Hulp bij leren bespelen instrument Drukke tijden voor vogelclubs ZIJN LEEGGEHAALD Geloof het of niet. Van Belle Meubelen stopt er mee'. ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Provoost is .muziekleraar op het Reynaert College in Hulst en op De Rede in Terneuzen, dirigeert een drietal muziekgezelschappen en geeft ook nog privé les in klari net en saxofoon. „Waar ik voort durend tegenaan liep, was dat leerlingen dingen die ik ze tijdens de les vertelde, een week later al weer vergeten waren. Ik dacht: hoe mooi zou het zijn als je thuis iets had dat je hielp bij het bespe len van een instrument. Een app die je op je iPad kunt downloa den. Niet om de muziekleraar te vervangen, maar gewoon als han dig steuntje in de rug." Dat was twee jaar geleden. Pro voost ging met zijn idee de boer op en vond uiteindelijk een com puterbedrijfje in Leiden dat de uit daging aandurfde. Het resultaat is een app die er niet alleen leuk uit ziet, maar ook bijzonder makke lijk is in het gebruik. De Mobile Music Trainer werd door Apple di rect de eerste keer goedgekeurd voor de App Store. „En dat appro val proces is niet zo eenvoudig", weet Provoost. Het programma is bedoeld voor mensen die een blaas- of strijk instrument bespelen. „Want voor gitaar en dergelijke is er op het internet best wel wat te vin den." De app werkt simpel. De muzi kant kiest een instrument, een nummer en de bladmuziek ver schijnt op je schermpje. Noten die je goed speelt worden groen, als je fout speelt kun je niet ver der. Vervolgens kun je er een me tronoom aan toevoegen die het tempo en de toonhoogte aangeeft. De scores worden opgeslagen met het tijdstip er bij. Provoost: „Han dig voor de leraar. Die kan nu met een controleren of er thuis wel ge oefend is." De app is voor iedereen die een in strument wil leren spelen. „Bij voorbeeld ook voor iemand die bij een dweilbandje wil." De app is gratis, inclusief een aantal deun tjes. Je kunt er zelf een heleboel nummers bij kopen in een groot aantal categorieën. Maar je kunt ook je eigen muziek er op zetten. Handig ook voor docenten." De app staat nu een paar weken online en is al gedownload over de hele wereld. „Voorlopig is de app er alleen voor de iPad, maar we willen hem in september 2014 ook beschikbaar hebben voor An droid." De tien vogelverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen hebben alle maal hun eigen show binnen een tijdsbestek van een week of tien. „In deze periode, net na de rui, zijn de vogels op hun mooist,", verklaart Wim de Kraker, secreta ris van De Vogelvrienden. „Sprei ding over het hele jaar zit er dus niet in." Op de tentoonstelling in Terneu- zen exposeren zowel clubleden als mensen van 'buitenaf hun vo gels. „Dat is bij de meeste vereni gingen zo", legt De Kraker uit. „Enkelen laten alleen inzendin gen vanuit eigen club toe." In Zeeuws-Vlaanderen, ook in Ter neuzen, doen vaak ook nogal wat Belgen mee. De tentoonstellingen beginnen traditiegetrouw met een keuring. In die keuring worden, per catego rie, klassementen opgemaakt. Ver volgens mag iedereen de vogels enkele dagen bekijken. Best een belasting voor de beestjes, geeft De Kraker aan. „Er komen dan ook steeds meer welzijnsregels. Het zou best kunnen dat we daar door op termijn terug moeten van drie naar twee dagen." TIEN VOGELSHOWS IN ZEEUWS-VLAANDEREN 3 Pres. Rooseveitlaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118-416188 fax. 0118-440043 info@vanbeliewonen.nl www.vanbellewonen.nl Maandag gesloten Dinsdag: 10:00 -18:00 Woensdag: 10:00- 18:00 Donderdag: 10:00- 18:00 Vrijdag: 10:00-21:00 Zaterdag: 09:30 - 17:00 DONDERDAG 14 NOVEMBER 2013 door Eugène Verstraeten HULST - Een muziekinstrument leren bespelen is sinds kort een stuk eenvoudiger geworden. Met de Mobile Music Trainer van mu ziekdocent Eric Provoost uit Hulst hebben aankomende muzikanten de beschikking over een handige hulp. www.mobilemusictrainer.com door Martijn de Koning TERNEUZEN - Met zo'n 850 vogels is de jaarlijkse tentoonstelling van De Vogelvrienden uit Terneuzen dit jaar de grootste in Zeeuws- Vlaanderen. De beestjes zijn van daag, morgen en zaterdag te bekij ken in buurthuis De Kameleon. De tien Zeeuws-Vlaamse vogel clubs houden allemaal hun eigen show. De eerste dit jaar was in Aarden burg, medio oktober. Daarna volg- den Nieuw-Namen, IJzendijke, Sluiskil, Hulst en Kloosterzande. De vogelshow van de Vogelvrien den in Terneuzen is dit jaar de grootste van Zeeuws-Vlaanderen, met zo'n 850 vogels. De vogels zijn gisteren gekeurd. De tentoon- stelling in De Kameleon aan de Dokweg is vandaag te bezoeken tussen 20.00 en 22.00 uur, mor gen van 10.00 tot 22.00 uur en za terdag tussen 10.00 en 17.00 uur. Na Terneuzen zijn er nog vogel shows in Breskens, Clinge (beide 22 tot en met 24 november) en Axel (25 en 26 december). In januari zijn de grotere shows, zoals nationale en Europese kam pioenschappen. Jamie (9) studeert een deuntje in met de app op de iPad. Docent Eric Pro voost kijkt goedkeurend toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71