Zeeland telt nu 1343 werkloze jongeren Uit het dal I Gebrekkig gsm-netwerk slecht voor economie 66 We zijn blij met dit signaal. De branche erkent dat we uit het dal klimmen. 66 Laten we hopen dat het een goed signaal is voor jets moois. Maar het is nog wel erg pril. 66 De crisis is ZEELAND 23 commentaar Economisch klimaat Export Werkgelegenheid UCR scoort goed in Keuzegids Tarieven van energiebedrijf Delta omlaag voorbijgegaan aan de landbouw. We merken niet direct iets van de groei. TERNEUZEN - De economie lijkt zich te herstellen, maar Zeeland telde in september nog altijd 1343 werkloze jongeren (tussen de 15 en 27 jaar oud). Dat is bijna de helft meer dan een jaar eerder. Mbo-school Scalda probeert oplei ding en arbeidsmarkt zo goed mo gelijk op elkaar te laten aanslui ten. „Maar dat is één van de moei lijkste zaken die er zijn", zegt be stuurslid Gertjan van der Brugge. „Studenten die in 2013 een diplo ma kregen, hebben vijf jaar gele den de keuze gemaakt voor hun opleiding. Het is een hele opgave om voor zo'n lange periode te voorspellen wat er op de arbeids markt gebeurt. Wie had vijf jaar geleden bijvoorbeeld kunnen voorspellen dat Zalco en Therm- phos failliet zouden gaan? Natuur lijk zijn bepaalde sectoren wel do minant in Zeeland, zoals toeris me, horeca en de grote industrie. Daar houden we in het opleidin genaanbod zo goed mogelijk reke ning mee." Scalda overlegt meerdere keren per jaar met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven over het aan bod en inhoud van opleidingen. „We proberen keuzes van toekom stige studenten te beïnvloeden. Dat doen we bijvoorbeeld door een beperkt aantal studenten aan te nemen als er weinig stageplaat sen zijn. We willen niet opleiden voor werkloosheid." Daarnaast wordt veel geïnves teerd in voorlichting van vmbo' ers. „We zorgen dat jongeren een goed beroepsbeeld hebben en we ten wat hun kansen op de arbeids markt zijn. Maar ja, het zijn kinde ren van 15 of 16 jaar. Voor hen is de Zeeuwse economie heel ver weg. Ze willen vooral een oplei ding doen die leuk of bekend is." De prille groei van de economie geeft hoop. De Zeeuwse conjunctuur loopt doorgaans wat achter bij de lan delijke, dus het lijkt een kwes tie van tijd voor het voorzichti ge herstel hier ook breed voel baar wordt. Er zijn al een paar lichtpuntjes, maar nog niet ge noeg voor een feestje. Pal naast de puur economische cijfers staat de sociale tol van de recessie. Die is hoog en die groeit gestaag door. De Zeeuw se werkgelegenheid lijkt de bo dem van het dal nog niet te hebben bereikt. Vooral de jeugdwerkloosheid is zeer zor gelijk. Onderwijsinstellingen proberen leerlingen klaar te sto men voor de te verwachten vraag. De jongste cijfers zullen de druk op die afstemming ver hogen. Uit het onderwijs komt echter de waarschuwing dat voorspellen ondoenlijk is. Schoolverlaters en afgestudeer den komen op onwaarschijnlij ke plaatsen terecht. Crisis of geen crisis, het lijkt verstandi ger jongeren zo breed mogelijk op te leiden. MIDDELBURG - University College Roosevelt (UCR) in Middelburg staat op de derde plek in de rang lijst van Nederlandse university colleges in de Keuzegids Universi teiten 2014. UCR hoort volgens de makers van de keuzegids bij de 'hoogste categorie' en krijgt een 'extra com pliment' voor academische vor ming. De university colleges in Maastricht en Utrecht staan res pectievelijk op de eerste en twee de plaats. Er bestaan namelijk geen wette lijk instrumenten om telefoonpro- viders aan te spreken op een gam mele dekking. Vooral in het kust gebied laat het bereik het op som mige plaatsen nogal eens afwe ten. Dat euvel doet zich, verspreid over de provincie, ook voor op het platteland en in sommige huizen en gebouwen, erkennen GS in hun antwoord op vragen van de PvZ-Statenfractie. De partij