Koningspaar op Sint-Maarten Hef taks op advocaat en red zo de pro deo mmm iPhone 5(1 BINNENLAND 7 COA mag 'Mama Lucy' niet op straat zetten Kan dat niet anders, dacht hij. „Op de radio was die dag een be richt langsgekomen dat veel men sen eenzaam zijn. En samen eten is leuk en gezellig. Daarnaast is het duurzamer, want je gooit zo minder snel etensrestjes weg." Wiersma wil een app laten bou wen waarmee mensen via hun smartphone kunnen zien wie er in hun buurt koken, wat ze klaar maken en waar ze die avond wel kom zijn om aan te schuiven. Via de eigen gps-coördinaten op de telefoon toont de app je de buurtbewoners bij wie je voor een maaltijd terecht kunt. „Je hebt al apps waarmee mensen contact maken om te flirten of waarmee je bij elkaar kunt gaan logeren. Maar voor een elementai re behoefte als samen eten heb je dit nog niét." Ja, hij kent de site thuisafgehaald.nl, waar mensen kunnen zien bij wie ze een maal tijd kunnen afhalen. Maar daarbij is het de bedoeling dat je het eten meeneemt en niet dat je aan schuift. En om dat laatste is het Wiersma met zijn idee EAThere nu juist te doen. Dat mensen echt contact maken. Via de app kan de eter ook een kleine bijdrage aan de koker overmaken. Maar leuker is het, zegt Wiersma, als de eter als beloning de keer erop voor de kok kookt. Wiersma presenteert zijn idee vandaag op een TE- Dx-bijeenkomst in Amsterdam, georganiseerd door ActiZ, de brancheorganisatie van zorgonder- nemers, Microsoft en pensioenuit voeringsorganisatie PGGM. Hij is een van de tien sprekers. Hun ideeën zijn uitgekozen uit 121 in zendingen met suggesties om de zorg te verbeteren of onderlinge betrokkenheid te stimuleren. Een andere spreker is Laurens Wa ling (30). Een goede fysiothera peut, verpleegkundige of psycho loog vinden, moet veel gemakke lijker kunnen, stelt hij. Want waarom kun je via booking.com wel doodeenvoudig het leukste hotelletje boeken, maar is het nog best ingewikkeld om de beste en aardigste hulpverlener in je buurt te achterhalen? Waling hoopt daarom dat er snel een zorgsite komt die is geba seerd op de hotelsite book- ing.com. „Mijn idee, booking- zorg.com, is dat mensen ook zien wat anderen voor een ervaring hebben met bijvoorbeeld die ene fysiotherapeut. En dat als de re censies goed zijn, je hem direct kunt boeken", zo legt hij uit. Met een paar muisklikken moet zorg geregeld zijn. Of hijzelf nu die si te gaat bouwen of iemand anders, is hem om het even. „Ik wil ge woon dat die er komt." Dat het huidige systeem van zorg- vergoedingen hier nog niet hele maal op is ingericht, realiseert Waling zich ter dege. Maar syste men kunnen worden aangepast, zegt hij. „Voor mensen die zorg uit eigen zak betalen of een per soonsgebonden budget hebben, is het nu al wél ideaal." Het werk wordt er voor zorgverle ners ook leuker op, denkt Waling. „Ze krijgen direct feedback en zien waarvoor ze het doen." PHILIPSBURG - Koning Wil lem-Alexander en koningin Maxi ma zijn gisteren verwelkomd in Philipsburg, de hoofdstad van Sint-Maarten. Het is het begin van hun kennismakingsbezoek aan het eiland. Het paar onthulde een plaquette die aan het bezoek moet herinneren. In de middag is werd een wandeling langs enkele monumenten en langs de belang rijkste winkelstraat van Philips burg gemaakt. Woensdagavond was er een feestprogramma in Fes tival Village. Willem-Alexander en Maxima maken een rondreis langs zes Caribische eilanden. Dit voorstel