Hi Lagere straf geëist tegen drugshandelaar 26 ZEEUWS-VLAANDEREN SLUISKILTUNNEL Veere sluit befaamde disco Hooizolder Ingelaste extra musical Zoma in Ledeltheater Na maanden werk onder water werd de tunnelbouwers gisteren letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet. 6i Dat lange wachten voor de brug van Sluiskil kost miljoenen euro's 17.23,24.30 november! 1 december 2013 Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere stelt dat de ex ploitant zich niet houdt aan de wettelijke eisen uit de drank- en horecawet. Welke bepalingen worden overtreden en waarom dat tot sluiting moet leiden, wil hij 'om privacy-redenen' niet zeggen. Exact hetzelfde gebeurde eerder dit jaar met discotheek Trinity in Renesse. Die is, evenals De Hooizolder, eigendom van Mar tin van Oeveren. Burgemeester Gerard Rabelink van Schou- wen-Duiveland sloot Trinity om dezelfde redenen als Van der Zwaag de Hooizolder. De eigenaar was niet bereikbaar voor commentaar, maar liet wel via zijn Facebookpagina weten dat 'het doek nog lang niet geval len is'. OOSTBURG - De voorstellingen van rriusicalgroep Zoma in het Ledel theater in Oostburg zijn zo succes vol, dat een extra voorstelling is ingelast. Die vindt morgenmiddag plaats, om 15.00 uur. De avondvoorstel ling van morgen is uitverkocht. Zoma speelt de voorstelling Ziel en Zaligheid. De bijeenkomst van het ge mengd koor Terra Sancta uit Lamswaarde, vrijdagavond in ca fé De Koning in Lamswaarde, is niet voor iedereen te bezoeken, zoals eerder deze week in deze krant stond. Het gaat om het jaarfeest van het koor, waarbij alleen leden wel kom zijn. Hoe ironisch. Het gros van de 350 gasten stond zojuist in bus sen voor de brug van Sluiskil te wachten. En een aantal 'gelukkigen' zagen ook de hefbo men voor de spoorlijn nog eens voor hun snufferd dichtgaan. Het moest haast wel zo zijn, op de dag dat de tweede doorbraak van tunnelboormachine Boorbara werd gevierd. Dat lange wachten voor de brug over het kanaal kost miljoenen, benadrukt Commissa ris van de Koning Han Polman even later nog maar eens. En dus is het werk dat Boorbara heeft ge daan nu al reden genoeg voor een feestje. Dat niet alleen hoor, tun nelbouwers hechten erg aan tradi ties. Het karwei is niet af als de be schermvrouw van de zuidelijke tunnelbuis, Jerina Pladdet, hen niet uit de machine heeft gehaald. Natuurlijk is Jerina van de partij. Net als burgemeester Jan Lonink, Sluiskiltunneldirecteur Tin Buis en voorzitter van de Raad van Be stuur van bouwcombinatie BAM-TBI over de rode loper (die op de bouwplaats al snel verander de in een zandloper) richting de feesttent zijn gelopen voor mooie woorden, een heuse gevulde 'boorkoek' en een non-alcoho lisch drankje. Want alcohol is op de bouwplaats uit den boze; de Sluiskiltunnel wil zich onder scheiden als een op-en-top-veilig project. „Tot nu toe is er maar een bedrijfsongeval genoteerd. Ie mand heeft een vingertopje verlo ren. Elk ongeval is er een te veel, maar bij dit soort projecten is vijf tien bedrijfsongevallen heel nor maal", richt Tin Buis zich tot de feestvierders. Presentator Maikel Harte dirigeert het gezelschap naar de tunnel- boor. Iedereen wordt gewapend met een confettiknaller, maar er mag pas worden geschoten als Harte een teken geeft. „Uw vrouw vindt het niet leuk als u vroegtijdig schiet. En ik dus ook niet", roept Harte gekscherend. De eerste die even later toch voor tijdig de confetti in de lucht laat knallen, krijgt voorspelbaar com mentaar: „Kijk, toch nog iemand die voortijdig komt!" Lonink en Polman vinden elkaar symbolisch met een stekker en contactdoos, waarna twee drummers de span ning nog een beetje laten op- lopen. En dan, ja dan valt het doek en laat Boorbara zich zien. Net als de vele tunnelbouwers, die na maanden onder water wer ken opeens letterlijk en figuurlijk in het zonnetje staan. Even later mogen alle gasten een voor een op de foto met Boorbara. Op dat memorabele moment kijken de meesten zó in de lens alsof ze alle maal hoogstpersoonlijk de nodige klei hebben verzet. Geeft niets, het tekent de trots op een impo sant project. En misschien ook wel de opluchting. Want nog een dik jaar, dan is het wachten voor die ellendige brug écht voorbij. De rechtbank in Middelburg leg de de man in 2011 nog 30 maan den cel op, waarvan 10 voorwaar delijk. Hij zou tussen 2007 en 2009 de spil zijn geweest tussen hennepkwekers in het Vlaamse Waasland en klanten in Neder land. Een 'handelsbasis' was café All Bindy's in Hulst. Bij een inval werden vier verdachten gearres teerd. De kroeg moest dicht. De verdachte heeft daarna een halfjaar vastgezeten en beterde zijn leven. Mede daarom eiste de advocaat-generaal een lagere straf dan door de rechtbank werd opge legd. Er loopt nog wel een aparte procedure om 182.000 euro van hem te 'plukken'. Dat zou de op brengst zijn geweest van zijn ver meende criminele activiteiten. Tegen vijf andere verdachten eiste de advocaat-generaal 240 uur werkstraf en celstraffen variërend tot 8 maanden voorwaardelijk. De uitspraak is op 11 december. AGENDA WESTKAPELLE - Eén van de bekend ste discotheken van Zeeland, De Hooizolder in Westkapelle, moet dicht. De gemeente Veere heeft de drank- en horecavergunning en de exploitatievergunning ingetrokken. Met ingang van morgen is de disco gesloten. Bouwers in het zonnetje door Raymond de Frel De boorploegen en tunnelboormachine Boorbara werden gistermiddag onthaald met een boel kleurige confetti. foto Mark Neelemans Han Polman Stal ea Pielen lonten aan om MMH5- Vertrek uw om 14*50 - Terug lii Ualdegem om I6n50 innemingen en reservatie: STOOMCENTRUM MAIDEGEM Stationsplein 8 - 9990 MaWegem T 050 7168 52 www stsomcemrum be Into auowncentrum be DEN BOSCH - Het Openbaar Ministe rie eiste gisteren in Den Bosch twee jaar cel, waarvan anderhalf voorwaardelijk, 240 uur taakstraf en een enkelband voor 8 maanden tegen een man (47) uit Clinge. Hij wordt verdacht van drugshandel. Meer agendanieuws vindt u op onze website. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Anbo dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Kaar ten; De Lieve, 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Weekdienst; 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT - JANSTEEN - De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos; 19.30 uur: Toneel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70