maakt zich zorgen over het effect dat uitgaat van de gebrekkige tele foonverbinding en de onvoldoen de bandbreedte die er zou zijn voor het internet in Zeeland. Zo wel inwoners als toeristen klagen daar over, aldus het Statenlid Frans Babijn. Het probleem is evenwel dat er geen duidelijk beeld bestaat over de aard en omvang van de proble matiek, reageren GS. Het college denkt dat het probleem zich gro tendeels zelf oplost, wanneer on tevreden klanten naar een andere provider overstappen. De conclu sie van de Partij voor Zeeland dat de provincie zich door het slechte bereik uit de markt prijst als vesti gingsregio, gaat GS te ver. „Wij de len echter wel uw zorgen dat het niet bijdraagt aan versterking van het vestigingsklimaat." Het colle ge stuurt een brandbrief aan de betreffende providers. MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta verlaagt per 1 januari de variabe le leveringsprijs voor elektriciteit. Klanten met een overeenkomst voor variabele tarieven zijn daar door per jaar tien euro goedkoper uit. De besparing is gebaseerd op een gemiddeld jaarverbruik (3500 kilo- Watt elektriciteit en 1800 kubieke meter gas). De variabele leverings prijs voor gas blijft gelijk. De vaste leveringsprijzen zijn per 1 januari zowel voor elektriciteit als voor gas lager dan de variabele leveringsprijzen. Het vaste tarief is 23 euro per jaar voordeliger dan het variabele tarief. Delta stuurt klanten wiens leve ringsovereenkomst binnenkort af loopt, een nieuw aanbod. Delta is ook dit jaar het eerste bedrijf dat zijn nieuwe tarieven bekend maakt. OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP VRIJDAG 15 NOVEMBER 2013 Willem Kraanen, Recron Eric de Ruijsscher, bouwsector Peter de Koeijer, ZLTO door Cornelleke Blok door Marcel Modde MIDDELBURG - De gebrekkige ver binding voor mobiele telefoons in Zeeland is volgens Gedeputeerde Staten slecht voor het vestigingskli maat en de economische vooruit gang. Maar tegelijkertijd moet het provinciebestuur toegeven dat er weinig aan valt te doen. op 18 december 2013 bij inzet en afslag in één zitting om 13.30 uur in Hotel Goes, A. Fokkerstraat 100 te Goes (e* artikel 3:268 én 3:254 Burgerlijk Wetboek) t.o.v. een der notarissen van mrs. J.P. Loof, I.A.L. Segers en J.C. Poppe, notarissen te Terneuzenvan: - het recht van erfpacht, ingegaan op 1 augustus 2009 en eindigend op 30 juni 2029 met een jaarlijkse canon bij aanvang per kwartaal bij vooruitbetaling verschuldigd, welke canon wordt berekend over een grondoppervlak van 26ha25a van een perceel grond met daarop staande glasopstallen, gebouwen en verder toebehoren, alsmede de daarbij gelegen grond, bestemd voor de glastuinbouw, in eigendom toebehorend aan N.V. Zeeland Seaports, gevestigd te Terneuzen, uitmakende gedeelten van de percelen kadastraal bekend gemeente Sas van Gent sectie M nummers 716, 717, 736, 737, 738, 739, 763, 764, 964, 1160 en 1300 - de roerende zaken (de inrichting van een tomatenkwekerij) Voor rekening van koper komen alle kosten, waaronder inzetpremie (1% van het hoogste bod bij inzet), advertentiekosten, exploot- en royementskosten, eventuele achterstallige canon, procureurskosten en de notariskosten, alsmede overige lasten voor zover bij voorrang verhaalbaar. De veilingvoorwaarden (AWE 2006 en bijzondere voorwaarden) liggen vanaf 8 dagen voor de veilingdatum ter inzage ten kantore van genoemde notarissen. Tot en met 3 december 2013 kan onderhands schriftelijk een onvoorwaardelijk bod worden uitgebracht ten kantore van de notaris. Nadere informatie: www.veilingnotaris.nl en ten kantore van de notaris. Notarissen Loof Segers Poppe Contactpersoon: de heer mr. J.C. Poppe. Claushof 2 4532 BB TERNEUZEN tel 0115-617977 fax 0115-630216 email: j.poppe®notarissen-terneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23