doen twee Bredase advocaten, Rogier Hörchner en Sander Arts. Zij vinden het de ge zamenlijke verantwoordelijkheid van alle advocaten, ook die buiten het strafrecht, om ervoor te zor gen dat ook minder bedeelden een goede verdediging krijgen. Nu zijn er nog kantoren met vrij wel uitsluitend betalende cliën ten, stelt Hörchner. Zij zullen niets van de voorgenomen bezui nigingen voelen. „Maar met een pro deo-taks op alle uren die in re kening worden gebracht bij beta lende cliënten", zegt hij, „gaan de Moszkowiczen, NautaDutilhs, Stibbes en hun cliënten ook een ietsiepietsie bijdragen aan het he le systeem van rechtsbijstand." Fred Teeven wil 85 miljoen bezui nigen op de rechtsbijstand, waar van 15,8 miljoen in het strafrecht. Afgelopen maandag staakten en kele honderden advocaten hier te gen. Teeven bespreekt zijn plan vandaag in de Tweede Kamer.Met een pro deo-taks van zo'n 3 pro cent is Fred Teeven in één keer van alle begrotingsproblemen af en wordt de rechtsstaat gezamen lijk overeind gehouden, stellen Hörchner en Arts. Bart Nooitge- dagt, voorzitter van de Nederland se Vereniging van Strafrechtadvo caten, zegt open te staan voor alle ideëen die tot minder pijnlijke be zuinigingen leiden. ARNHEM/DRONTEN - Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) mag Lucy Robertson (72) niet op straat zetten. Dat heeft de recht bank in Arnhem bepaald. De rech ter oordeelt dat er nog te veel on duidelijk is over deze getraumati seerde asielzoekster uit Sierra Leo ne en vindt daarom dat COA de opvang in ieder geval moet voort zetten tot de beroepsprocedure de finitiefis afgehandeld. De rechter die de definitieve be slissing in beroep zal nemen, is ook in afwachting van wat de Raad van State in enkele soortge lijke zaken zal gaan beslissen. Bo vendien is er volgens de rechter door COA onvoldoende gekeken naar de gezondheidssituatie van 'mama Lucy'. Haar advocaat Hen drik Jonker uit Sneek is blij met de uitspraak maar benadrukt dat de onzekerheid blijft. t;re companion 12 ONBEPERKT BEL ONBEPERKT SMS 2000MB DATA LIFETIME KORTING 100 min onbeperkt sms 200MB datategoed GALAXY S3 MINI 120 min/1000 sms'jes 500MB datategoed S3SSB Blijf vooruitdenken Besturing iOS 7 A7 (64 Bit) processor 4" Retina display Vingerafdruk-scanner DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 Niet meer alleen eten door Floor Ligtvoet AMSTERDAM - Dennis Wiersma (27) viel het onlangs ineens op: hoeveel mensen er 's avonds alleen eten. Op zijn fietstocht van werk naar huis zag hij door de ramen mensen in hun eentje met een bordje op schoot voor de televisie zitten. Of aan een te grote tafel, ge dekt voor slechts één persoon. Koningin Maxima wordt enthou siast onthaald in Philipsburg. foto Michael Kooren/ANPSint-Maarten door Floor Ligtvoet BREDA - Laat alle advocaten 3 pro cent belasting betalen over hun jaaromzet. Met dit geld kunnen de voorgenomen bezuinigingsplannen van staatssecretaris Fred Teeven (justitie) op de gefinancierde rechtsbijstand van tafel. Vodafone Red D verlenging nieuw: €49 p/mnd ■00 Lifetime de vaste prijs! I.c.m. 2-jarig Vodafone Bel-Sms-Web 100 verlenging. Nieuw €28 p/mnd abonnement 1000 sms 500MB Beperkt op voorraad, vraag de verkoper naar beschikbaarheid en prijzen! Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Oordrecht Voorstraat 266 Etten-leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof S Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7