10 Roadies krijgen Scholierentrail zit vol 36 ORT Jeff Thuy Memorial in Heikant Hobbeldebobbelen in Zoutelande TC Hulst hóudt veldtoertocht Natuurlopen van start in Cadzand thuis poolles Het span van Daniël Willemsen is nog leeg. De Lochemse zijspankampioen zoekt naarstig naar een topbakkenist. m&tsm |m*1 j m kfj K1 °p www.pzc.nl/sportagenda De JeffThuy Memorial van zaterdag in Heikant is alweer de derde wedstrijd om het lasperse Runnerscriterium van de stichting Sportpromo- tie Zeeuws-Vlaanderen. TC Heikant houdt jaarlijks twee wedstrijden ter nagedachtenis aan de allroundsporter JefF Thuy. Er staan zoals gebruikelijk drie verschil lende afstanden op het programma. Om 15.00 uur wordt er gestart voor de afstanden 3000, 5400 en 12.200 meter, terwijl de jeugd om 14.45 uur aan het karwei begint. Inschrijving is in gemeenschapscentrum 't Heike. Rolstoelhockeydag in Middelburg Daniël Willemsen in actie tijdens het open Nederlands kampioenschap in maart van dit jaar. In de zijspan zat toen Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) houdt een competitiedag elektrisch rolstoel- hockey (E-hockey) regio midden. E-hockeyers uit heel Nederland komen naar sporthal De Sprong in Middelburg om hun com petitiewedstrijden te spelen. Vanaf 11.00 uur tot 16.30 uur worden er in de eerste, tweede en derde klasse wedstrijden ge speeld. De SGB is op deze thuiswedstrijddag vertegenwoordigd met liefst drie teams. SGB Ei speelt vier wedstrijden en SGB E2 en E3 komen ieder drie keer aan spe len toe. E-hockey is een snelle sport en daarom zeer spectaculair om naar te kijken. Entree is gratis. Wie van klimmen en klauteren houdt kan zater dag terecht in Zoutelande voor de loodzware Hobbeldebobbelloop. De hardloopwedstrijd, die op poten is gezet door de organisatie van de Kustmarathon, kent liefst zeventien beklimmin gen. Het parkoers is zo'n tien kilometer lang. Voor iedere deelnemer is er na afloop een ban ketletter en glühwein. De hardlopers starten om 15.00 uur, de wandelaars gaan twee uur eer der van start. Inschrijven kan bij café de Fiets in de Langstraat. Er staan al bijna driehonderd deelnemers ingeschreven. Er is plaats voor maximaal vijfhonderd lo pers en wandelaars. De TC Hulst houdt zondag voor de negentien de keer de jaarlijkse veldtoertocht. Van 8.30 uur tot 10.30 uur kan er vanaf de atletiekkantine aan de Prins Willen Alexanderstraat gestart worden voor een tocht van 25, 35, of 50 kilometer. De kosten bedragen 3,50 zonder of 4,- met ver zekering. De jeugd onder 16 jaar betaalt C 2,-. De toertocht gaat via de Hulster stadswallen, het privéterrein van familie De Bruyn tussen binnen- en buitenvest, de Clingse, Steense en Stekense bossen, om te eindigen via de Liniedijk. Kortom, een tocht met veel onverharde weg. Ook is er een pechdienst om gestrande fiet sers te helpen. Meer informatie op www.tchulst.nl De liefhebbers van de natuur en bewegen kun nen zondagochtend aan hun trekken komen in Cadzand-Bad. Dan houdt atletiekvereniging De Wielingen de eerste DRV Natuurloop van dit seizoen waarvan er vier op het programma staan. De omgeving bij Strandpaviljoen De Zee meeuw nabij het bezoekerscentrum van Het Zwin vormt dan het decor waar gelopen wordt. Om 10.30 uur staan er drie afstanden op het me nu voor de lopers en loopsters: 2500, 4300 en 9700 meter. De jeugd krijgt vanaf 10.15 uur de afstanden 750 en 1500 meter voorgeschoteld. Inschrijving is in Strandpaviljoen De Zeemeeuw. LOCHEM - Nee, wanhopig wil hij zichzelf nog niet noemen. Maar de oksels klotsen en het angst zweet breekt uit als Daniël Wil lemsen alleen al denkt aan vol gend seizoen. Na de mislukte flirt met Fransman Nicolas Musset is de bak naast 'de kannibaal' nog angstig leeg. Een situatie