervolgstappen. We gaan gesprek ken voeren hoe we verder moe ten." Het voetbalmuseum is gesloten. De collectie wordt klaar gemaakt voor een verkoop. Hermsen wilde die overnemen en in Roosendaal presenteren. Hij zou het nieuwe voetbalmu seum exploiteren in samenwer king met Matty Verkamman uit Kats, die ook mede aan de wieg stond van het museum in Middel burg. Afgelopen dinsdag besloten Ver kamman en Hermsen hun samen werking echter te beëindigen, om dat zij het niet eens konden wor den over organisatorische opzet van het museum. Ook Jos Kouwer van de Stichting Voetbal Totaal - eigenaar van het concept van het voetbalmuseum en van een deel van de collectie - vindt het 'heel jammer' dat de deal op het laatste moment niet doorgaat. „Ik heb bij de advocaat van Hermsen nog nagevraagd of het aan de relatie met onze stich ting lag, want dan had ik nog iets kunnen betekenen. Maar daar lag het niet aan. Wij kunnen onszelf dus niks verwijten." Het voormalige RBC-stadion was een mooie plek geweest voor het voetbalmuseum, omdat er dan meteen een accommodatie bij had gezeten die voetbal ademt, stelt Kouwer. Stichting Voetbal Totaal is niet de 'verkopende par tij', maar zal wel helpen om een nieuwe koper te vinden voor het museum en de collectie, bena drukt Kouwer. „Dat doen we in sa menspraak met de Voetbal Expe rience. De relatie is goed. Ik zou het zonde vinden als dit initiatief zou doodbloeden. Wij doen er al les aan om het het voetbalerfgoed voor een breed publiek beschik baar te houden." De Voetbal Experience opende drie jaar geleden zijn poorten op het ZEP-terrein aan de rand van Middelburg. Tegenvallende bezoe kersaantallen deze de eigenaren beslissen om het voetbalmuseum te koop te zetten. Sindsdien heb ben verschillende partijen belang stelling getoond, maar dat heeft nog niet geleid tot verkoop. De koks nemen het, onder de naam Culinair Team Zeeland, op tegen negentien andere teams. Op woensdag 27 november ma ken zij een schotel 'fingerfood', een vijfgangen-kerstmenu, koude en warme schotels en een patisse rie-opdracht. Het gaat om Serge Brondgeest en Lars Stols (beiden van restaurant Smaek in Renesse); Maarten Ver meer, Martijn Mastenbroek en pa tissier Marije Krijger (allen van grand-hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede) en Kees Vis ser (van Bij Kees in Zierikzee). Chef de mission is Daniël Vierge ver van camping De Brem in Re- nesse. De wedstrijd Salon Culinair Mon- dail maakt deel uit van de horeca- beurs Igeho, die van 23 tot en met 27 november in Basel wordt ge houden. Het Culinair Team Zeeland doet mee als regioteam. Er is ook een Culinair Team Amsterdam. Neder land vaardigt ook een landenteam af. „We werken bij de wedstrijd zo veel mogelijk met Zeeuwse streekproducten," zegt chef de mission Daniël Viergever. Op het menii onder meer kokkels en pa ling, maar ook bonbons van amandel/cassis, mint/framboos en mango/chocolade. ZIERIKZEE - B en W hebben te recht een dwangsom opgelegd aan eetcafé Salud in Scharendijke. Tot dat oordeel komt de gemeen telijke bezwarencommissie, waar de eigenaar van Salud protest had aangetekend. De eigenaar be strijdt het resultaat van de geluids meting niet, maar zegt ervoor te zorgen dat geluidsoverlast niet meer voorkomt. Dat ontslaat de gemeente echter niet van de plicht tot handhaving, oordeelt de commissie. Eigenaar en B en W hebben inmiddels een afspraak ge maakt. Als het café een geluidsbe grenzer krijgt, nemen B en W de dwangsom in heroverweging. Per genoemde datum hoopt Nuis de leeftijd van 67 jaar te hebben bereikt en hij heeft dan de ge meente Tholen meer dan 14 jaar als burgemeester gediend. Nuis is de langst zittende burgemeester in Zeeland. Hij heeft zich vele ja ren ingezet op tal van terreinen in zake regionale samenwerking in Zeeland als West-Brabant en hij vertegenwoordigt bijna acht jaar de Zeeuwse gemeenten binnen het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. huil en snik maar niet wij regelen alles -jé utoschadeteam VRIJDAG 15 NOVEMBER 2013 'Jammer dat deal is afgeketst' door Maurits Sep Jos Kouwer, Voetbal Totaal door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - Zes jonge koks uit Schouwen-Duiveland doen mee aan een internationale kookwed- strijd in Basel. i Van links naar rechts: Marije Krijger, Serge Brondgeest, Lars Stols, Kees Vis ser, Daniël Viergever en Maarten Vermeer, foto Studio Stiep Zaterdag 16 en zondag 17 november Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-41218.0. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111 -412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. THOLEN - Burgemeester Willem Nuis (CU) van de gemeente Tholen gaat per 1 oktober 2014 met pen sioen. Dat heeft de gemeente giste ren bekend gemaakt. uü 1M Ma 6 lelekta teketee 4. ^BBBBBOBUUSI BBBBB middelburg Ilsslngen autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53