Fletcher Hotels nieuw hoofdstuk Slot Moermond 66 Voor ons is het belangrijkste dat het slot behouden én toegankelijk blijft 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Balans in finale Appeltjes Oranje RENESSE - Costijn van Zierikzee was de stichter, Jan van Renesse en Witte van Haemstede woon den er, de Outward Bound School was er ooit gevestigd en er is óók nog een tijdje een vormingscen trum geweest. Landgoed Moer mond in Renesse kent een bewo gen geschiedenis. Met de overna me door Fletcher Hotels is weer een nieuw hoofdstuk aangebro ken. De beherende Stichting Moer mond was, vertelt stichtingsvoor zitter Huib Uil, al een poosje op zoek naar mogelijkheden om de toekomst van het 46 hectare grote landgoed veilig te stellen. „Moer mond heeft nieuwe impulsen no dig om te kunnen overleven en die zijn voor ons als stichting niet te betalen. Wil Moermond de concurrentie aan kunnen blijven gaan met andere hotels en confe rentieoorden dienen de hotelka mers flink 'opgefrist' te worden. De nieuwe eigenaar wil boven dien ook in het koetshuis bij het slot hotelkamers realiseren en het kasteel een restaurantfunctie ge ven. Om dat te kunnen bereiken moet een compleet nieuwe keu ken in het slot worden geïnstal leerd. Fletcher hotels maakt ge wag van een restaurant 'warm en luxe en toch voor een breed pu bliek'. Ook de zalen in het slot krijgen een flinke opknapbeurt. Eén van de ruimten in het kasteel wordt omgetoverd tot bruidssui- te. Uil heeft er alle vertrouwen in. „Fletcher Hotels heeft meerdere hotels in historische gebouwen. In Leeuwarden bijvoorbeeld heb ben ze een hotel gevestigd in Pa leis 't Stadhouderlijk Hof en dat is echt prachtig. De mensen van Fletcher zijn heel enthousiast over Slot Moermond. Ik denk dat ze er echt iets moois van gaan ma ken." Voor het personeel van Slot Moer mond verandert niets, volgens voorzitter van de raad van be stuur van Landgoed Moermond Bram Bierens. De twaalf vaste per soneelsleden houden hun baan. Uil: „Behoud van werkgelegen heid en instandhouding van het landgoed waren voor ons de be langrijkste redenen om met Fletcher Hotels in zee te gaan." Op de vraag wat er nu gebeurt met Stichting Moermond en het geld dat de transactie heeft opgele verd antwoordt Huib Uil - die geen bedragen wenst te noemen - diplomatiek. „Voor wat betreft de stichting zijn er twee opties: op heffen of de doelstelling bijstel len. We moeten nog allerlei lopen de verplichtingen afwikkelen en dan zien we wel wat we doen." Voorzitter Wijnand Renden van heemkundige vereniging Stad en Lande - immer in de bres voor be houd van cultureel erfgoed op Schouwen-Duiveland- staat posi tief tegenover de overname: „Voor ons is het belangrijkste dat het slot behouden én toegankelijk blijft. Fletcher is een hotelketen die behoorlijk aan de weg tim mert." In het gebruik van het slot als restaurant ziet Renden geen probleem. Persoonlijk is hij voor stander van alternatief gebruik van monumenten. Renden gaat er vanuit dat eventuele verbou wingen met respect voor het mo nument uitgevoerd worden. „On ze monumentencommissie gaat dat ook zeker in de gaten houden. Slot Moermond is per slot van re kening één van de paradepaardjes van Schouwen-Duiveland." HOTEL EN CONFERENTIES DREISCHOR - Manege Balans is doorgedrongen tot de stemfinale van de jaarlijkse Appeltjes van Oranje. De manege voor mensen met een beperking maakt daar mee kans op 15.000 euro van het Oranjefonds. Koningin Maxima reikt de prijs uit. Voor het eerst kan het publiek stemmen op de finalekandidaten. Dat kan vanaf vrijdag 29 novem ber, 9.00 uur op de site: www.oranjefonds.nl/appeltjes Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Installatie Techniek Niewenhuijse Totaal installateur voor alle installaties in uw woning Bosch Car Service zorgt ervoor dat mijn auto ook in de winter op temperatuur blijft. Voorzitter van Stichting Moermond Huib Uil (links) en voorzitter van de raad van bestuur van Landgoed Moermond Bram Bierens hebben alle vertrouwen in Fletcher Hotels, foto Ronald den Dekker door Piet Kleemans Wijnand Renden, Stad en Lande J. J. Vriesendorp was de laatste par ticuliere bewoner van Slot Moer mond. Hij kocht het in 1910. Tijdens de Watersnoodramp liep het slot forse schade op. Vriesen dorp kon herstel niet bekostigen. Op aandringen van de provincie Zeeland werd Stichting Moer mond opgericht en het slot in 1955 aangekocht Bij de Oranjerie werden hotelka mers gebouwd. Het kasteel werd gebruikt voor vergaderingen, hu welijksfeesten en recepties. Het slot heeft meerdere restaura ties achter de rug. Enkele jaren geleden moest de beurs flink worden opengetrokken om vervallen - deels zelfs ingestor te - grachtmuren te restaureren. In augustus dit jaar was het slot het imposante decor voor toneel voorstelling Kabaal en Liefde. Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl Kom dus zetf ook langs voor een winterchect Tenzij u zich ff aag ouderwets warm houdt Wij doen alles voor uw auto Automobielbedrijf Slager BV Poortdijkstraat 61 - 63, 4318 AM Brouwershaven Tel.: 0111-691344 - www.autobedrijfslager.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52