2 3 open huis Terug naar rust en strand bij Dishoek De cactus duikt op in elk trendy interieur. Wat is de kracht van de stoere stekelplant en hoe gebruik je hem op originele wijze? Kamerplanten zijn weer helemaal te rug in het interi eur. Stylisten van grote meubelmer- ken op de interna tionale beurzen ont dekten dat groen in huis toch wel iets met een mens doet. Het Itali aanse Cappellini stal twee jaar ge leden op de beurs in Milaan niet alleen de show met nieuwe meu bels, maar verraste vooral met een botanische styling. Een jaar later volgden andere gerenommeerde merken met allerlei plantjes en minituinen voor in huis. Op de Woonbeurs in Amsterdam strui kelden de bezoekers bijna over de stekelige plantjes. De cactus speelt daarbij de hoofdrol. Deze prikkelende voorbeelden ge ven een idee hoe met die stekeli ge plantjes een stijlvolle setting in huis kan worden gemaakt. Statement Hoewel vooral minicactussen een trend zijn, is er ook niets mis mee een stoer state ment in huis te maken met grote exempla ren. Zet ze in een lichte hoek in de kamer in een opvallende bloempot. Kies een me tershoge Euphorbia, in een pot gemaakt van autobanden. Of een Pachycereus in een verweerde terracotta bloempot. Ook leuk: een groep van verschillende soorten cactussen, die rustig oogt door ze in gelijk soortige bloempotten te zetten. Dat kan zelfs een bruine papieren zak zijn. Minituin Als ze niet zo zouden prikken, zou je de mi- nicactus bijna schattig kunnen noemén. Kleine cactussen zijn er in allerlei vormen en kleuren. Soms zelfs in de bloei. Ideaal om er een minituin mee te maken voor op tafel. In een mooie schaal, afgedekt met zand of kiezels, of in kleine bloempotjes in een tafelkasje. Kleine cactussen zien er on der een stolp ook erg innemend uit. De lucht in Samen met de cactustrend komen opeens ook overal macramé plantenhangers, al dan niet zelf geknoopt: trendy en voordelige manier om cactussen op te hangen. Een stuk duurder, maar wel mooi, is de kroon luchter 38.3 van het Canadese glasmerk Bocci. De glazen bolletjes van dit plafond kunstwerk bieden plaats aan kleine plant jes die weinig water nodig hebben, zoals vetplantjes of minicactussen. Geen geprik Topontwerpster Patricia Urquoila gebruikt cactussen op een hippe manier om haar meubels mooi te presenteren en ze ge bruikt de stoffen Tumbleweed van Frances co Simeti en Andrea Sala (met foto's van cactussen) op haar meubels. Zacht zitten op een cactus kan ook dankzij de bank van Maurizo Galante voor het merk Cerruti Ba led. Zijn Canapé Cactus, gevormd door een groep poefen in cactusvorm, zal geheid gespreksstof opleveren als hij in huis staat. ONDERHOUD Stoere stekels door Suzanne Dijkstra Wonen Op een cactus zitten zonder stekels in je billen, kan op Canapé Cactus. Kroonluchter van Bocci met ruimte voor miniplanten. Minicactussen in diverse kleuren en vormen, foto's DesignPress Cactussen houden ervan 'liefdevol verwaarloosd' te worden. Zet ze op een lichte plek, geef tussen november en februari geen water; in die periode heeft de plant een rustperiode. Zet elk plantje eventueel in speciale cactuspotgrond, die extra luchtig en waterdoorlatend is. Geef je de cactus water, dan is in één keer veel beter dan steeds een klein beetje. www.mooiwatplantendoen.nl www.pokon.nl reageren? W wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41