Welzijnswerk om leven iets prettiger te maken I Vraagtekens bij handelwijze van makelaar bij verkoop sociale dienst 1 I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND BECROTINCSRAAD Wethouder Ad Verseput (financiën) loodst begroting nagenoeg ongewijzigd door gemeenteraad. lij" izee s EF In die notitie, de zogeheten 'Doe lencatalogus' staat omschreven wat de gemeente wil bereiken met welzijnswerk, wat er moet ge beuren om die doelen te halen en hoe gemeten kan worden of ze ook werkelijk zijn bereikt. De meeste inwoners willen en kun nen de verantwoordelijkheid voor een beetje prettig leven zelf wel nemen, maar soms kunnen ze dat tijdelijk niet en een beetje steun is voor velen altijd wel welkom. Tot voor kort had Schouwen-Dui- veland het Welzijnshuis voor die ondersteuning, maar dat is failliet gegaan en nu heeft de Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO) het werk overgenomen. De gemeente stelt per jaar 750.000 euro beschikbaar voor De gemeente maakt afspra ken met SMWO over doe len die met welzijnswerk be reikt moeten worden. informatie van het waterschap De ontwerpen van de 3' wijziging van de programma begroting 2013 en de le wijziging van de programma begroting 2014 van water schap Scheldestromen liggen ter inzage. De ontwerpen zijn in te zien bij de receptie van de kantoren in Middelburg en Terneuzen, elke werkdag tussen 08.00 en 17.00 uur. Zienswijzen tegen deze concepten kunnen schriftelijk ingediend worden bij de algemene vergadering van waterschap Scheldestromen. Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Vanaf 1 januari 2014 publiceert waterschap Scheldestromen de openbare bekendmakingen enkel nog via het internet en niet meer door middel van advertenties in de krant'. De Ontwerp-Verordening elektronische bekendmaking waterschap Scheldestromen ligt ter inzage vanaf 18 november tot en met 18 december 2013 ter inzage op beide kantoren van waterschap Scheldestromen. Kanaalweg 1 in Middelburg en Kennedylaan 1 in Terneuzen. Tijdens de inzagetermijn kunnen zienswijzen worden ingediend. Op woensdag 20 november 2013 bent u van harte welkom bij een informatie bijeenkomst over het peilbe- sluit Zak van Zuid-Beveland. Tijdens deze bijeenkomst presenteert het waterschap het voorontwerp peilbesluit: www.scheldestromen.nl/pwo. Daarnaast wordt de vervolg- procedure toegelicht. De bijeenkomst start om 19.30 uur in dorpshuis De Jeugd- hoeve, Blikhoek 4 in 's-Heerenhoek. Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad het welzijnswerk en spreekt met het SMWO af welke prestaties ge leverd moeten worden. De ge meente heeft een stevig verlang lijstje en het is de vraag of het SMWO binnen dat budget aan al le wensen kan voldoen. „Dat moet inderdaad blijken en daarom zal er half 2014 geëvalu eerd worden hoe de zaken ervoor staan", zegt beleidsambtenaar Margreet van Heest van de ge meente. Zij benadrukt dat het SMWO ook afhankelijk is van an dere partijen voor het bereiken van de welzij nsdoelen. Zo wordt veelvuldig samenwerking voorge steld met bijvoorbeeld dorpsra den, scholen, verenigingen en in dividuen, maar moet blijken of die partijen daarvoor voelen. Zaken waar de gemeente belang aan hecht zijn te onderscheiden in activiteiten voor leefbaarheid, jeugd en jongeren en zelfredzaam heid. Een voorbeeld van een doel dat de gemeente wil bereiken, is dat inwoners kennis moeten kun nen maken met amateurkunst in al haar facetten. Als mogelijkheid om dit doel te bereiken wordt het organiseren van de Week voor de Amateurkunst (WAK) genoemd. Verder wil de gemeente dat jonge ren actief betrokken worden bij politiek en maatschappelijk be leid. Als mogelijke activiteit in dat kader wordt een politieke jon gerendag voorafgaand aan de ge meenteraadsverkiezingen in maart 2014 genoemd. ZIERIKZEE - Op een paar korte in- terruptiedebatjes na, was het gis teren opmerkelijk kalm tijdens de begrotingsvergadering. Vuurwerk bleef uit, net als onverwachte en ingrijpende wijzigingsvoorstel len. De discussie over het Havenpark en Kraanplein laaide wel weer in alle hevigheid op. De kwestie ligt politiek zeer gevoelig. In de com missievergadering was al aangege ven dat de gemeenteraad niet wil de instemmen met een krediet van 1,1 miljoen euro zonder zelf over de plannen te hebben gespro ken. Gisteren lag een amende ment op tafel waarin niet alleen staat dat de raad een aparte beslis sing wil nemen over dit onder werp, maar ook staat dat een werkgroep van inwoners betrok ken moet worden bij de plannen. Dit amendement kreeg steun LSD, PvdA, VVD, SGP, Alert en CDA. Alleen de Christenunie was tegen. „Die werkgroep is een doekje voor het bloeden. Er zijn al kaders