die zich in de lange carrière van de zijspan- crosser niet eerder voordeed. „De tijd begint te dringen", weet ook Willemsen. „In voorgaande ja ren was de voorbereiding op het seizoen al begonnen. Had ik de eerste trainingen met mijn bakke nist al achter de rug. Nu staan we nog op nul en dat is niet goed." Volgende week wil Willemsen via sociale media en verschillende websites van de zijspancross zijn vacature openbaar maken. Al hoeft niet iedereen te reageren. Willemsen weigert de tweede viool te spelen in het mondiale zij- spancircus. „Ik ga alleen aan de slag met-erkende topbakkenis- ten." Maar de spoeling is dun. De top pers Elvis Mucenieks (bij Jan Hen- drickx), Kaspars Stupelis (bij Etienne Bax) en Haralds Kurp- nieks (bij Maris Rupeiks) liggen al vast, terwijl de Let Lauris Dai- ders uit de dopingpot heeft ge snoept. „De bakkenisten uit de buitencategorie zijn dun gezaaid, dat weet ik, maar ik heb een naam hoog te houden. Ik ga voor het hoogste. Dat is wereldkampi oen worden." En dat wordt nog een hele kluif. De Belg Ben Adriaenssen werd dit jaar wereldkampioen met de Nederlander Ben van den Bogaart - die vorige week overigens een sleutelbeenbreuk opliep. Het duo maakte veel indruk. Tel daarbij de volledig herstelde topcombine Etienne Bax/Kaspars Stupelis en Willemsen weet dat de elfde we reldtitel geen sinecure is. „Na tuurlijk kan ik sportief geklopt worden. De concurrentie aan de wereldtop is op dit moment moordend. Alleen wil ik er wel alles aan gedaan hebben. Dus met een topbakkenist in het span." De Fransman Musset paste in dat plaatje. Met landgenoot Valentin Giraud was Musset dit jaar regel matig voorin te vinden op het WK. De Fransen pakten zilver in de Grand Prix' van België, Oekraï ne, Tsjechië en Zwitserland. Wil lemsen trainde met Musset, maar die keerde eind vorige week toch weer terug in de bak bij zijn ach terneef. „En daar sta je dan..." Willemsen zit met de handen in het haar. „Als je elkaar de hand geeft en akkoord bent, ga je er vanuit dat het geregeld is. Helaas niet." MIDDELBURG - De Roadhouse Roa dies liepen in de regionale pool- competitie tegen een zware neder laag aan tegen Pool 4 Dummies uit Breda: 0-6. Het had een duel in de midden moot moeten zijn, maar het werd poolles voor de thuisploeg en dat nog wel van de Dummies. Mark van Wijngaarden kwam één par tij nog een beetje in de buurt van zijn tegenstander, maar voor de rest was de ploeg kansloos. Een dag later, op zaterdag 11 janua ri, komen de wedstrijd lopers in actie. Op de startlijst staat al een flink aantal sterke atleten. Moha- med Berok uit Mauritanië heeft toegezegd zijn titel te komen ver dedigen. Ook de sterke Belgische atleten Erwin Leysen en Ramdan Snoessi zijn van de partij. Uit Zee land zullen Tommy Staal, Tim Ple- ijte, Erwin Harmes, Neal Bouter- se en Martijn de Kok meedoen om de prijzen. Bij de vrouwen staat Dieuwertje Poort (winnares 2013) aan de start. Naast deze on derdelen is er ook nog een moun- tainbiketrail en Ladiestrail. Iff f rn\iT|7!-Vlrf-J KiJ'k wor de vottedtge agenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 16 NOVEMBER nog Robbie Bax. foto Susan Trower Wereldkampioen zoekt bijrijder ZONDAG 17 NOVEMBER door Dennis Arentsen Willemsen werd tien maal wereldkampioen; in 1999, 2003,2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011 en 2012. MIDDELBURG - De scholierentrail tij dens de tweede editie van de Indoortrail Zeeland in Goes is uit verkocht. Zo'n 750 leerlingen van scholen uit heel Zeeland komen vrijdag 10 januari in de Zeelandhal len in Goes in actie. De organisatie van het hardloopevenement begint eind van de maand met het geven van clinics voor deze doelgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36