Regen verpest opening nieuw bos Biggekerke Fletcher Hotels nieuwe slotheer Moermond 26 WALCHEREN Klassiek Concert Nehalennia en UCR Voor de vierde maal houdt het Nehalennia met de UC Roosevelt een avond vol klassieke muziek in het stad huis aan de Markt in Middel burg, gespeeld door leerlin gen en studenten. Klaterend Klassiek biedt een heel geva rieerd programma. Aanvang is 19.30 uur en de entree be draagt drie euro. Try-out show Maikel Harte Maikel Harte heeft donder dagavond 28 november in dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in Ritthem de try-out van zijn eindejaarsshow. Kaar ten kosten zeven euro en zijn te reserveren via email Ceesvanderwoude@gmail. com of telefoon 0118-464961. Tafelen bij RestoRank In De Rank in de Kanaal straat in Oost-Souburg kun nen vanavond mensen met een kleine beurs terecht voor een warme maaltijd. RestoRank is elke derde vrij dag van de maand. De maal tijd begint om 18.00 uur. Op gave vooraf: 0118-470860 of 0118-629928 of restorank @gmaiLcom. Prijs 2,50 euro per persoon, voor gezin maximaal 7,50 euro. Cadeaumarkt in Schaapskooi In kerkgebouw De Schaaps kooi aan de Papegaaienburg 1 in Vlissingen wordt van daag van 9.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse cadeaumarkt ge houden met nieuwe en zelf gemaakte artikelen. De op brengst gaat het eettafelpro ject van de Stichting In-en Uitloophuis en de inrichting van een kinderhoekje in de Herberg, het ontmoetings centrum van de Protestant se gemeente, dat begin 2014 zijn deuren opent. Jubileumconcert drumband De drumband van muziek vereniging Vlijt en Volhar ding geeft ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, met de fanfare, een concert in het Spiegeltheater aan de J.V. Sprengerlaan in Middel burg. Speciale gastis contra bassist René Verhage. Aan vang: 20.00 uur. Dubbelconcert in Historische Kerk In de Historische Kerk in Oost-Souburg is zaterdag een dubbelconcert met Ce- dar Creek en A Quadrant om 20.00 uur. De bands spe len new acoustic music met progressieve bluegrassy- newgrass invloeden. BIGGEKERKE - De feestelijke ope ning van het nieuwe Biggekerkse bos is donderdagochtend letter lijk in het water gevallen. Verjaagd door de regen zochten de vertegenwoordigers van de offi ciële instanties, onder wie provin ciebestuurder Carla Schönknecht, hun toevlucht in basisschool De Schute. In de school vond de over dracht plaats aan Staatsbosbeheer in het bijzijn van de leerlingen. Die zouden meehelpen bij de aan plant van struikgewas. Maar daar werd van afgezien. Wel maakten enkele dorpsbewo ners, met boswachter Adrie Boog aard, nog een wandeling over de nieuw aangelegde paden. In het bos is een flinke poel gegra ven voor kikkers en andere die ren. Bij vorst mag er op worden geschaatst. De vrijgekomen grond is gebruikt voor de aanleg van verhoogde wandel- en ruiterpaden en heuvel tjes voor een mountainbikeroute. Er zijn ook picknicktafels en bank jes geplaatst. Het recreatiebos is het afgelopen jaar aangelegd door de Dienst Lan delijk Gebied, in overleg met Staatsbosbeheer en dorpsbewo ners. Er zijn vijftienhonderd bo men gekapt, voornamelijk popu lieren. Die bomen worden deze weken vervangen door zo'n zes duizend struiken, bedoeld om het bos een natuurlijker gezicht te ge ven. Bosch Car Service zorgt ervoor dat mijn auto ook 's winters grip houdt. een flinke opknapbeurt. Eén van de ruimten in het kasteel wordt omgetoverd tot bruidssuite. Uil heeft er alle vertrouwen in. „Fletcher Hotels heeft meer ho tels in historische gebouwen. In Leeuwarden, bijvoorbeeld, heb ben ze een hotel gevestigd in Pa leis 't Stadhouderlijk Hof en dat is prachtig. De mensen van Fletcher zijn heel enthousiast over Slot Moermond. Ik denk dat ze er echt iets moois van gaan maken." Voor het personeel verandert niets, volgens voorzitter van de raad van bestuur van Landgoed Moermond Bram Bierens. De twaalf vaste personeelsleden hou den hun baan. Uil: „Behoud van werkgelegenheid en instandhou ding van het landgoed waren voor ons de belangrijkste redenen om met Fletcher Hotels in zee te gaan." De heemkundige vereniging Stad en Lande - immer in de bres voor behoud van cultureel erfgoed op Schouwen-Duiveland- staat posi tief tegenover de overname:. Be houd van het slot en de toeganke lijkheid ervan zijn voor de vereni ging het belangrijkste. De onderneming Fletcher Hotels heeft het historische Slot Moermond in Renesse overgenomen. De beherende Stichting Moer mond was, vertelt stichtingsvoor zitter Huib Uil, al een poosje op zoek naar mogelijkheden om de toekomst van het 46 hectare grote landgoed veilig te stellen. „Moer- - mond heeft nieuwe impulsen no dig om te kunnen overleven en die zijn voor ons als stichting niet te betalen." Wil Moermond de concurrentie aan kunnen blijven gaan met an dere hotels en conferentieoorden, dan dienen de hotelkamers flink 'opgefrist' te worden. De nieuwe eigenaar wil bovendien ook in het koetshuis bij het slot hotelkamers realiseren en het kasteel een res taurantfunctie geven. Om dat te kunnen bereiken, moet een com pleet nieuwe keuken in het slot worden geïnstalleerd. Fletcher ho tels maakt gewag van een restau rant 'warm en luxe en toch voor een breed publiek'. Ook de zalen in het slot krijgen Installatie Techniek Niewenhuijse Totaal installateur voor alle installaties in uw woning toegepast op hes or.óeihouó avww.boschcarservice.nl MIDDELBURG RITTHEM OOST-SOUBURG VLISSINGEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG Onder aanvoering van boswachter Adrie Boogaard waagde zich donderdagochtend een handjevol dorpsbewoners in het nieuw aangelegde Biggekerkse bos. Dat waren Anne Jacobse van de dorpsraad, Hanny van Dijk, Dik Vooys en Piet Andeweg. foto Lex de Meester Maak dus zeK ook snel een afspraak. Tenzij u graag aite kanten op glijdt... door Piet Kleemans RENESSE - Costijn van Zierikzee was de stichter, Jan van Renesse en Witte van Haemstede woonden er, de Outward Bound School was er ooit gevestigd en er is óók nog een tijdje een vormingscentrum ge weest. Landgoed Moermond in Renesse kent een bewogen geschie denis. Met de overname door Fletcher Hotels is weer een nieuw hoofdstuk aangebroken. Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl Autoservice Van Liere v.o.f. Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel. 0118-627680 www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-551991 www.autobedrijfkluyfhout.nl Wij doen alles voor uw auto Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf Faasse Zuidstraat 27 4361 AA Westkapelle Tel. 0118-571292 www.auto-faasse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26