2013 Tips en trucs voor een succesvolle campagne ZEELAND 31 1_ Waal. Ook openden ze accounts voor hem op Facebook en Twitter. In de mediatheek van de CSW werden leerlingen via de bureau blad-achtergronden op de compu ters opgeroepen om op De Waal te stemmen. Anouk de Ronde (15) uit mavo 4 van het Ostrea Lyceum in Goes ge bruikte vorig jaar haar tussenuur om samen met haar vriendin Inge van den Berge een speciale poster te maken voor docent Edwin Moens. „Na de oproep in de krant had ik eerst een e-mail gestuurd naar de redactie, omdat meneer Moens een hele goede mentor is en economie heel goed kan uitleg gen. Toen hij eenmaal bij de vijf genomineerden hoorde, hebben we overal in de school posters op gehangen. We vonden de deuren in de gangen de beste plek, omdat iedereen daar langs komt. We had den op de posters een foto van meneer Moens gezet en informa tie over hoe je moest stemmen. Via de elektronische leeromge ving zochten we via de leerling nummers e-mailadressen op van andere leerlingen. Toen heb ik ie dereen een bericht gestuurd dat ze op meneer Moens moesten stemmen. We hebben ook aan an dere leraren gevraagd of ze in de klas wilden vragen of iedereen ging stemmen. En natuurlijk zet te iedereen die oproep ook op Facebook en Twitter." Anouks inspanningen waren niet voldoende, want Moens werd uit eindelijk derde. „Ik vond het niet erg dat hij niet gewonnen heeft", zegt ze. „Hij hoorde bij de beste vijf van Zeeland. Dat was al super leuk!" Zorg ervoor dat zo veel mo gelijk klasgenoten elk afzon derlijk een fanmail naar de redactie sturen, met een uit gebreide reden waarom hij of zij moet winnen. Hoe meer inzendingen we bin nen krijgen voor een docent, hoe meer kans hij of zij maakt om te winnen. Het kost even wat moeite, maar dat heb je toch wel over voor die geweldige docent? Haal alles uit de kast om mede-leerlingen te laten stemmen! Hang posters op in de school, open een twit- teraccount of maak een face- bookpagina aan, vraag of je iets op het digitale leerling web mag zetten. En mis schien mag je zelfs wel een oproep doen op de intercom van school. Hoort je favoriete docent bij de vijf genomineerden? Vraag ook je vader, moeder, broer, zus, opa en oma, vrien den en buren om te stem men. Honderd stemmen sturen vanaf hetzelfde e-mailadres heeft geen zin. De redactie haalt dubbele stemmen er uit. Dus: wees creatief! VRIJDAG 15 NOVEMBER 2013 leraar? 2012: Jacqueline Lupker, SSG Neha- lennia Middelburg foto Ruben Oreel 2011: Hans Alten burg, Reynaertcolle- ge in Hulst foto Camile Schelstraete 2009: Peter Rheber- gen, Goese Lyceum in Goes foto Willem Mieras 2008: Bas Remijn, Ostrea Lyceum Goes foto Willem Mieras 2010: Hans van Duijn, Calvijn Colle ge in Goes foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31