Traksel heeft ploeg voor werkloze renners nog niet uit hoofd gezet Acuut spitsenprobleem dreigt ineens bij PSV 10 I I 1 Oranje mag 'uitduel' niet in eigen land spelen 34 SPORT Noorse scheidsrechter Johnsen drukt stempel op duel in bijna leeg stadion. Locadia krijgt onterecht rode kaart. In totaal gaat de nieuwe ploeg 600.000 euro kosten. Voor het overgrote deel van dat bedrag heeft Traksel al geldschieters ge vonden. „Het gaat nog om h"et laat ste stukje. Maar we willen wel aan die zes ton komen om het plan door te zetten. We willen on ze renners nog een enigszins def tig salaris betalen en ze niet al leen voor een trui en broek laten koersen", zegt Traksel. Het nieuwe team, dat op continen taal niveau moet gaan rijden, zou moeten bestaan uit twaalf cou reurs uit Nederland en België. Traksel (31) is er daar zelf één van. Andere namen wil hij nog niet noemen. „Dat zou niet chique zijn naar die jongens toe. Een ploegleider hebben we ook al. Het is nu alleen nog wachten op die laatste sponsor." Aanvankelijk had Traksel vandaag genoemd als de deadline voor het opstarten van zijn ploeg. „Maar nu we er zo dichtbij zijn willen we het besluit over het weekein de heen tillen. Uiterlijk maandag moet dan duidelijk zijn of het plan doorgaat of niet." Traksel werkt voor zijn plan sa men met de Belg Gino Verhasselt, die manager was bij de verdwij nende Crélan-ploeg. Naast dat team verdwijnen onder meer Va- cansoleil-DCM, Euskaltel, Sojas- un en Traksels team Champion System uit het peloton, waardoor veel renners zonder ploeg zitten. Locadia zal normaal gesproken vandaag onderzocht worden. Of PSV door de mogelijk lange afwe zigheid van Matavz op de transfer- markt moet acteren, wordt pas la ter besloten. De club kijkt eerst hoe de Sloveen herstelt van de in greep. Zo wordt op dit moment Borussia Mönchengladbach-spits Luuk de Jong al in verband gebracht met PSV, er speelt echter helemaal niets. Zijn zaakwaarnemer Louis Laros meldde deze week dat hij pas vol gende maand met de directie van Borussia om de tafel zit om te spreken over de toekomst van De Jong, die in Duitsland weinig aan spelen toekomt. PSV was in het verleden (2011) zeer geïnteresseerd in de voorma lige spits van FC Twente, maar kon hem destijds niet betalen. SENEC - Jong Oranje nam gistera vond een zwaarbevochten punt mee uit Slowakije en moest daar achteraf gezien tevreden mee zijn. De ploeg van Albert Stuiven- berg was voor rust onherkenbaar, kende in de tweede helft een ster ke fase, maar hield de matige op ponent in leven. Omdat de zwak ke Noorse scheidsrechter Ken Henry Johnsen ook nóg maar eens in de fout ging, moest Jong Oranje uiteindelijk tevreden zijn met een punt (2-2). Johnsen besloot tien minuten voor tijd rood te geven aan de net ingevallen Jurgen Locadia. De PSV'er had eigenlijk een straf schop verdiend, omdat hij glij dend eerder bij de bal was dan de Slowaakse doelman. Van een over treding was nauwelijks sprake, maar de keeper rolde kermend over het gras. De Noor besloot ver volgens de Nederlandse aanvaller weg te sturen. Locadia werd op een brancard van het veld afgedra gen en zag even later hoe Adam Maher nog een enorme kans op de winnende treffer liet liggen. Dat Maher miste verraste echter niemand. De middenvelder wor stelt met zijn vorm en speelt bij Jong Oranje eigenlijk alleen van wege zijn prestaties in het verle den. Hetzelfde geldt voor Mike van der Hoorn, de voorstopper die bij Ajax vooral zitvlees aan het kweken is. In juni was Van der Hoorn de schlemiel tijdens de halve finale van het EK, omdat hij zich liet piepelen door de Italiaan Fabio Borini. Gisteravond blun derde Van der Hoorn opnieuw. De Ajacied stond aan de verkeer de kant te dekken en verloor daar na ook nog eens het duel van Adam Zrelak, die de bal langs Warner Hahn schoot (1-0). Het was de eerste tegentreffer in deze kwalificatiereeks voor Jong Oranje, dat zich na rust redelijk leek te herstellen. Luc Castaignos zette snel de 1-1 op het bord, na dat Van der Hoorn nuttig was ge weest in de lucht. Na twintig mi nuten kwam Jong