f 7 HET BEROEP 4 WONEN €225.000 Buys Ballotstraat 12, Goes 224.500 k.k Stoffeerder „Eigenlijk gaat het hartstikke goed met ons be drijf." Deze verrassend positieve woorden komen uit de mond van Ramona Blankenburg. Samen met haar man Bram Blankenburg is zij eigenaar van de gelijknamige stoffeerderij in Kerkwerve. Waar ande re bedrijven bij bosjes omvallen, is de agenda van het echtpaar propvol. Ook donderdagochtend staat de telefoon roodgloeiend en lo pen klanten af en aan in de gloednieuwe showroom die eerder nog functioneerde als garage. Eerder ontvingen Bram en Ramona nog men sen in de werkplaats, aan de andere kant van het huis, maar toen het steeds drukker werd be sloten ze dat het tijd werd voor een volgende stap. „Het heeft waarschijnlijk met de huidige tijds geest te maken", denkt Ramona. „Waar men sen een paar jaar geleden nog kozen om hun oude bank of stoel te vervangen voor nieuwere exemplaren, kiezen ze er nu voor deze op nieuw te laten stofferen. De meubels zijn weer als nieuw, zonder daar een fortuin aan uit te ge ven." En wie denkt dat het iets van vroeger is, heeft het mis. „Er komen hier allerlei soorten mensen, van jong tot oud. Zo kwam er onlangs een jonge vrouw langs, met een hippe vintage stoel die ze via via op de kop had getikt. Nog hartstikke mooi en weer helemaal van deze tijd. De kussens krijgen nu een nieuw, felgroen iasie- Het is een groot voordeel dat hun bedrijf geves tigd is op een relatief klein eiland, merken ze. „In de Randstad kun je op iedere straathoek wel een stoffeerder vinden. Wij hebben welge teld één echte concurrent in de buqrt." Het is nu elf jaar geleden dat Bram in zijn werk plaats aan het stofferen sloeg. Toen het bedrijf waar hij werkte failliet ging, besloot hij hele maal voor zichzelf te beginnen. Hij trad daar mee in de voetsporen van zijn vader die ook stoffeerder was. In het begin deed hij alleen meubels, maar toen klanten ook begonnen te vragen naar tapijt op de vloer en gordijnen voor de ramen, breidde hij zijn assortiment uit: Inmiddels kun je naast meubels je hele huis en zelfs het interieur van je boot laten stofferen door het bedrijf in Kerkwerve. En óok voor het leggen van laminaat en houtwerk draait Bram zijn hand niet om. Zo'n vier jaar geleden besloot ook Ramona de vastigheid van haar baan op te geven en zich he lemaal te storten op het bedrijf. Zij doet nu het naaiwerk, wat haar goed afgaat met een diplo ma van de modeacademie op zak. Daarnaast doet zij de administratie en beheert sinds kort een webshop met woonaccessoires. Bram stof feert en doet alle andere klussen. Ze zijn goed op elkaar ingespeeld, een echt team. En dat is ook wel nodig, want naast het bedrijf hebben ze ook nog twee jonge kinderen, Kay (2) en Ky- ran (6). „Soms is dat niet makkelijk hoor", geeft Ramona toe. „Ik werk veel in de avonduren, want overdag wil ik er graag voor mijn kinde ren zijn. Wat dat betreft is het een voordeel dat we het bedrijf aan huis hebben. Sinds kort gaan de kinderen twee ochtenden per week naar een gastgezin, dat brengt net iets meer rust in de tent", verzucht ze. Adverteren doet het stel nauwelijks, een keer in de maand staat de stoffeerderij in de plaatselij ke weekkrant en onlangs hebben ze een Face- bookpagina aangemaakt. De rest gebeurt alle maal via mond-tot-mond reclame. En dat werkt goed, zo blijkt uit het klantenbestand dat zich alsmaar blijft uitbreiden. „Mensen moeten het je gunnen, op een klein ei land als dit. Anders red je het niet", daar is de onderneemster zeker van. „Zo hebben we on langs de opdracht gekregen het dorpshuis van Kerkwerve opnieuw te stofferen. Onze concur renten, die niet allemaal van Schouwen-Duive- land kwamen, boden de klus goedkoper aan. Toch zijn wij het uiteindelijk geworden. De be heerder vond het belangrijk te investeren in een lokaal bedrijf. En dat doe ik zelf ook. Ik pro beer de cadeaus voor mijn kinderen ook in Zie- rikzee te kopen in plaats van de brug over te gaan. Daar worden we allemaal beter van." Deze halfvrijstaande wo ning is instapklaar en grotendeels gereno veerd met zorg voor de originele details. Het huis ligt op korte af stand van het centrum. De woning heeft een zeer ruime woonkamer van circa 46m2, luxe keuken, royale zonnige tuin met tuinschuur en apart atelier(12m2). 'Bij ons bedrijf gaat het hartstikke goed' door Sharon van Oost Bram stoffeert een stoel, foto's Dirk-Jan Gjeitema 112

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44