Expositie meubelmerk Thonet in Eindhoven Winter Prijs voor Arte blad n ril i 2 WONEN JL r-p z ni 111 O Yksi Expo in Eindhoven laat tot en met 1 maart 2014 een over zicht zien van de rijke geschiede nis van het beroemde meubel- merk Thonet. Met een preview van een van de allernieuwste producten van het Duitse be drijf. Ontwerp had daarbij veel aandacht. Zo bracht het Duitse bedrijf een eeuw na de oprich ting de bekende Bauhaus-model- len van Marcel Breuer en de Ne derlandse ontwerper Mart Stam. Inmiddels is de zesde generatie van de familie actiefin het be drijf dat nog steeds de buighout modellen produceert. Daarnaast heeft Thonet zich gespeciali seerd in stalen buismeubelen, zo wel voor in de woning als iri het kantoor. De tijdlijn van de pre sentatie bij Yksi eindigt in het heden met een preview van se cretaire S1200 die officieel pas ge toond wordt op de meubelbeurs IMM in Keulen in januari 2014. Deze tentoonstelling is onder deel van 'De Tweede Stoelen dans', een project over het Neder landse stoelontwerp van de laat ste tien jaar. Met diverse neven exposities, lezingen en films. In de showroom van Minderhoud Wonen te Westkapelle worden vrijdagavond 22 en zaterdag 23 no vember Wintersfeerdagen gehou den. Daar zijn onder meer Zeeuw se sieraden van Angelique van Rooijen Stijlvol te zien. Jolanda Louwerse laat zien hoe je op een bijzondere manier kunt inpak ken. Verder zijn er kaarten en zeepjes van Send with Love en Sneeuwsterren van Matty Ge- schiere. Verder zijn er keramiek van Jopie Lievense, Jacqueline de Visser met objecten en de Foto club Valkenisse. Keukenbladenleverancier Arte uit Helmond heeft de Nationale Inno vatie- en Duurzaamheidsprijs Wo nen in ontvangst genomen. De prijs is een initiatief van het Voor- lichtingsburo Wonen met als doel bedrijven in de interieur- en afbouwbranche extra te stimule ren zich te onderscheiden op het gebied van innovatie in combina tie met duurzaamheid. Arte won de prijs met de ArteEco. ArteEco is een harde en slijtvaste compo: sietsteen die voor 75% uit gerecy clede materialen, zoals steen, glas en porselein, bestaat. 3 Wem LU Q- De liefde bracht Els Verhage naar Arnemuiden, naar het huis van Jan Marijs. Mét hem wil ze graag terug naar Dis hoek, om daar samen opnieuw te beginnen. Een stuk grond voor hun droomhuis ligt al klaar. Nu eerst nog het huis in Arnemuiden verkopen. Het ruime, vrijstaande huis aan de Hengst in Arnemuiden is ei genlijk heel geschikt voor het re gelmatig grote gezin van Els Ver hage en Jan Marijs. Om het weekend en de helft van de va kanties zijn ze een samenge steld gezin met vijf kinderen. Dan is het handig dat er boven vijf kamers.zijn. De ruimte is dan ook zeker niet dé reden dat het stel naar Dis hoek wil. Els en Jan hebben beiden kinderen uit een eer dere relatie; Els drie en Jan twee. Ze leerden el kaar kennen nadat deze eerdere relaties beëin digd waren. Dat was eind 2009, op hun werk. „We werkten allebei al langer bij de gemeente Middelburg, maar kenden elkaar niet. Vanwege de komst van de koninklijke familie naar Mid delburg op Koninginnedag 2010 werd er een projectgroep gestart en daar zaten wij allebei in." Het was meteen raak. Els: „Voor mij was het liefde op het eerste gezicht, Jan had wat meer tijd nodig om erachter te komen..." Het stel hield hun relatie aanvankelijk stil op het werk, omdat ze samen in die projectgroep zaten. „Op de avond van Koninginnedag hebben we het be kend gemaakt, op een feestje van de gemeente vanwege het goede verloop van de dag." In november 2010 zetten Els en Jan allebei hun woning te koop; Els die van haar in Dishoek, Jan de woning aan de Hengst. Afspraak was dat de één met kinderen bij de ander zou intrek ken zodra de eigen woning verkocht was. Els: „We Verwachtten dat dat de woning in Arne muiden zou zijn, maar het bleek andersom. Au gustus 2011 is mijn woning in Dishoek ver kocht. Eind van dat jaar ben ik met mijn kinde ren naar Arnemuiden verhuisd. Op 13 april 2012 zijn we getrouwd, door burgemeester Schouwe- naar." „En nu zitten we nog steeds in Arnemuiden", verzucht Els. Zij en haar kinderen willen dol graag terug naar Dishoek. „Ik mis de rust, de vo gels, het strand." Na de verkoop van haar huis heeft ze een stuk grond gekocht waarop ze sa men met Jan een huis wil bouwen. Het wach ten is op de verkoop van Hengst 21. Naarmate deze langer op zich laat wachten, wordt het voor Els moeilijker. „Omdat we hier naartoe zijn verhuisd met het idee dat het tijdelijk is, doen we niet zoveel moeite te integreren. De kinderen zitten ook niet in Arnemuiden op school. Wat ook meespeelt is dat Jan hier met zijn vorige vrouw heeft gewoond. Hij heeft het zelf gebouwd. Dit is hun huis, niet het mijng. Ik ga me daardoor ergeren aan dingen hier in huis. Ik moet wel oppassen, want dat mag niet tussen ons in komen te staan." Gelukkig wil Jan, geboren en getogen Arnemui- denaar, ook heel graag naar Dishoek. „De rust, de natuur, het strand en het bos. Toen Els er nog woonde, kwam ik er graag. Mijn kinderen ook. Het enige nadeel is dat je voor alles een au to nodig hebt." Natuurlijk hebben ze al idfceën over hoe het huis in Dishoek moet worden. „Een groot huis, voor ons zevenen. En als de kinderen straks het huis uit zijn, hebben we ruimte voor bijvoor beeld ouders. Of we verhuren een deel aan va kantiegangers. Het wordt een multifunctioneel huis." y Terug naar de rust en het strand bij Dishoek door Carla van de Merbel i i Els Verhage en Jan Marijs met poes Lizzy en hond Milo voor hun huis in Arnemuiden. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42