Op een stille Piet zit geen mens te wachten Gestolen 'ijsbeer' Hulst weer terug op sokkel Huis van dokter Dorrepaal in Terneuzen maakt plaats voor Residence Scaldia. Supervoordelig bellen, sms'en en internetten met de LG Optimus L9. hollands nieuwe. STADSVERNIEUWING MUST KifSh m ff 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Voor maar per maand LG Optimus L9 terneuzen - Met de sloop van de voormalige artsenwoning van dokter Dorrepaal en wederop bouw tot appartementencomplex Residence Scaldia kan Scheldeka- de 28 in Terneuzen er weer decen nia tegenaan. De Scheldekade is één van de meest geliefde inbreilocaties. „De drie appartementen in Residence Scaldia waren al verkocht voor de bouw in juni 2012 startte zegt makelaar Ingmar Vermeulen. Het zijn dan ook de investeerders Wie: Frans en Anniek Otto uit Koewacht Wat: Twee leuke, gezellige zwar te pieten op huisbezoek Gezien op: Zeelandnet.nl Vader en dochter Frans en Anniek Otto uit Koewacht kruipen in de decembermaand maar al te graag in de huid van Zwarte Piet. Voor twintig euro komt het pietenduo twintig mi nuten op huisbezoek, inclusief strooigoed. Via Zeelandnet probe ren ze aan opdrachten te komen. Het idee om wat bij te verdienen als Zwarte Piet kwam van An niek. „Ik heb al op meerdere plek ken Zwarte Piet gespeeld. In be jaardentehuizen en op een kin derdagverblijf. Op een gegeven moment wilde ik zelf graag een pak hebben, zodat ik op eigen ge legenheid Zwarte Piet kon spe len. Mijn vader zag dat ook wel zitten." Moeder )oke kreeg de taak om de paars met turquoise kostuums te maken. Het Pieten duo was geboren. Maar er komt meer bij kijken dan alleen een goed pak. „De mensen willen geen stille Piet over de vloer. We kloppen op de deur, strooien met pepernoten, maken grapjes en we zingen liedjes", al dus Anniek. Ze gaat helemaal in haar rol op als ze eenmaal ge schminkt is. Maar vooraf doet ze ook haar huiswerk. „We kijken naar de intocht op televisie en ook elke avond naar het Sinter klaasjournaal. Zo kunnen we goed inspelen op de vragen van de kinderen. We leren ook de na men van' de kinderen uit ons hoofd." Dat kan wel eens mis gaan. „Ik heb een keer gehad dat ik de verkeerde naam gebruikte. Maar dat heb ik gelukkig op kun nen lossen met een grapje", lacht Frans. De meeste bezoekjes lopen overi gens wel volgens plan. Frans: „Er zijn wel eens kinderen die een beetje bang zijn, maar dan geven we een snoepje en dan is het vaak meteen goed." Op pad gaan met Sinterklaas is volgens Frans niet nodig. „We werken nooit sa men met een Sint. Met twee men sen uit hetzelfde gezin is alles makkelijker te regelen. Zelf zou ik ook nooit een goede Sinter klaas zijn, daarvoor ben ik te klein!" zelf die in het complex gaan wo nen. Het Terneuzense makelaars kantoor is, samen met architect Theo Gruisen, initiatiefnemer van het stadsvernieuwingspro ject. Gruisen heeft er vast extra zijn best op gedaan, want het is im mers een appartement voor eigen gebruik. Ook Vermeulen senior kan gaan genieten van het immer wisselende uitzicht over de Wes- terschelde. De woonlagen begin nen pas op de eerste verdieping, zodat elk appartement uitkijkt over de Scheldeboulevard. Al in 2010 werd de artsenwoning aangekocht. Wat volgde, was wat stoeien met de gemeente Terneu zen over bouwvolumes en -hoog tes. Vermeulen: „Uiteindelijk heeft de gemeente goed met ons meegedacht en is er een bouw plan uitgekomen waar iedereen mee uit de voeten kon." Burgemeester Jan Lonink kwam de eer toe om de eerste officiële paal te boren, waarna aannemer Van Kerckhoven het karwei mocht afmaken. Scaldia herbergt sinds kort de eerste bewoners. Zij kregen al tijdens de bouw heel veel zeggenschap over de inrich ting van hun appartement. Bin nenmuren en lay-out van de ver trekken konden naar believen worden aangepast. Volgens Ver meulen is dat tegenwoordig wel een voorwaarde om nieuwbouw te verkopen. „Kopers willen vrij heid. Ook aan zo'n superlocatie als de Scheldekade." Voordeel voor lezers van de PZC De 2,29 meter hoge en 1,50 meter brede witte kunststofij sheer van de 37-jarige kunstenaar uit Lams- waarde was ruim een week spoor loos, maar maandag was het kunstwerk van zes mille terug. Bijna compleet. Zijn klauwen mis te hij al voor de verdwijning. Maar nu ook een oortje en wat te nen. „Maar die lagen er wel netjes naast. Kennelijk heeft er iemand schrik of spijt gekregen", aldus een even blije als stomverbaasde Roelandse. Van de kidnappers ont breekt elk spoor. „Nee, ook geen briefje. Maar ik ben niet rancu neus. Voor mij telt vooral dat mijn Dancing Bear terug is." Wel wil de beeldende kunstenaar graag in contact komen met de 'eerlijke vinders' van de beer. Niet om ze alsnog aan te geven bij de politie. „Wel om ze enig besef bij te brengen dat het geen speelgoed is waarmee ze aan de haal zijn ge gaan." Want nu de diefstal voor hem zo'n onverwachts happy end heeft gekregen, wil" Roelandse de daders graag in zijn atelier ontvan gen. Om hen zijn werk te laten zien en uit te leggen hoe hij werkt en hoeveel tijd er in het ma ken van zo'n kunstwerk zit. LG optimus Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Piet-Frans en Piet-Anniek gaan weer een drukke tijd tegemoet. foto Peter Nicolai I Burgemeester Lonink boort 14 juni 2012 de eerste paal. foto s Bert de Frei door Henk Boot HULST - Opeens stond-ie weer op zijn eigen sokkel in de achtertuin van het atelier van Servaas Roe- landse aan de Zoutestraat in Hulst. Bezorgkosten eenmalig €30.- Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/pzc stek In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver- haal achter een advertentie op internet M of het traditionele 'supermarktprik- M WT^ W bord' verteld. De plaatser ervan legt I m uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie- J J J door Karlijn de Splenter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68