PZC Koningspaar op Saba Doorrijder uit Sas aangehouden Terneuzenaar vast om megafraude Anodefabriek in het Sloe start op Sinterklaas doet dit jaar vaker dan ooit zijn inkopen op de markt voor tweedehands spullen. Stoffeerderij in Kerkwerve boert verrassend goed NIEUWSTIP? Ronaldo vs. Zlatan in strijd om ticket voor het WK in Brazilië UW MENINC 385 reacties Ik merk niets van het provinciebestuur sas VAN CENT - De politie heeft gisterochtend op verzoek van Bel gische collega's een 25-jarige man uit Sas van Gent aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een paar uur eerder in Gent een 22-jarige fietsster te hebben doodgereden. De politie kwam de Sassenaar op het spoor doordat zijn kenteken plaat op de plek van het ongeval was achtergebleven. Het ongeluk gebeurde rond zeven uur op de Kennedylaan ter hoog te van de ArcelorMittal-staalfa- briek. Een 24-jarige vrouw die naast het slachtoffer reed, is in shock naar het ziekenhuis ge bracht. De dader reed door. den BOSCH - De politie heeft maandag vier mannen uit Terneu- zen, Geldrop, Best en "Rirnhout aangehouden voor het op grote schaal witwassen van winsten uit illegale onlinegokspellen. Dat maakte het Landelijk Parket don derdag bekend. Het zou gaan om 110 miljoen euro. De mannen hiel den er 30 tot 50 miljoen euro aan over. Hoofdverdachte is een 33-ja- rige man uit Geldrop. Hij verdien de zijn geld met de handel in soft drugs, dat hij investeerde in vast goed en illegale gokactiviteiten. Met zijn 35-jarige broer uit Ter- neuzen is hij aandeelhouder van verschillende Europese bedrijven. Word ook abonnee! DEN haag - In de meeste plaatsen in Nederland komt Sinterklaas dit weekeinde aan. Ondanks alle dis cussies over Zwarte Piet zit de Sint steviger in het zadel dan ooit, stelt trendwatcher Adjiedj Bakas. „Wel zullen de cadeaus iets min der luxe zijn. We kopen vaker via Marktplaats of bij de Kringloop winkel." Het is volgens Bakas vooral de middenklasse die door de crisis in levert, en die middenklasse om vat de bulk van de Nederlandse consumenten. „Zij zijn in tien jaar tijd procenten van hun be steedbare inkomen kwijtgeraakt door onder meer lastenverzwarin gen", stelt Bakas. Een extra reden om te kiezen voor tweedehands spullen: de prijzen van nieuwe ca deaus zijn vergeleken met een jaar geleden flink gestegen, blijkt uit onderzoek van het ING Econo misch Bureau. Directeur Olivier van Duijn van Marktplaats: „We zien een explosieve stijging van vraag en aanbod van cadeau-arti kelen als speelgoed, sieraden en artikelen voor uiterlijke verzor ging" Van Duijn zegt dat er in oktober al een kwart meer vraag en aan bod was in speelgoed dan een jaar geleden. Het ging om 120.000 ad vertenties voor spelcomputers en games. „En we hebben 18 procent groei in sieraden en 33 procent groei in producten voor uiterlijke verzorging." Ook de 180 Kringloopwinkels, aangesloten bij de Branchevereni ging Kringloopbedrijven Neder land zijn al weken in sinterklaas sfeer, zegt koepeldirecteur Leonie Reinders. Ze heeft geen exacte cij fers maar ziet een duidelijke stij ging in verkopen. „De drempel van de Kringloopwinkels wordt steeds lager. Was het ooit een ta boe, moest je je er bijkans voor schamen, nu zijn we bijna cult." VRIJDAG 15 november 2013 «X-C Droger en kouder DE STELLING NIEUWDORP - Century Alumi nium Vlissingen BV start eind de ze maand de anodefabriek van de eind 2011 failliet gegane alumi niumsmelter Zalco NV op. Het bedrijf heeft de fabriek voor tientallen miljoenen euro's gere noveerd. De anodes zijn vooral be stemd voor een aluminium- fabriek van Century in IJsland. De anodefabriek in Vlissingen biedt nu werk aan vijftig mensen. Century voorziet uitbreiding. Buurman Zalco BV, die de gieterij exploiteert, hoopt volgend jaar de productie op te schroeven. redactie@pzc.nl of 0118-434010 VERDIEPING SABA - Koning Willem-Alexander en koningin Maxima be zoeken de Spring Bay Heritage op Saba. Op de tweede dag van hun rondreis langs de eilanden van Caribisch Ne derland, in The Bottom op Saba, kreeg het koningspaar een cultureel programma aangeboden, waarin de school jeugd de geschiedenis van het eiland uitbeeldde. Ook werd een kijkje genomen op een organische boerderij, een project waarbij het Oranjefonds is betrokken. Het be zoek aan Saba duurde maar zes uur. Vandaag is Sint-Eusta- tius aan de beurt, foto Michael Kooren/ANP EENS ONEENS 7% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Sint koopt veel tweedehands dóór Wilko Voordouw editie: Walcheren 255e jaargang nr. 270 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 pagina 28 en 29: Weer anodes uit het Sloe; Zicht op tweede gietlijn Samsom is te bazig Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 2 en 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1