gesteld en dit wekt de ver wachting dat alles weer open ligt en dat is niet zo", zei Erika Capel- le. „Waar staat dat we een heel nieuw plan maken? Het is een kwestie van puntjes op de i zet ten", reageerde Jacqueline van Burg (LSD). Waarop Capelle zich Die werkgroep Havenpark is niet meer dan een doekje voor het bloeden afvroeg hoe je dat in een wer vingsadvertentie voor werkgroep- leden gaat zetten. Overigens kwam Van Burg even later terug op haar opmerking over puntjes op de i. „Feitelijk ligt alles nog open." Het amendement is uitein delijk aangenomen en alleen de Christenunie stemde tegen, het is wel de bedoeling de discussie nog voor de verkiezingen volgens jaar af te ronden. De leegstand van panden en braakliggende terreinen was ook een discussiepunt. De Christen- Unie en SGP kwamen met een motie om een onderzoek te doen naar de oorzaken van de vele lege panden in de binnenstad in Zie- rikzee. „Daar hoeft geen onder zoek naar gedaan, dat weten we wel. Dat zijn de hoge huren en de crisis", reageerde Petri d'Anjou (PvdA). Zij was tegen, net als GroenLinks. De motie sprak aan vankelijk over het instellen van kwartiermakers. Iemand die con tact legt met startende onderne mers en winkelpanden probeert te vullen. Daarvoor was geen meerderheid en toen Wim Dorst (CU) toestemde in het schrappen van deze functie kwam ook hier voor een ruime meerderheid. De leegstaande panden en braak liggende gronden in andere ker nen wordt ook opgepikt. De on langs nog vastgestelde woonvisie blijkt nu al veel te veel te knellen. „Het schuurt hier en daar", zei Wim Houtekamer (SGP). Samen met de VVD en CU diende hij een motie in. „Ik vind het onver teerbaar dat plannen op Goe- ree-Overflakkee wel gerealiseerd kunnen worden en op Schou- wen-Duiveland niet", zei Wout van den Berg (WD). In de motie wordt de gemeente opgeroepen in overleg te gaan met de provin cie Zeeland om de woonvisie op enkele punten wat op te rekken waardoor meer woningbouw mo gelijk is. Op initiatief van de PvdA, D66 en GroenLinks moet het college in ventariseren op welke locaties be hoefte is aan een krachtige stroomvoorziening voor culturele activiteiten. Daarbij moet ook ge keken worden op welke manier de gemeente kan bijdragen aan de realisatie. Bijvoorbeeld door subsidie of het beschikbaar stel len van apparatuur. De motie was in eerste aanleg toegespitst op krachtstroom voor Centree in Zie- rikzee. Daarvoor was geen meer derheid te vinden, maar door het onderwerp breder te trekken kwam die meerderheid er wel. Het kantoor van makelaar Arthur Aerssens uit Vlissingen begeleid de de verkoop van het pand van de sociale dienst namens de ge meente, blijkt uit gegevens van de website Funda. Aerssens is via een BV mede-aandeelhouder van Gaaf BV. De anderè aandeelhou der is ontwikkelaar Frank Damen. Samen hebben ze begin deze maand een hypotheek van ander half miljoen euro op het pand ge nomen, blijkt uit gegevens van het Kadaster. „Onze leden mogen niet hande len", zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Makelaars. „Ik wil niet op de stoel van onze tuchtrechter zitten, maar dit klinkt niet goed. Make laars mogen geen pand van zich zelf kopen." De NVM heeft een erecode waar de leden zich aan moeten houden. De gemeente Vlissingen is een on- l,ambte- naar die betrokken was bij de ver koop van het pand geschorst: er zijn vragen over de renteloze le ning die de gemeente verstrekte aan Damen en over die verkoop prijs, die veel lager was dan de vraagprijs. Uit stukken van het Ka daster blijkt dat het pand in juni is verkocht aan Damen Beheer, voor 550.000 euro. De gemeente Vlissingen verstrekte een lening van 350.000 euro. De sociale dienst is inmiddels verbouwd tot studio's met een verwachte jaar lijkse huuropbrengst van ruim twee ton, ze worden via het kan toor van Aerssens verhuurd. Aers- door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Met de meeste inwo ners gaat het goed. Ze zijn verant woordelijke voor zichzelf en hun naasten en de voorzieningen in hun omgeving." Dat constateert het dagelijks gemeentebestuur in een notitie voor het welzijnswerk in 2013 en 2014. Begrotingswijzigingen Bekendmakingen waterschap Informatiebijeenkomst Meer weten? Schetóest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Havenpark en door Melita Lanting Erika Capelle, Christenunie BRii. VAK» tHAil door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De makelaar die het pand van de Sociale Dienst aan de Dokter Gallandatstraat namens de gemeente Vlissingen heeft ver kocht, heeft mogelijk strijdig met de gedragsregels van makelaarsor ganisatie NVM gehandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50