Oranje vervol gens voor het eerst op voor sprong. Linksback Nathan Aké werd neergelegd, Tonny Vilhena benutte de toegekende strafschop (1-2). De jonge Feyenoorder (18) leek zo de gevierde man te wor den, maar Vilhena liet zich even later kinderlijk eenvoudig uitspe len. Zoals hem dat ook afgelopen zondag bij de 0-1 van AZ over kwam. Toen scoorde Aron Jo- hannsson, deze keer kon de Slow aakse invaller Tomas Malec profi teren (2-2). Aan die uitslag veranderde niets meer, waardoor Jong Oranje wel koploper in de poule bleef. Stui- venberg weet dat hij met het oog op EK-deelname alles nog in ei gen hand heeft. Het duel in Senec maakte toch ook duidelijk dat veel jongens nog een lange weg te gaan hebben. En dat ze zich wel heel makkelijk lieten intimideren. Veelzeggend was de manier Van juichen van Castaignos, die na zijn treffer alleen oog had voor Ivan Galac. De Slowaakse coach zorgde aan de zijlijn voor veel irri taties en stapte na een overtre ding van Castaignos zelfs een paar meter het veld in, heftig geba rend dat er een gele kaart moest volgen. De Noorse leidsman gaf die ook en liet later bij meerdere momenten zien dat hij een slech te avond had. Eén troost voor Jo hnsen: hij was niet de enige die zwak presteerde in het matig ge vulde Slowaakse stadion. De interland is niettemin een ide ale gelegenheid voor jeugdige voetbalfans om een wedstrijd van Oranje te bezoeken. Genk ligt slechts twintig kilometer over de grens en de aftrap is ongewoon vroeg: 13.15 uur. Door dit aan- vangstijdstip kan de wedstrijd op prime time worden uitgezonden in Japan, waar het dan avond is. Oranje stapte gisteren met een fit te selectie in het vliegtuig rich ting Maastricht, waar het team zich verder voorbereidt op de oe feninterland. Bondscoach Louis van Gaal bleef eerdér op de dag tijdens een beslo ten training in de Arena de ellen de van nieuwe blessures be spaard. Hij oefende niet achter ge sloten deuren om zijn basisforma tie van zaterdag voor het duel met Japan geheim te houden. Van Gaal vertelde woensdag al dat Oranje start met een defensie be staande uit Jasper Cillessen, Daryl Janmaat, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi en Daley Blind. Kevin Strootman, Nigel de Jong en Rafael van der Vaart vormen de middelste linie. De aanval be staat uit Arjen Robben, Siem de Jong en Jeremain Lens. door Jan Martens RUCPHEN - Het wordt een 'dubbel tje op zijn kant' of de ploeg voor werkloze profwielrenners van de Nederlandse wielervakbond WBW van de grond komt. Dat zegt de Rucphense coureur Bobbie Traksel, die voorzitter is van WBW. „We hebben nog 75.000 euro nodig. Maar die moet wel op heel korte termijn binnenkomen om het plan te doen slagen", aldus Traksel. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Als het tegenzit, is aanvalsleider Tim Matavz pas ver in februari weer inzetbaar bij PSV. De spits werd afgelopen week geo pereerd aan de buitenkant van een meniscus. Daarvoor staat een her- steltijd van twee tot drie maanden. Door de blessure van Matavz heeft PSV in de A-selectie alleen nog de beschikking over Jurgen Locadia als centrumspits. Die raakte gistera vond bij Jong Oranje echter gebles seerd. Jong Oranje laat zwakke indruk achter in Slowakije door Barry van der Hooft Jong Oranje heeft na 4 wedstrijden 10 pun ten. Net zoveel als Slo wakije, dat wel een duel meer speelde. Tonny Vilhena benutte gister avond een strafschop. i i GENK - Waarom wordt de oefenin terland tussen Oranje en Japan za terdag niet gewoon in Nederland gespeeld, maar vlak over de grens in Genk? Menig voetballiefhebber in ons land vraagt zich dat af. Het antwoord is simpel: Japan, dat een trainingskamp in België houdt, is de organisator van de wedstrijd. Nederland speelt dus officieel een uitwedstrijd. En de regels van de wereldvoetbalbond Fifa bepalen dat een ploeg geen uitwedstrijd in eigen land kan spelen. Joël Veltman (links) in duel met Siem de Jong tijdens de training van het Nederlands elftal in voorbereiding op de wedstrijd tegen Japan, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34